Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Masturbacja a sex z przedmiotami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 21, 2016 21:29
Posty: 1
Post Masturbacja a sex z przedmiotami
Witam. Zastanawia mnie pewna kwestia a mianowicie czy masturbację można zaliczyć np: do tzw: sexu z przedmiotami( gadżety erotyczne). Ostatnio na internecie znalazłam artykuł w którym wypisane były grzechy z których najczęściej spowiada się społeczeństwo i właśnie tam były wyszczególnione masturbacja i seks z przedmiotami dosłownie. Czy gdy takie coś miało miejsce należy wszystko z osobna wyszczególniać czy wrzucać do jednego worka masturbacji? :?:


Pn lis 21, 2016 22:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Masturbacja a sex z przedmiotami
Najlepiej zapytać spowiednika. Ale według mnie są to detale.

Pamiętaj jednak, że masz własne sumienie i ono też się liczy, a Bóg to nie bezduszny księgowy, który wymaga od ludzi obsesyjnego perfekcjonizmu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 21, 2016 22:32
Zobacz profil
Post Re: Masturbacja a sex z przedmiotami
Ja bym wyszczególniła- bo moze wstyd przed wypowiedzeniem tego ( a pewnie dlatego pytasz) powstrzyma Ciebie/kogoś od powtórzenia tego grzechu.


N kwi 23, 2017 19:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Masturbacja a sex z przedmiotami
Hanna178 napisał(a):
Witam. Zastanawia mnie pewna kwestia a mianowicie czy masturbację można zaliczyć np: do tzw: sexu z przedmiotami( gadżety erotyczne). Ostatnio na internecie znalazłam artykuł w którym wypisane były grzechy z których najczęściej spowiada się społeczeństwo i właśnie tam były wyszczególnione masturbacja i seks z przedmiotami dosłownie. Czy gdy takie coś miało miejsce należy wszystko z osobna wyszczególniać czy wrzucać do jednego worka masturbacji? :?:


Zwyczajnie się mówi o masturbacji i tyle.
Po co o jakichkolwiek przedmiotach wspominać? tu mamy jedynie kwestie grzechu masturbacji.
Chyba w trakcie spowiedzi nie opowiadasz o tym, że się masturbujesz jedynie w kuchni a w sypialni już nie, czy że przykładowo masz do tego na ten dzień taką zabawke, a na kolejny jakąs inną zabawke, co toma do tego? przecież to jest nie istotne w jakim pokoju to się dzieje, istotne jest że się dzieje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 23, 2017 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Masturbacja a sex z przedmiotami
Mówi się : masturbacja i tyle. Problem jest jeszcze co sobie wyobrażamy, czy to są normalne rzeczy czy zboczone.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N kwi 23, 2017 19:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL