Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Skłamałam na spowiedzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 18, 2016 17:04
Posty: 3
Post Skłamałam na spowiedzi
[Jestem w liceum] Mam problem z którym już długo się borykam, i postanowiłam w końcu się za niego zabrać. A mianowicie jakiś czas temu [kilka miesięcy] skłamałam księdzu na spowiedzi. Poszłam wtedy do innego księdza niż zwykle, i pierwszy raz ksiądz zadał mi pytanie czy robiłam rachunek sumienia z książeczki. Odpowiedziałam wtedy że tak, chociaż nie było to prawdą. Właściwie to nie byłam przygotowana na takie pytanie i spontanicznie udzieliłam właśnie takiej odpowiedzi. Żałowałam tego, ale nie cofnęłam, nie wiem nawet czemu, chyba się po prostu bałam. Na kilku kolejnych spowiedziach się w tego nie wyspowiadałam, bo i się bałam i tez nie byłam do końca pewna czy to grzech. Sama sobie tak głupio tłumaczyłam, że może to nie było do końca świadome, skoro tak powiedziałam w wyniku stresu, głupie, wiem. Ale czy w związku tym kolejne spowiedzi się nie liczyły i przyjmowałam komunię świętokradzko ? Czy mam jeszcze szansę JUTRO się z tego wypowiadać, czy dostanę rozgrzeszenie ?


N gru 18, 2016 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 18, 2016 17:04
Posty: 3
Post Re: Skłamałam na spowiedzi
bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo jutro idę do spowiedzi.


N gru 18, 2016 17:23
Zobacz profil
Post Re: Skłamałam na spowiedzi
Głupio to wyszło i trzeba wyprostować. Zebyś nie miała kolejnych wątpliwości, powiedz to co nam - były kolejne spowiedzi i komunie święte.


N gru 18, 2016 17:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Skłamałam na spowiedzi
Gdy działanie jest podyktowane emocjami, wcale nie musi być to grzech ciężki. Zasadniczo, aby zgrzeszyć ciężko, trzeba dokonać wolnego wyboru.

Co do rozgrzeszenia, to oczywiście, że je dostaniesz. Bóg jest miłością, a nie księgowym. Uszy do góry :)

Więcej o grzechach ciężkich tutaj: viewtopic.php?f=50&t=27097

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N gru 18, 2016 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 23, 2016 10:37
Posty: 33
Post Re: Skłamałam na spowiedzi
Mialam identycznie, balam sie po fakcie powiedziec ze sklamalam, jakis czas pozniej jednak zebralam sie i powiedzialam ze na poprzrdniej spowiedzi oklamalam ksiedza i sama nie wiem dlaczego odnosnie tej i tej sprawy, grzechy zostaly odpuszczone:)nie mamy sie czego bać


So sty 21, 2017 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Skłamałam na spowiedzi
Takie sprawy są wyjątkowo paskudne. Dlatego warto mieć stałego spowiednika, który trochę już danego delikwenta zna, warto też nie chodzić do spowiedzi z przypadku ale po przygotowaniu się. Ja swego czasu zapisywałem grzechy na kartce (jakimiś symbolami, skrótami myślowymi itp.) i potem czytałem je przy spowiedzi z kartki. Śmiało znajdź swój sposób, każdy jest dobry byle skuteczny. Głowa do góry :)


So sty 21, 2017 13:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL