Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do piekla 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do piekla
oto takie moje przemyslenie na dzis. Wszystko mam byle jakie, byle jaka rodzine, meza, przede wszystkim sama jestem byle jaka i nie widze szans na zmiany. jestem beznadziejna zona, matka, corka, pracownica. krzywdze tylko innych, nic wiecej. nie umiem sie wyspowiadac dobrze, wiec trafie do piekla. Dlaczego sie urodzilam? Mam prawie czterdziesci lat, wiec polowa zycia juz dawno za mna. Nie widze juz zadnej nadziei. Tylko lęk, lęk i lęk. Wolalabym naprawde nigdy sie nie narodzic niz teraz drzec przed potepieniem.


Pt sty 20, 2017 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
A kto by Twoje dzieci urodził lepiej niż Ty? Czy jest ktoś, kto by je kochał lepiej niż Ty? Oddałabyś je komuś?
Za takie myślenie odpowiadają konkretne demony, czy nawet jeden demon. U Ojców Kościoła ktoś miał podobne problemy i są zapisane nauki jakiegoś mnicha w tej sprawie. Niestety nie potrafię ich przytoczyć czy choćby podać imienia mnicha. Może ktoś inny kojarzy?

"nie umiem sie wyspowiadac dobrze, wiec trafie do piekla. "

Bez urazy, ale na szczęście Pan Bóg wie o twoich troskach związanych ze spowiedzią, dlatego to czy trafisz do piekła przez te spowiedzi pozostaw Mu :) On nie czeka aż się potkniesz, aż coś zawalisz. Na takie rzeczy czeka wyłącznie diabeł, skrzętnie je zapisuje i po śmierci człowieka oskarża daną duszę przed Bogiem: "a widzisz.. on tutaj zrobił to, i jeszcze to, oraz to", a kiedy żałujesz za grzechy i są ci odpuszczone Pan Bóg mu (diabłowi) na oskarżenia odpowiada: "ach... zupełnie już o tym zapomniałem, przeprosiła mnie ta dusza w spowiedzi za to, naprawdę nie ma do czego wracać". Gdybyś była zbędna Bogu na tym świecie to już dawno by Cię z niego zabrał. Znadjż dobrego spowiednika, łagodnego. Umów się z nim na spowiedź, taką długą. Uprzedź go o swoich obawach. A przede wszystkim módl się na różańcu. Ave Maria!


Pt sty 20, 2017 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
jestem pewna ze moje dzieci zasluguja na o wiele lepsza matke niz ja sama jestem. Naprawde bywam dla nich okropna. potrafie je nawet odtracic gdy mam gorszy dzien :(


Pt sty 20, 2017 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Nie zadręczaj się. Bierz różaniec do ręki i się pomódl. I szukaj spowiednika. Poszukaj Mszy czy nabożeństwa o uwolnienie (tak to się chyba nazywa?).


Pt sty 20, 2017 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
nie wiem jak to dziala,ale jak sie probuje modlic to po modliywie wzmaga sie we mnie zlosc i agresja...


Pt sty 20, 2017 16:40
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
I masz jeszcze druga polowe zycia by wszystko zrozumiec i zmienic co nie jest dobre.


Pt sty 20, 2017 19:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
sigmasigma napisał(a):
oto takie moje przemyslenie na dzis. Wszystko mam byle jakie, byle jaka rodzine, meza, przede wszystkim sama jestem byle jaka i nie widze szans na zmiany. jestem beznadziejna zona, matka, corka, pracownica. krzywdze tylko innych, nic wiecej. nie umiem sie wyspowiadac dobrze, wiec trafie do piekla. Dlaczego sie urodzilam? Mam prawie czterdziesci lat, wiec polowa zycia juz dawno za mna. Nie widze juz zadnej nadziei. Tylko lęk, lęk i lęk. Wolalabym naprawde nigdy sie nie narodzic niz teraz drzec przed potepieniem.


Czy próbowałaś konsultacji z jakimś dobrym psychoterapeutą? Moim zdaniem dobry specjalista byłby w stanie udzielić Ci pomocy względem problemów, które tu opisałaś. Znam wiele osób z rozterkami podobnymi do Twoich i rzeczona fachowa pomoc wyprowadziła ich życia na prostą.

bylejaki napisał(a):
Za takie myślenie odpowiadają konkretne demony, czy nawet jeden demon.


Litości...


Pt sty 20, 2017 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Coś znalazłem, ale to chyba nie to. Tak czy siak jest ciekawe:

http://egzorcyzmy.katolik.pl/osiem-prze ... ozeznania/

Na psychoterapeutów uważaj, często małpują kapłanów i prowadzą na manowce.


Pt sty 20, 2017 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
bylejaki napisał(a):
Na psychoterapeutów uważaj, często są małpami kapłanów i prowadzą na manowce.


"Małpami kapłanów" – trudno mi taki obskurantyzm intelektualny nawet komentować...

Albo zawrzyj w swojej wypowiedzi jakiekolwiek rzetelne argumenty, albo racz się nie ośmieszać i nie rozpowszechniać antyintelektualnych bredni i ciemnoty.


Pt sty 20, 2017 20:58
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
sigmasigma, nie pamietam, ty masz dwoje dzieci? Pracujesz czy jestes w domu?
Moim zdaniem (z wlasnego doswiadczenia) jestes wyczerpana psychicznie i fizycznie pewnie tez.

Twoje dzieci chca na pewno ciebie jako matke. Oczywiscie im wiecej masz do nich cierpliwosci, im wiecej spedzasz z nimi czasu tym lepiej. Ale przeciez nie na okraglo!


A co do Pana Boga, to przestan sprawy wiary traktowac jak obowiazek. Czy ty spotykasz sie z rodzina badz przyjaciolmi z obowiazku, zeby ciebie nie wydziedziczyli?
Sprobuj sie z Panem Jezusem zaprzyjaznic. Potraktowac Go serio. Uwierzyc, ze On naprawde chce dac ci pelnie zycia juz tu.
Zamiast odmawiac modlitwy posiedz w ciszy 15 minut na adoracji, opowiedz o swoim dniu, wykrzycz swoja depresje i zniechecenie a potem....posluchaj. Po prostu badz.

On naprawde nie chce nikogo wepchnac do piekla. A juz na pewno nie przez “niedoskonala spowiedz“.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jakis sensowny spowiednik by ci sie przydal. Albo spowiedz bez stresu i kolejki. W Warszawie np dominkanie na Sluzewie maja stale dyzury w konfesjonale. W wielu innych miastach pewnie tez.


Pt sty 20, 2017 21:29

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Iago napisał(a):
bylejaki napisał(a):
Na psychoterapeutów uważaj, często są małpami kapłanów i prowadzą na manowce.


"Małpami kapłanów" – trudno mi taki obskurantyzm intelektualny nawet komentować...

Albo zawrzyj w swojej wypowiedzi jakiekolwiek rzetelne argumenty, albo racz się nie ośmieszać i nie rozpowszechniać antyintelektualnych bredni i ciemnoty.


Oj, jak słyszę teksty w stylu: era intelektu i rozumu, w końcu tryumfuje rozum, albo że: katolskie wierzenie to ciemnogród itp. to robi mi się smutno i trochę nie dowierzam, jak jeszcze z takim dostępem do wiedzy, w XXI wieku można takie brednie gadać?
Zachęcam do poczytania o ideach opartych na rozumie, np.: WIelkiej Rewolucji (anty)Francuskiej, Rewolucji (a dokładniej zamachu) Październikowego w Rosji i innych tego typu wydarzeniach. Jeżeli nie wierzysz w demony to po co udzielasz się na religijnym forum? W to, że katolicy zniszczyli wspaniałą cywilizację Majów czy tam Azteków też wierzysz? Albo, że Marcin Luter dokonał czegoś dobrego? Jeżeli nie wierzysz w to, że demony mogą robić różne rzeczy to jesteś w bardzo dużym błędzie. Przekleństwa to też nie jest ciemnogród, on są prawdziwe i działają czy w to wierzysz czy nie. Nie czuj się zaatakowany, jestem przyjaźnie nastawiony, ale twoje podejście do demonów oczywiście atakuję.


Pt sty 20, 2017 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
bylejaki napisał(a):
Oj, jak słyszę teksty w stylu: era intelektu i rozumu, w końcu tryumfuje rozum, albo że: katolskie wierzenie to ciemnogród itp. to robi mi się smutno i trochę nie dowierzam, jak jeszcze z takim dostępem do wiedzy, w XXI wieku można takie brednie gadać?
Zachęcam do poczytania o ideach opartych na rozumie, np.: WIelkiej Rewolucji (anty)Francuskiej, Rewolucji (a dokładniej zamachu) Październikowego w Rosji i innych tego typu wydarzeniach. Jeżeli nie wierzysz w demony to po co udzielasz się na religijnym forum? W to, że katolicy zniszczyli wspaniałą cywilizację Majów czy tam Azteków też wierzysz? Albo, że Marcin Luter dokonał czegoś dobrego? Jeżeli nie wierzysz w to, że demony mogą robić różne rzeczy to jesteś w bardzo dużym błędzie. Przekleństwa to też nie jest ciemnogród, on są prawdziwe i działają czy w to wierzysz czy nie. Nie czuj się zaatakowany, jestem przyjaźnie nastawiony, ale twoje podejście do demonów oczywiście atakuję.


Czyli po staremu – prosimy delikwenta o uargumentowanie swoich tez, a ten radośnie wygłasza offtopową tyradę ciągnącą się od Azteków po Marcina Lutra, by tylko uniknąć odwołania się do jakichkolwiek weryfikowalnych faktów względem tego o co był proszony. ;)
Zatem z całą mocą podtrzymuję – Twoja wypowiedź o psychoterapeutach to nic więcej jak festiwal antyintelektualnych bredni i ciemnoty. :)


Pt sty 20, 2017 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Ty ignorujesz moje poglądy, a ja mam w głębokim poważaniu Twoje. Niech tak zostanie, jakieś rzucanie we mnie ciemnotami itp. spływa po mnie jak po kaczce, naprawdę tyle już katoli obrzucają błotem, że gdyby się człowiek przejmował to musiałby się chyba w Bieszczady wyprowadzić i zamknąć w sobie.

Koleżanko sigmasigma, głowa do góry! A co z mężem? Gdzie on jest w tych wszystkich sprawach? Wspiera cię? Czy próbowałaś ofiarować to cierpienie duszom czyścowym? One są bardzo wdzięczne, potrafią wiele pomóc. Kolega miewał podobne stany i u niego okazało się, że miał jakieś niedobory w organiźmie, jakiś pierwiastków, niestety nie znam się na tym i nie pamiętam o co chodziło. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz!


Pt sty 20, 2017 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
bylejaki napisał(a):
Ty ignorujesz moje poglądy, a ja mam w głębokim poważaniu Twoje. Niech tak zostanie, jakieś rzucanie we mnie ciemnotami itp. spływa po mnie jak po kaczce, naprawdę tyle już katoli obrzucają błotem, że gdyby się człowiek przejmował to musiałby się chyba w Bieszczady wyprowadzić i zamknąć w sobie.


Ignorujesz elementarne standardy rzetelności w dyskusji, uporczywie odmawiając uargumentowania swoich bredni o psychoanalitykach. :)
Twoja wiara oraz w ogóle Twoja osoba mnie kompletnie nie interesuje – powypisywałeś androny, więc wskazałem na fakt, iż wypadałoby podać jakiekolwiek argumenty na poparcie tego.
Jeżeli uważasz, że to forum jest Twoim prywatnym folwarkiem na który możesz wejść, napisać jakąś głupotę i bez podania faktów szybko wyjść, ewentualnie strzelić offtopową tyradę by ukryć brak argumentów, to obawiam się że się mylisz. ;)


Pt sty 20, 2017 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Dobra, przyznaję Ci rację.


Pt sty 20, 2017 23:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL