Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do piekla 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Wróćmy do tematu wątku (jak widzę, koczujący tu ateiści i rzekomi wyznawcy szintoizmu mają gdzieś Sigmasigmę, która prosiła o konkretną pomoc - ważniejsze jest widać by się "antykatolicko pomądrzyć" i dać wyraz swojemu poczuciu wyższości).

Sigmasigma - wydaje się, że Twoim głównym problemem jest strach, wynikający z fałszywego obrazu Boga. W tej wizji Bóg nie jest już szaleńczo zakochany w Tobie, tylko widzisz go jako oskarżyciela, czyhającego i skrzętnie spisującego Twoje potknięcia - a na koniec wtrącającego Cię do piekła za to, że nie byłaś doskonała.
Jest to dokładnie przypisanie cech szatana Bogu.

Wyzwolenie leży w zaufaniu Bogu - temu który powiedział "Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić"/J 12,47/ i który umarł za to.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So sty 21, 2017 22:56
Zobacz profil WWW
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Nie, nie antykatolicko. Jakbym chciał się mądrzyć antykatolicko... ohoho. Ale wciskania ciemnoty nie zdzierżę.

Sigma, Marek Piotrowski akurat dobrze poradził, jego się słuchaj. Tylko z tym szaleńczym zakochaniem bym uważał, bo to ma trochę inne konotacje tutaj, na ziemi. Lepiej byłoby powiedzieć: Bóg jest rozmiłowany w ludziach, lubi nas. Ciebie także.


So sty 21, 2017 23:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
equuleuss napisał(a):
Nie da się skutecznie uleczyć psychiki jeśli sfera ducha będzie chora. Bo wtedy to będzie tylko faszerowanie kogoś psychotropami a problem będzie nadal nierozwiązany i będzie powracał.

Najlepiej leczą leki i psychoterapia, nie same leki. Badania natomiast wykazują, że sama wiara bez praktyk religijnych może mieć nawet wpływ negatywny na przechodzenia depresji - pozytywny wpływ ma wiara tylko w połączeniu z praktykami. Jak zasugerowała Liza, prawdopodobnie wynika to z bogatszych interakcji społecznych osób zaangażowanych we wspólnoty kościelne (obecność życzliwych ludzi pomaga w depresji i to jest całkowicie pewne).

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 21, 2017 23:14
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Soul33 napisał(a):
Gdy uznawałem siebie za wierzącego, wtedy też nigdy nie miałem takich pomysłów. Wszystko, co się dzieje na świecie to zjawiska naturalne. Kościół dogmatycznie potwierdza tylko dwa cuda, Zmartwychwstanie oraz Dziewicze poczęcie i tyle wystarczy.


Soul, ale istnieje świat istot duchowych. To też element wiary. I wierzący uznają że te istoty mają wpływ na człowieka, a mogą działać na sferę umysłu / psychiki i ducha a w przypadkach bardzo szczególnych także na ciało. Anioły i upadłe anioły, wierzymy że ten inny świat jakby przenika do naszego świata, wierzymy że szatan nadal nie jest związany w piekle i że ''krąży jak lew ryczący''.

To nie jest w kategorii cudów czy cudowności, a przypadki egzorcyzmow są faktem. A chociażby mój przypadek? Jak to wytłumaczyć? Nagle wszystko odeszło, taka przemiana, nagle? To przecież z punktu widzenia psychiatrii, psychologii jest niemal niemożliwe. I to nie stało się na skutek leków, ale jednak czegoś co mogę określić jako dzialanie nadprzyrodzone, moc Boża.

Transseksualizm, homoseksualizm, obsesja na punkcie kobiety, ciężka depresja, przecież ten stan omal nie pozbawił mnie życia, poważne choroby psychiczne i to wszystko odchodzi po spowiedzi generalnej i spotkaniu z egzrocystą. W moim przypadku to było bardzo poważne, to 17 lat wyrwanych z życia. To nie miesiąc czy dwa, ale poważny kawałek życia.

Poza tym, same takie myśli że jest się do niczego, że wszystko robi się źle i że po co ja żyję, a znam takie myśli i o wiele gorsze, nawet jeśli pochodzą z podszeptów złego ducha który chce pogorszyć stan chorej osoby, to jeszcze nie kwalifikuje się na wizytę u egzorcysty, ale raczej na to aby ewentualnie wyznać to zaufanemu spowiednikowi który byłby w stanie doradzić i poprowadzić duchowo, bez dołowania. Cierpliwość, miłość, troska, to jest potrzebne dla osoby z takimi problemami.

W przypadku depresji zmiana musi zajść we wnętrzu chorej osoby, ona sama musi chcieć sobie pomóc i ona sama pomaga sobie, a wierząca dodatkowo współpracując z łaską Bożą bo wierzący uznaje iż Bóg pomaga najbardziej, wtedy chory może otworzyć się na leczenie i wychodzenie z takiego stanu.

Cytuj:
Najlepiej leczą leki i psychoterapia, nie same leki. Badania natomiast wykazują, że sama wiara bez praktyk religijnych może mieć nawet wpływ negatywny na przechodzenia depresji - pozytywny wpływ ma wiara tylko w połączeniu z praktykami. Jak zasugerowała Liza, prawdopodobnie wynika to z bogatszych interakcji społecznych osób zaangażowanych we wspólnoty kościelne (obecność życzliwych ludzi pomaga w depresji i to jest całkowicie pewne)


Owszem, w depresji jest to bardzo ważne aby mieć życzliwych ludzi wokół siebie, kogoś kto jest w stanie pomoc poprzez swoją wyrozumiałość i cierpliwość.


N sty 22, 2017 0:12

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Chciałbym sprostować jedną rzecz. Ja nie odradzam leczenia farmakologicznego. Chodziło mi o to, że mówienie: o, masz depresję? Ok, weź te leki i po sprawie. - jest nadużyciem. Wiem po swoim przykładzie, że pchanie ludzi w leki jest jakimś lenistwem ze strony lekarza. Zupełnie straconym czasem. Mi te leki w ogóle nie pomogły ponieważ ich praktycznie nie zażywałem (3-4 dawki z około 100). Problem ustąpił z innych powodów po około 2 latach. A zyskałem przy tym jeszcze przemodelowanie mojego życia na lepsze. Używałem skrótów myślowych żeby stanąć wyraźnie w opozycji do spłycania problemów ludzkiej psychiki do poziomu nażarcia się lekami. Szczerze mówiąc dobrze, że przedmówcy mnie punktowali w tej kwestii. Mogłem też jednoznacznie się wyrażać, moja mea culpa :)
A sigmasigmie życzę błogiego snu i pokoju ducha. Z Panem Bogiem.


N sty 22, 2017 1:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
a co powinnam zrobic z ta sytuacja w rodzinie? czy to jest takze moj udzial w grzechu drugiej osoby? czy wystarczy jak siee pomodle zata osobe? czy powinnam to wyznac na spowiedzi? kiedys na spowiedzi jak tez zaczelam opisywac tego typu syt (tez chodzilo i grzecg innej osoby) to ks mi powiedzial, ze mam sie spowiadac ze swoich grzechow a nie cudzych...wic moze odpuscic? tym bardziej ze jest to osoba ponad 60letnia, wysoko postawiona w hierarchii spolecznej, z tytułami itd i pewnie wie jaka jest nauka Kosciola. nie mam pojecia jakbym miala ogole zaczac taka rozmowe i jak jej to przekazac...


N sty 22, 2017 7:46
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Ksiądz mial rację. Masz obowiązki stanu i tego pilnuj. Jesteś więc matką, zoną i pracownikiem. Twój problem polega na tym, że nie wiesz co jest grzechem i co jest ważne w kolejce powinności. Czym obraziłaś Boga? Tym, że nie potrafisz pomóc całemu światu? Za ten świat to się módl a skup się na tym, by dzieci miały mądrą matkę, która nauczy ich samodzielności i ufności światu. Skup się na tym, by mąż chciał wracać do domu a współpracownicy czekali na ciebie, bo lubią być blisko ciebie. Jak to wszystko opanujesz, zajmiesz się kolejnym problemem. A na dziś? Czasem problem sam podejdzie i wiadomo, że jest on mój.


N sty 22, 2017 8:19

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Liza, dziekuje Ci z całego serca za dobre slowo...


N sty 22, 2017 8:34
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Soul33 napisał(a):
Najlepiej leczą leki i psychoterapia, nie same leki. Badania natomiast wykazują, że sama wiara bez praktyk religijnych może mieć nawet wpływ negatywny na przechodzenia depresji - pozytywny wpływ ma wiara tylko w połączeniu z praktykami. Jak zasugerowała Liza, prawdopodobnie wynika to z bogatszych interakcji społecznych osób zaangażowanych we wspólnoty kościelne (obecność życzliwych ludzi pomaga w depresji i to jest całkowicie pewne).

Interakcje społeczne - zależy od charakteru osoby chorej, ja jestem z natury introwertykiem, nie odnajduję sie w żadnej wspólnocie, zawsze sama muszę sobie pomóc.


N sty 22, 2017 9:36

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
O, i Liza powiedziała coś mądrego :)


N sty 22, 2017 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
no i kolejny problem... Przed chwila wyczytałam, ze w niedziele na Mszy Sw nie powinno sie spowiadac (wczesniej tez o czyms takim kiedys czytałam). Ale u mnie w kosciele ksieza spowiadaja w trakcie Mszy Sw, nie przed. Czy jak pojde do takiej spowiedzi to musz pozniej jeszcze raz isc dzis na jakaos druga msze zeby w pelni uczestniczyc?


N sty 22, 2017 10:06
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Sadze ze to problem ksiezy, nie twoj.
Pamietaj jedynie o wypelnieniu pokuty, bo w takich okolicznosciach przystepowania do Komunii Sw. w pospiechu, wielu zapomina o zadanej pokucie.
Jednym z podstawowych zadan-obowiazkow ksiezy jest przygarniecie zagubionych owieczek do owczarni, ktorego podstawa jest spowiedz.
Nie chce wnikac dlaczego nie jest dostepna przed Msza Sw. tak aby jak najwiecej wiernych moglo w pelni uczestniczyc w Eucharystii.
Niemniej nie jest to wlasciwa praktyka.
Nie potrafie tez zrozumiec jak niektorzy ksiieza moga separowac sie od wiernych i sluzby kaplanskiej wyznaczajac godziny urzedowania.
Kaplanstwo to sluzba bogu i wiernym 24/7, oczywiscie maja prawo do wypoczynku, wiec jesli w parafii jest 2 czy 3 ksiezy to nie powinno byc przerw w poslugach kaplanskich w czasie kiedy sa potrzebne.


N sty 22, 2017 10:57
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
sapper napisał(a):
Sadze ze to problem ksiezy, nie twoj.
Pamietaj jedynie o wypelnieniu pokuty, bo w takich okolicznosciach przystepowania do Komunii Sw. w pospiechu, wielu zapomina o zadanej pokucie.
Jednym z podstawowych zadan-obowiazkow ksiezy jest przygarniecie zagubionych owieczek do owczarni, ktorego podstawa jest spowiedz.
Nie chce wnikac dlaczego nie jest dostepna przed Msza Sw. tak aby jak najwiecej wiernych moglo w pelni uczestniczyc w Eucharystii.
Niemniej nie jest to wlasciwa praktyka.
Nie potrafie tez zrozumiec jak niektorzy ksiieza moga separowac sie od wiernych i sluzby kaplanskiej wyznaczajac godziny urzedowania.
Kaplanstwo to sluzba bogu i wiernym 24/7, oczywiscie maja prawo do wypoczynku, wiec jesli w parafii jest 2 czy 3 ksiezy to nie powinno byc przerw w poslugach kaplanskich w czasie kiedy sa potrzebne.

W 99% kościołów spowiedź odbywa sie w trakcie mszy św, bo większość kościołów już odczuwa skutki spadku powołań.
Przykładowo w mojej parafii gdy liczyła ona 15 tys parafian posługę sprawował proboszcz i 5 wikarych. Aktualnie na 13,5 tys parafian jest proboszcz i 3 wikarych, oraz 2 rezydentów - jeden 77 letni były proboszcz i drugi kapłan, który wykłada w seminarium w Kielcach i Krakowie.
Trudno aby kapłani byli na każde zawołanie wiernych, bo poza mszami mają wiele innych zajęć, choćby np w szkołach.


N sty 22, 2017 11:48

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
A czy czasami pokuty nie trzeba wypełnić przed następną spowiedzią a nie przed komunią? Miałem kiedyś ten dylemat i udzielono mi odpowiedzi, że pokuta ma być wypełniona przed następną spowiedzią.


N sty 22, 2017 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
A jak myslicie? Warto powiedziec na poczatku spowiedzi, ze chyba sie cierpi na skrupuły i spowiedz jest dla mnie duzym problemem?


N sty 22, 2017 13:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL