Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do piekla 
Autor Wiadomość
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
equuleuss napisał(a):
Nie wierzysz, zarówno Ty jak i Ergo nie wierzycie w przestrzeń w człowieku która zwie się sferą ducha.

Rzeczywiście w astral to ja nie wierzę. Ani w magię. Ani w całe to pobredzanie o niesamowitościach, z jakim można się zetknąć w Sieci (najbardziej spodobało mi się określenie aktywować czakrę kija golfowego). Natomiast wierzę w zjawiska naturalne, nie poddające się póki co badaniu w rygorze metody naukowej, do których z braku lepszego określenia da się użyć słowa duchowość.

equuleuss napisał(a):
Nie wierzysz w to że na tą przestrzeń mogą działać istoty duchowe.

W istoty duchowe to ja wierzę. Ale nie tak, jak ty.


So sty 21, 2017 15:23

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Ależ się garniecie aby pomóc sigmasigma. Po prostu zaraz się pozabijacie o pierwszeństwo niesienia tej pomocy. :)


So sty 21, 2017 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Pomocą tej kobiecie powinny zająć się przede wszystkim osoby do tego kompetentne, czyli psychoterapeuta/psychiatra – nie banda internetowych anonimów wypisujących z lubością brednie o tym, iż "depresja ma podłoże duchowe w zdecydowanej większości przypadków".

Niechlujne "pomaganie" może nieść więcej szkody niż pożytku, szczególnie gdy jest niesione przez kogoś kto nie jest nawet w stanie w stopniu podstawowym uargumentować głupotki, które wypisuje. :)


So sty 21, 2017 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Dobra, dobra. Mnie chcieli faszerować jakimiś ciężkimi lekami ci specjaliści z dyplomami. Podobnie potem, kiedy miałem robione psychotesty na wyższe kategorie prawa jazdy aby móc jeździć uprzywilejowanymi w OSP i kiedy lekarz w wywiadzie ze mną dowiedział się o moim leczeniu to 2 razy wykonywał jakiś rezonans czy co tam bo pewnie mu powiedzieli, że nie ma siły, coś musi wyjść. Po delikatnych przepychankach słownych, że będę się odwoływał itp. itd. dali sobie spokój i stwierdzili, że jednak mogę prowadzić np. ciężarówki. Dobrze, że mi nie chcieli zrobić lobotomii, albo że nie orzekli ADHD.


So sty 21, 2017 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
bylejaki napisał(a):
Mnie chcieli faszerować jakimiś ciężkimi lekami ci specjaliści z dyplomami.


I co z tego wynika?
Najwidoczniej lekarz, który Ci rzeczone środki przepisał, uznał iż stosowanie przez Ciebie rzeczonych "ciężkich środków" jest zasadne.
Próbujesz nieudolnie podważyć jego kompetencje?

Nie wiem o jakich środkach mowa, niemniej sam przyznałeś, że po 3-4 dniach przestałeś je brać, więc nie masz prawa wypowiadać się o skuteczności tych środków tudzież jej braku, jeżeli do tego pijesz.

bylejaki napisał(a):
Dobrze, że mi nie chcieli zrobić lobotomii, albo że nie orzekli ADHD.


Długo nad tym myślałeś?


So sty 21, 2017 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Ok, Iago, przyznaję, masz rację.

Sigmasigma, jesteś tam?


So sty 21, 2017 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
bylejaki napisał(a):
Ok, Iago, przyznaję, masz rację.


Miejmy nadzieję że to prawda, gdyż w przeciwnym razie bylejaki notorycznie łamie ósme przykazanie. :)


So sty 21, 2017 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Nasza wspólna dyskusja w tym wątku nie ma sensu, naprawdę tego nie widzisz? Ze 3 strony tego wątku nadają się do kosza. Więc przyznaję Ci rację i skończmy to bezowocne gadanie. Koleżanka sigmasigma ma inny problem niż potyczki dwóch kolesi. Mówię to już chyba po raz czwarty. Zauważ ją w tym problemie i przestań jątrzyć. Ja się wycofuję z dyskusji z Tobą w tym temacie. Jeszcze tylko rzuć ostatnie zdanie, żeby wyszło na Twoje i sprawa jest zamknięta.


So sty 21, 2017 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
bylejaki napisał(a):
Nasza wspólna dyskusja w tym wątku nie ma sensu, naprawdę tego nie widzisz?


Trudno by miała sens gdy przychodzisz tylko by rzucić w eter jakieś idiotyczne zdanie, którego potem nie potrafisz obronić tudzież chociażby podać argumenty na jego poparcie. :)
Albo zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś na forum dyskusyjnym, gdzie ludzie mogą poddawać w wątpliwość to co piszesz, albo zachowujesz się jak gówniarz który nie bierze odpowiedzialności za własne słowa a forum traktuje jako swój prywatny folwark do wygłaszania jednorazowych móndrości.

Inna sprawa, iż ewentualne kłamstwo napisane by uciąć dyskusję (o tym iż rzekomo się ze mną zgadzasz) pozostaje kłamstwem i dla katolika jest to rzecz haniebna – no ale to świadczy tylko o Tobie, Twojej dojrzałości i uczciwości w stosunku do wyznawanej wiary. ;)

bylejaki napisał(a):
Koleżanka sigmasigma ma inny problem niż potyczki dwóch kolesi.


Nie schlebiaj sobie. ;) Twoją osobę mam w nosie i zapewniam Cię że na "potyczki" z Tobą nie traciłbym czasu – dyskutuję jedynie z tym co raczysz wypisywać, a co uważam może być dla osób trzecich szkodliwe.

bylejaki napisał(a):
Zauważ ją w tym problemie i przestań jątrzyć.


Zauważyłem i wystosowałem do niej stosowną radę, podważając jednocześnie ciemnotę, którą Ty nieudolnie starasz się rozpowszechniać. :)


So sty 21, 2017 17:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Gdy ktoś ma objawy depresji, czyli konkretnej choroby, wtedy próby leczenia jej za pomocą egzorcyzmów niewiele różnią się od zabobonów. W dodatku doradzanie egzorcyzmów, które mają być stosowane zamiast terapii i leków jest niebezpieczne, ponieważ depresja jest częstą przyczyną samobójstw, więc trzeba ją leczyć, a nie ignorować.

Druga rzecz jest taka, że egzorcyzmy mogą też stanowić ucieczkę od realnego stawienia czoła problemowi i zajęcia się leczeniem na poważnie. Egzorcyzmy nie zaszkodzą - ale pod warunkiem, że nie zaniedba się normalnego leczenia u lekarza.

Czasem można mieć zwykłe szczęście i choroba przechodzi sama. Tak, jak uraz kolana sam się niekiedy zagoi. Ale z zasady czekanie na samoistne rozwiązanie problemów jest podejściem bezsensownym i szkodliwym.


A w kwestii leków, obecnie stosowane leki na depresję są lekami bardzo łagodnymi i bezpiecznymi. Absolutnie nie są to żadne "ciężkie psychotropy". Prawda jest dokładnie odwrotna i nie ma powodu wmawiać nikomu tak chybionych twierdzeń.

Minusy tych leków są głównie dwa. Jeden to powolny efekt działania. Pomagają dopiero po kilku tygodniach, więc trzeba wykazać się cierpliwością. A drugi jest taki, że słabo działają na lekkie depresje (choć też mogą pomóc). Lepiej działają na cięższe.

Badania natomiast wykazują jednoznacznie, że najwyższą skuteczność w leczeniu depresją mają leki w połączeniu z psychoterapią. I to najlepsza metoda, aby sobie pomóc.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 21, 2017 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 13:52
Posty: 95
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Dziekuje za odpowiedzi. U mnie dzis nieco lepiej, spisalam sobie grzechy na kartce, jutro mam zamiar isc do spowiedzi. zobaczymy jak bedzie. Niektore z moich wyznan sa bardzo dziwaczne, bo czasem mam dziaczne zachowania lub mysli, ale jakos sie zawezme i wypowiem to w czasie spowiedzi. Mam jeszcze jeden dylemat, ktos z rodziny meza, kogo widze ok 2-3 razy w roku i nie mamy jakiegos wiekszego ze soba kontaktu, mimo ze powinnismy miec, - wydaje mi sie ze ta osoba przyjmuje Komunie mimi ze nie powinna 9widze to np przy okazju slubow czy chrzcin w rodzinie) . Nie powinna, bo rozwiodla sie i zyje w drugim nieformalnym zwiazku. i nie wiem czy powinnam tej osobie jakos zwrocic uwage? Czy mam sie z tego spowiadac, ze widziałam a nie zareagowałam? Czy powinnam tej osobie to powiedziec? Tak jak pisze - mamy ze soba kontakt ok 2 gora 3 razy do roku podczas jakichs zjazdow rodzinnych i tyle...Coz , problemy w mojej glowie mnoza sie niczym łby hydry :(


So sty 21, 2017 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Szczerze i uczciwie radzę Ci byś oprócz pójścia do spowiedzi udała się również na profilaktyczną wizytę u specjalisty psychologa, by ten mógł rzecz rozeznać i w razie czego skierować Cię dalej. Nie traktuj tego absolutnie jako przytyku – tak jak każdy z nas dba o dobrą kondycję i higienę naszych organizmów, tak powinniśmy dbać też o higienę i dobrą kondycję naszej psychik. Rzeczą odpowiedzialną jest czysto profilaktycznie zbadać czy w Twoim problemie nie kryje się coś poważniejszego, za co należałoby się zabrać w sposób systemowy. Naprawdę, w naszym społeczeństwie jest wielu wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzięki wiedzy oraz doświadczeniu mogą pomóc Ci pewne rzeczy poukładać a tym samym odciążyć Cię. Jeżeli Ci to pomoże jest wielu psychologów katolickich którzy na pewno podejdą w sposób właściwy również do materii Twojej wiary.


So sty 21, 2017 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
sigmasigma napisał(a):
Nie powinna, bo rozwiodla sie i zyje w drugim nieformalnym zwiazku. i nie wiem czy powinnam tej osobie jakos zwrocic uwage? Czy mam sie z tego spowiadac, ze widziałam a nie zareagowałam?


Dobre pytanie. Teoretycznie powinnaś zareagować na taką sytuację, ale może za dużo sobie bierzesz na garb i próbujesz naprawić cały świat? Zapytaj spowiednika, raczej Cię nie ugryzie i dobrze doradzi :)
Pamiętaj, Pan Jezus naprawdę nie chodzi za Tobą i nie spisuje na kartce co znowu zawaliłaś żeby tym wszystkim Ci przywalić przy spowiedzi. Tak robi jedynie diabeł. Pan Jezus wie, że bardzo Ci zależy i jakieś niedopracowanie przy spowiedzi Cię dołuje. Masz stałego spowiednika? Jeżeli nie to poszukaj po okolicy ale tak na spokojnie, tak żeby np. w ciągu roku kogoś takiego znaleźć. Poszukaj czy w Internecie ktoś daje namiary na dobrego spowiednika. Pomalutku droga koleżanko :) Nie panikuj i nie dręcz się. A dziś uśmiechnij się :) Jest taki jeden katol z ciemnogrodu, który właśnie Cię prosi o uśmiech i ze swojej strony obiecuję modlitwę. Nie wiem ile tej modlitwy, nie chcę porywać się z motyką na słońce ale choć trochę się pomodlę. Czy ktoś się dołączy do modlitwy za koleżankę? W intencji dobrego spowiednika dla niej oraz żeby spotkała kogoś kto jej pomoże.


So sty 21, 2017 19:15
Zobacz profil
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Cytuj:
Niestety nie udowodniłaś kłamliwej tezy


Może powiedzmy sobie - kłamliwa w/g Twojego osobistego zdania ateisty.

Cytuj:
albo udowodnij swoje tezy


Stara śpiewka - udowodnij że Bóg istnieje.

Cytuj:
iż powiedziałaś głupotę stawiając jako fakt Twoje opinie z pod znaku "a bo mi się wydaje"


Czytasz to co piszę? To zacznij.

Cytuj:
Bo jeszcze okaże się że trudniej jest dyskutować z faktami niż wydumanymi dyrdymałami? :-)


Masz jakieś konkretne doświadczenia w tej kwestii? W kwestii leczenia u psychiatry? Być może to Ty tutaj wygłaszasz swoje tezy z punktu - mi się wydaje.

Cytuj:
Chociażby w klasyfikacji DSM-5. :-)


A jakie to ma znaczenie że psychiatra napisze sobie f-coś tam? Na podstawie czego? Rzetelnych badań? Tomografii komputerowej głowy, rezonansu magnetycznego? Morfologii? Gdzie widać chorobę psychiczną? Wiesz w ogóle jak wygląda wizyta u psychiatry? Siedzisz, gadasz albo nie gadasz a on pisze na laptopie, od czasu do czasu zadaje pytania a Ty gadasz, możesz gadać co Ci ślina na język przyniesie. Powiesz o głosach, zrobisz głupią minę i masz diagnozę. A jak będziesz milczał i tylko patrzył to i tak wyda diagnozę i przepisze leki. Zaiste, rzetelne podstawy naukowe i badania do orzeczenia co dzieje się z człowiekiem tak naprawdę.

Cytuj:
Nieuzasadnione, niepoparte dowodami twierdzenie.


Aha, bo masz za sobą multum wizyt u psychiatry i wiesz lepiej.

Cytuj:
Możemy na forum dyskutować jedynie o weryfikowalnych faktach


Przypominam że jesteśmy na forum - WIARA, a nie na forum naukowym!

W dodatku jesteśmy w dziale - sakramenty, człowieku, opamiętaj się nieco.

Cytuj:
kwestia tego co doświadczyłaś, tudzież wydaje Ci się, że doświadczyłaś, jest argumentem pozamerytorycznym, gdyż interlokutor nie jest w stanie tego w żaden sposób zweryfikować.


Pseudointelektualne blah, blah, blah...

Soul33 napisał(a):
Gdy ktoś ma objawy depresji, czyli konkretnej choroby, wtedy próby leczenia jej za pomocą egzorcyzmów niewiele różnią się od zabobonów.


Soul, proszę, przeczytaj jeszcze raz wszystkie posty w tym wątku. Ani bylejaki ani ja nie proponowaliśmy wizyty u egzorcysty, i słowo - egzorcysta - nie padło w naszych postach jako pierwsze. Zwrócona została tylko uwaga na to że takie dołujące myśli mogę mieć swoje źrodło w działaniu złego ducha na psychikę / umysł, co uznają wierzący ludzie, po prostu.

Cytuj:
W dodatku doradzanie egzorcyzmów, które mają być stosowane zamiast terapii i leków jest niebezpieczne


Soul, ale gdzie widzisz takie doradzanie w moich postach? Naprawdę proszę abyś przeczytał jeszcze raz, bo piszę wyraźnie o tym że przypadek sigmy nie kwalifikuje sie raczej na to aby udać się z tym do egzorcysty, i doradzam cały czas terapię psychiatryczną i pomoc duchową ponieważ te sfery są ze soba ściśle powiązane.

To czasem zniechęca do podejmowania dyskusji na tym forum. Bo gdziekolwiek i ktokolwiek chciałby podyskutować w duchu wiary, natychmiast pojawia się osoba niewierząca i sieje zamęt, tym samym zamiast poruszać temat wątku, powstają potyczki.

Cytuj:
Druga rzecz jest taka, że egzorcyzmy mogą też stanowić ucieczkę od realnego stawienia czoła problemowi i zajęcia się leczeniem na poważnie.


Temat jest zbyt skomplikowany. Ponieważ każdy przypadek to inna historia. Nikt tutaj nie odradza leczenia, nie wiem, czy nikt nie czyta postów tylko pisze na oślep?

Cytuj:
Ale z zasady czekanie na samoistne rozwiązanie problemów jest podejściem bezsensownym i szkodliwym.


Czy ktoś doradzał tutaj takie rozwiązanie dla sigmy? Bo raczej nie ja.

Cytuj:
Badania natomiast wykazują jednoznacznie, że najwyższą skuteczność w leczeniu depresją mają leki w połączeniu z psychoterapią.


Depresja lubi powracać. Pytam się więc ponownie czy sigma leczy się psychiatrycznie, czy podejmuje jakiekolwiek działania w tym kierunku bo raczej nie wiemy.

Człowiek niewierzący nie uznaje istnienia sfery ducha. Ale człowiek wierzący ma świadomość tego iż ta sfera jest bardzo ważna, szczególnie w przypadłościach i chorobach o podłożu psychicznym. Człowiek wierzący zdaje sobie sprawę z istnienia tych dwóch światów, powiązanych ze sobą. I o tym staram się powiedzieć, cały czas.

Nie da się skutecznie uleczyć psychiki jeśli sfera ducha będzie chora. Bo wtedy to będzie tylko faszerowanie kogoś psychotropami a problem będzie nadal nierozwiązany i będzie powracał.

sigmasigma napisał(a):
Coz , problemy w mojej glowie mnoza sie niczym łby hydry :


Sigma, czy Ty stosujesz jakąś terapię psychiatryczną / psychologiczną, czy leczysz się? Musisz dbać o dwie sfery, także psychiczną.

Czy masz zdiagnozowaną depresję? Czy byłaś u psychiatry? Czy Twój spowiednik wie o problemach natury psychologicznej? Czy mówiłaś mu że masz takie myśli?

Tego typu dołujące myśli mogą pochodzić i zazwyczaj pochodzą od złego ducha, mam na myśli to że masz przekonanie iż do niczego się nie nadajesz i że jesteś beznadziejna a Twoje życie jest do...... Tym bardziej że Twoja psychika jest osłabiona. W tym przypadku może pomóc wytwała modlitwa i oddanie się Chrystsowi i Jego Matce, oddanie tego wszystkiego aby kierował Cię i uleczył, nawet jeśli czujesz opory przy modlitwie. Ale jednocześnie jeśli masz poważny problem psychiczny, to wymaga to również leczenia, i w ten sposób możesz działać w procesie dochodzenia do siebie.

Nie znam Twojej historii, a wiem jak trudno jest skierować osobę chorą na depresję na podjęcie leczenia i walki o siebie. Bowiem w takich przypadkach człowiek jest jakby zaćmiony, przybity, brak motywacji.

Nie wiem jaki jest w istocie problem sigmy. Czy to tylko problemy z duchowością, czy też naprawdę ma problem z depresją.


So sty 21, 2017 21:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: lepiej sie nie urodzic wcale-tak latwo sie dostac do pie
Może jakoś źle to ująłem ale odradzanie leczenia jest ewidentne w postach bylejakiego, nie w Twoich.

Sfery duchowej nie traktowałbym jako nadprzyrodzonej, bez względu na moją własną wiarę. Gdy uznawałem siebie za wierzącego, wtedy też nigdy nie miałem takich pomysłów. Wszystko, co się dzieje na świecie to zjawiska naturalne. Kościół dogmatycznie potwierdza tylko dwa cuda, Zmartwychwstanie oraz Dziewicze poczęcie i tyle wystarczy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 21, 2017 22:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL