Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Wielki problem z psychiką 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 13:57
Posty: 9
Post Wielki problem z psychiką
Witam,od kilku lat choruję na nerwicę natręctw, objawy i lęki miałam przeróżne, mniej więcej od roku przeszłam można powiedzieć nawrócenie, zaczęłam bardziej zwracać uwagę na Boga, na grzech i to przeobraziło się w skrupulatyzm.. potrafiłam biegać do spowiedzi co tydzień, po spowiedzi zastanawiać się czy dobrze powiedziałam grzech, czy został on odpuszczony. Osobom które nie wiedzą co to jest nerwica radzę obejrzeć filmik https://www.youtube.com/watch?v=f1O7yf6W2lc zwłaszcza do minuty 7. Właśnie tam dokładnie jest przedstawiony mój problem. Od jakiegoś czasu powtórzyły się moje lęki o swoją seksualność. Bałam się,że jestem pedofilem, wiem, że to dla normalnych osób może wydawać się chore, ale w nerwicy tak jest, że człowiek wmawia sobie różne rzeczy, ja akurat wmówiłam sobie to, przerażało mnie to, miałam chore obrazy w głowie z dziećmi które sprawiały mi ból i obrzydzenie, czasami już taka wkręcona byłam w te myśli, że sprawdzałam ich prawdziwość, np:
-celowo patrzyłam się na dzieci, oglądałam zdjęcia siostrzenicy żeby sprawdzić czy coś poczuję ( w filmiku dokładniej opisany jest problem)
-czasami sama przywoływałam te myśli, żeby sprawdzić jak na nie zaregauje, bo tak chciałam być pewna, że są nieprawdziwe
- jeszcze jedna sytuacja, nie opisze jej tutaj, ponieważ to zbyt wstydliwe, jak ktoś jest ciekawy to niech napisze na priv
Czy opisane sytuację są grzechem? PRzeraża mnie to, że mam takie myśli, źle mi z tym i się tego wstydzę, dlatego wolałabym nie mówić tego na spowiedzi i być pewnym, że to nie grzech. Rozmawiałam z psychologiem, mówił, że to nie grzech i spowodowane to jest niskim poczuciem wartości oraz brakiem wsparcia od rodziny/ nieszczęśliwe dzieciństwo, przez to nie ufam sobie i sprawdzam, czy naprawdę myśli są nieprawdziwe. Teraz najbardziej przeraża mnie grzech, bo wiem, że krzywdy dziecku bym nie zrobiła. Co mam zrobić? Czy powinnam wyznawać te sytuację przy spowiedzi?


Cz lut 23, 2017 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wielki problem z psychiką
Poproś innych aby pomodlili się za Ciebie koronką do miłosierdzia Bożego.


Cz lut 23, 2017 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 13:57
Posty: 9
Post Re: Wielki problem z psychiką
Za moją nerwicę czy sugerujesz, że opisane sytuację to grzech?


Cz lut 23, 2017 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wielki problem z psychiką
Ja nic nie wiem. Jestem jednak przekonany, że modlitwa wstawiennicza.ma wielką moc. Częsta spowiedź i codzienna Komunią to jest wielkie wołanie do Boga o pomoc. Chętnie za Ciebie koronkę odmówię. Taka bezradność to jest bardzo dobra motywacja aby wołać do Boga o pomoc.


Cz lut 23, 2017 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 13:57
Posty: 9
Post Re: Wielki problem z psychiką
Byłabym bardzo wdzięczna za modlitwę :)


Cz lut 23, 2017 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 5:15
Posty: 12
Post Re: Wielki problem z psychiką
Za dużą uwagę skupiasz na pojęciu "grzechu".
Być może jest to spowodowane twoim nawróceniem.
Zacznij korzystać z życia, porzuć wszystko co czyni Cię nieszczęśliwym.
Jeżeli odrzucisz gnębiące Cie sprawy wszystko wróci do porządku a Twoja dusza stanie się spokojna.


Pt lut 24, 2017 2:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wielki problem z psychiką
Lękliwa ; wycięto mój post z poradą. Niemniej pomodliłem się za Ciebie.


Pt lut 24, 2017 13:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wielki problem z psychiką
Jeśli masz z tym problem, musisz o tym z kimś porozmawiać.
Rozmowa z psychologiem, którą odbyłaś jest dobrym pierwszym krokiem, ale skoro nerwica ma podłoże religijne, czy związek z religią dobrze byłoby porozmawiać z jakimś mądrym kapłanem. Pierwszy lepszy spowiednik pewnie tej sprawy nie załatwi, bo nawet jeśli powie ci, że to nie grzech tylko skrupulanctwo to i tak cię to nie uspokoi.
Nie wiem, gdzie mieszkasz, powinnaś zorientować się, gdzie najbliżej możesz porozmawiać o swoich problemach z kapłanem potrafiącym nie tylko zaoferować ci modlitwę, ale także jakąś terapię.
Forum nie jest najlepszym miejscem na rozwiązywanie tego typu problemów. Jedni będą odsyłali cię do psychiatryka, inni do egzorcysty, a tak naprawdę porada na odległość może tylko zaszkodzić.

Najlepszą radą jest - poszukaj kogoś w realu, kto ci dobrze doradzi.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 24, 2017 16:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 13:57
Posty: 9
Post Re: Wielki problem z psychiką
Dziekuje za odpowiedzi. Moja psychiatra jest bardzo wierząca osoba i poleciła mi ksiedza z którym moglabym porozmawiac, jednak mam lęk powiedziec prosto w oczy takie rzeczy tymbardziej ze to starszy ksiadz, ale chyba pojde do niego, ale jedna boje sie, ze zle mnie zrozumie. Nie chce byc zla, nienchce grzeszyć ale czasami przez te głupie myśli naprawde sie potrafię pogubić i juz sama nie wie co jest moje a co spowodowane nerwica. Wiem ze gdyby nie nerwica i te myśli nawet nie mialabym problemu z takimi myslami i niepewnosciami.


Pt lut 24, 2017 17:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wielki problem z psychiką
Niechciane myśli ani działania wynikające z lęku nie są grzechem. Grzech to w pełni świadome sprzeciwienie się Bogu, czyli zło czynione celowo i świadomie - bez wątpliwości, czy to grzech.

O takich problemach, które opisujesz, słyszałem już. To się zdarza, że człowiek tak bardzo czegoś się obawia, że zaczyna często o tym myśleć. Nie wydaje mi się, aby dorośli już ludzie nagle stawali się pedofilami, bez jakiegoś konkretnego powodu.

Najważniejsze, że chodzisz do psychologa w kwestii nerwicy, a do księdza warto chodzić w sprawie skrupulanctwa. Nie musisz od razu mówić księdzu o tym samym problemie, o którym piszesz tutaj (w pierwszej kolejności to sprawa dla psychologa). Z księdzem, po prostu, najpierw zajmij się skrupulanctwem w ogólności.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Lękliwa ; wycięto mój post z poradą. Niemniej pomodliłem się za Ciebie.

To nie była porada, tylko jakieś bezsensowne teksty o diabłach. Nerwica to naturalna choroba, którą bardzo wiele osób skutecznie (choć niełatwo) leczy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lut 24, 2017 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 13:57
Posty: 9
Post Re: Wielki problem z psychiką
http://psychiatria.mp.pl/choroby/72914, ... ompulsyjne dla tych co nie wiedzą o czym mówię i mają mnie za wariatke :p


Pt lut 24, 2017 23:14
Zobacz profil
Post Re: Wielki problem z psychiką
To zaburzenie występuje w różnym nasileniu. Czasem wystarczy rok przyjmowania leków i ustępują utrudniające życie przymusowe czynności kompulsywne. Psychiatra powinna powiedzieć Ci jak długo będzie trwało leczenie, bo przeprowadziła wywiad i pewnie dopytywała o szczegóły. Zaburzenie nie ustąpi bez wkładu własnego pracy. Jeśli jesteś pod opieką dobrego psychiatry, który Tobą kieruje nawet w sprawach duchowych - masz wszystko czego potrzebujesz. Resztą w Twoich rękach.
Na forum raczej nie uzyskasz tak dobrej opieki jak w realu, mimo dobrej woli i starań piszących.


Pt lut 24, 2017 23:23

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wielki problem z psychiką
lękliwa; jak się chcesz przestać bać, to zmień swoje imię ,, lękliwa" twoje imię - znaczy tyle, że się pogodziłaś ze swoim strachem.


So lut 25, 2017 10:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL