Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Czy bez bierzmowania człowiek nie może pójść do nieba ?


Pn sie 14, 2017 14:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Tak

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn sie 14, 2017 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
szumi napisał(a):
Tak


Serio?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 14, 2017 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 10:19
Posty: 8
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
bert04 napisał(a):
szumi napisał(a):
Tak


Serio?


Serio. Dlatego Abraham smaży się w piekle...

PS. Dawno nie widziałem takiego niemądrego pytania, więc nie wytrzymałem i się odezwałem...


Pn sie 14, 2017 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
JaMB napisał(a):
PS. Dawno nie widziałem takiego niemądrego pytania,

Serio?

Cytuj:
więc nie wytrzymałem i się odezwałem...

To następnym razem wytrzymaj. I się nie odzywaj. Bo powyżej odezwał się moderator i - chyba - duchowny. Stąd moje zdziwienie. Może nie zrozumiał pytania, ale żeby tak na-opak wyjaśniać?

Czy już jesteśmy tak daleko, że zbywamy ironicznymi odzywkami takie najprostsze pytania? Mam nadzieję, że jednak jeszcze nie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 14, 2017 16:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
:o :o :o

Hahaha....

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale moja odpowiedź miała wyglądać tak: NIE
Ale wyszło coś innego ;)
Chyba to przez te wakacje (albo ktoś mi się włamał na konto ;) ).

Przepraszam za nieprawdziwą informację.

nawrocony98 napisał(a):
Czy bez bierzmowania człowiek nie może pójść do nieba ?

Nie.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt sie 15, 2017 6:33
Zobacz profil
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Raczej problemem jest przecząca forma pytania, a nie wakacje, czy włamanie.
Czy nieprawdą jest, że za kłamliwe należy uważać zaprzeczenie, że nie jesteś niegłupi?


Wt sie 15, 2017 7:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Bóg, który zbawia, nie jest związany sakramentami. Gdyby bierzmowanie miało być konieczne do zbawienia potępione byłyby wszystkie ochrzczone dzieci zmarłe przed wiekiem, w którym przyjmuje się bierzmowanie. Absurd.

Może trzeba zapytać o tło tego pytania? Nie, nie ma obowiązku przyjmowania bierzmowania. A już na pewno nie trzeba go przyjmować razem z klasą. Ale warto je przyjąć, jeśli ktoś wierzy. Po co odrzucać dary Ducha Świętego?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 23, 2017 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
jo_tka napisał(a):
(...)nie ma obowiązku przyjmowania bierzmowania. A już na pewno nie trzeba go przyjmować razem z klasą. (...)

A takie fajne indeksy się ma ...
Mam informację, że w indeksie do sakramentu bierzmowania, wydanego przez diecezję płocką,
w modlitwie zamieszczono tekst:
"... Jezus jest alkoholikiem, trzeba Go wysłuchać. Jezus jest upośledzony umysłowo, trzeba Go chronić."
Nie mam dostępu do tego indeksu, więc nie sprawdzę. Tekstu nie rozumiem :-(
A może mnie wprowadzono w błąd?
:roll:


N wrz 03, 2017 11:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Hmm, to wszystko prawda, bo Jezus sam mówi: byłem głodny, byłem spragniony, byłem nagi, byłem w więzieniu itp. Pochylając się nad każdym człowiekiem i pomagając mu służymy Jezusowi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 03, 2017 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Bez bierzmowania możesz być zbawionym. Zbawienie jest poprzez nawrócenie, tj. uwierzenie, wyznanie swoich grzechów Chrystusowi. Za tym podąża zmiana życia, myślenia. Przeczytaj Nowy Testament.


Pn wrz 18, 2017 23:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Kezz napisał(a):
Bez bierzmowania możesz być zbawionym. Zbawienie jest poprzez nawrócenie, tj. uwierzenie, wyznanie swoich grzechów Chrystusowi. Za tym podąża zmiana życia, myślenia. Przeczytaj Nowy Testament.

Czy czytanie Nowego Testamentu to uczynek?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 19, 2017 6:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2016 15:32
Posty: 12
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Hmm z tego co czytam to
Kan. 4. "Jeśliby ktoś twierdził, że sakramenty Nowego Przymierza nie są konieczne do
zbawienia, ale że są zbyteczne i że bez nich lub bez ich pragnienia przez samą wiarę ludzie
otrzymują od Boga łaskę usprawiedliwienia, chociaż nie wszystkie są konieczne każdemu
człowiekowi - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych" - sesja soborowa, Dekret o sakramentach, 3 marca 1547 r.; Kanony o sakramentach w ogólności
Proszę poprawić jeśli się mylę


Wt wrz 26, 2017 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
jo_tka napisał(a):
Bóg, który zbawia, nie jest związany sakramentami. Gdyby bierzmowanie miało być konieczne do zbawienia potępione byłyby wszystkie ochrzczone dzieci zmarłe przed wiekiem, w którym przyjmuje się bierzmowanie. Absurd.

Może trzeba zapytać o tło tego pytania? Nie, nie ma obowiązku przyjmowania bierzmowania. A już na pewno nie trzeba go przyjmować razem z klasą. Ale warto je przyjąć, jeśli ktoś wierzy. Po co odrzucać dary Ducha Świętego?


Jednak według oficjalnej nauki Kościoła:

Kan. 842 § 2. Sakramenty chrztu, bierzmowania i Najświętszej Eucharystii tak łączą się ze sobą, że są wymagane do pełnego wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Kan. 866 - Jeśli tylko nie stoi na przeszkodzie poważna racja, dorosły przyjmujący chrzest powinien być zaraz bierzmowany i uczestniczyć w Eucharystii, przyjmując także Komunię świętą.

Oraz z katechizmu:

1285 Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej".


Czyli bez "pełnego wtajemniczenia" zbawienia nie będzie, więc bierzmowanie jest niezbędne. Dorosły "powinien być zaraz bierzmowany".

Bez bierzmowania kościół nie dopóści na rodzica chrzestnego:
Kan. 874 [....wymagania chrzestnego..], 3 jest katolikiem, bierzmowanym i przyjął już sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić;

Odnośnie paragrafu 1285, czy ktoś może wyjaśnić tę naukę kościoła:
- Co kościół rozumie przez "dopełnienie łaski chrztu" sakramentem bierzmowania, czy ma to jakieś uzasadnienie w Pismie Świętym?
- Jak można "jeszcze ściślej" wiązać się z kościołem dzięki sakramentowi bierzmowania? Czy biblia mówi o ściślejszym wiązaniu się wiernego z kościołem dzięki sakramentowi bierzmowania?
- W jaki sposób sakrament bierzmowania nadaje "szczególna moc Ducha Świętego" i czy ma ta nauka umocowanie w Biblii czyli tradycji Apostolskiej?
- Jak można być "jeszcze mocniej zobowiązanym" do głoszenia Ewangelii, niż już posiadając taką możliwość wynikającą ze statusu przynależności do kapłaństwa powszechnego?


Śr wrz 27, 2017 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy bierzmowanie jest niezbędne do zbawienia ?
Maciek15 napisał(a):
Hmm z tego co czytam to
Kan. 4. "Jeśliby ktoś twierdził, że sakramenty Nowego Przymierza nie są konieczne do
zbawienia, ale że są zbyteczne i że bez nich lub bez ich pragnienia przez samą wiarę ludzie
otrzymują od Boga łaskę usprawiedliwienia, chociaż nie wszystkie są konieczne każdemu
człowiekowi - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych" - sesja soborowa, Dekret o sakramentach, 3 marca 1547 r.; Kanony o sakramentach w ogólności
Proszę poprawić jeśli się mylę


I w taki właśnie sposób KK zaprzecza Biblii i nauce Chrystusa.

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." Efezjan 2. 8:9


Cz wrz 28, 2017 21:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL