Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Złe traktowanie na spowiedziach. 
Autor Wiadomość
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
Cytuj:
"bert04"

Zależy może od "kategorii" grzechu? Albo jeszcze bardziej od skruchy, a raczej jej braku?

No, tu bym się zgodził, gdyby sytuacje zdarzały się po wyznaniu grzechów ale one zdarzają się na początku lub w trakcie a nawet przed samym wyznaniem a nawet raz przed samym przystąpieniem do...
Długo się zastanawiałem czy umieścić wpis na forum,bo dopuszczałem myśl,że może się to dla wielu wydawać niezrozumiałe i niewiarygodne tak samo jak dla mnie gdyby mi ktoś o tym opowiedział.Myślę,że sprawy nie załatwię ani tutaj ani nigdzie indziej i sam będę musiał coś z tym zrobić.Dziękuję za pomoc i za rady.Temat uznaję za zamknięty.Będę sobie radził sam jak dotychczas.Pa!


Cz wrz 07, 2017 5:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
@katobert_alik, naprawdę jest mi trudno uwierzyć w sytuacje, które opisujesz. Nie tylko, że sam takiego czegoś nie doświadczyłem, ale też nigdy nie byłem świadkiem, by komuś innemu to się zdarzyło.... Co nie oznacza, że nie zdarza się w Twoim przypadku.

Ale dziwi mnie, dlaczego kapłan na "dzień dobry" (czy raczej na "szczęść Boże") miałby Cie obrażać, deprecjonować, czy być niemiłym...? Czy masz jakiś pomysł, co może być tego powodem (poza całkowicie absurdalnym, że Bóg Cię nie kocha i chce z Kościoła wypędzić...)?

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz wrz 07, 2017 6:47
Zobacz profil
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
Mógłbym napisać prywatnie ponieważ j/w mógłbym dopuścić się złamania tajemnicy spowiedzi.


Pt wrz 08, 2017 5:57
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
Tajemnica spowiedzi obowiązuje spowiednika, tłumacza i osoby postronne, które mogły ją usłyszeć, a nie penitenta (vide Kan. 983 KPK). Coś mi się zdaje, że ściemniasz, a tajemnicą spowiedzi robisz zasłonę dymną.


Pt wrz 08, 2017 8:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
Źle traktują wszyscy księża do których się zwróciłeś? :o Ilu? Źle, to znaczy jak? Co robią? Każdy z nich wywalał Cię od konfesjonału? Nie dawał rozgrzeszenia? Dlaczego? Bo jesteś garbaty, ospowaty, masz twarz zbira? Na pewno nie. Raczej wina takiego traktowania (wciąż nie wiem jakiego) leży w Tobie. Domyślam się, że chodzi o brak rozgrzeszenia, bo nie ma żalu, nie ma skruchy i postanowienia poprawy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 08, 2017 13:53
Zobacz profil
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tajemnica spowiedzi obowiązuje spowiednika, tłumacza i osoby postronne, które mogły ją usłyszeć, a nie penitenta (vide Kan. 983 KPK). Coś mi się zdaje, że ściemniasz, a tajemnicą spowiedzi robisz zasłonę dymną.

Uważaj abyś nie zgrzeszył przypadkiem.Ja piszę prawdę a zauważ,że już pojawiają się ``gorliwi`` co posądzają mnie...Bacz na to byś czasami nie posądzał...Jak pisałem wyżej,nie znajdę tutaj rozwiązania...Już podjąłem decyzję co zrobić.
Wszystkim życzę wszystkiego dobrego. :)


So wrz 09, 2017 8:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
katobert_alik napisał(a):
Jak pisałem wyżej,nie znajdę tutaj rozwiązania
Ta pewność bierze sie prawdopodobnie stąd, że nie przyszedłeś tutaj szukać żadnego rozwiązania. W innym przypadku, nie mógłbyś być pewien, że "nie znajdziesz tutaj".

Cytuj:
Już podjąłem decyzję co zrobić.
Pewnie jesteś tu po to, aby przez założenie fikcyjnej dyskusji (co do której masz pewność "nie znajdę"), usprawiedliwić przed sobą samym, swoją decyzję co zrobić, którą podjąłeś już wcześniej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So wrz 09, 2017 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
katobert_alik napisał(a):
Mam problemy ze złym traktowaniem mnie przez kapłanów na spowiedziach.Zdarza mi się to prawie za każdym razem.Nie wiem co mam o tym myśleć.Zaczynam się zastanawiać nad tym czy:
-jestem odrzucony przez Boga,
-powinienem przestać się spowiadać,
-powinienem przestać chodzić do kościoła
-powinienem opuścić Kościół.
Po co od razu tak radykalnie? Przecież zawsze możesz pójść na przykład na spowiedź ogólną do Kościoła Polskokatolickiego...


Cz wrz 14, 2017 16:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
jaTylkoPytam napisał(a):
Po co od razu tak radykalnie? Przecież zawsze możesz pójść na przykład na spowiedź ogólną do Kościoła Polskokatolickiego...
No. Radykalizm to nic dobrego. Trzeba szukać rozwiązań łatwych, szybkich i przyjemnych.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
chwat napisał(a):
No. Radykalizm to nic dobrego. Trzeba szukać rozwiązań łatwych, szybkich i przyjemnych.
Tak, trzeba prostować ścieżki swojego życia i usuwać niepotrzebne komplikacje...cieszę się ,że się zgadzamy...oczywiście każdy sam powinien rozeznać co w jego przypadku na chwilę obecną przyniesie większe korzyści duchowe i co będzie lepsze dla jego kontaktu z Bogiem - spowiedź ogólna czy spowiedź uszna...w Kościele Polskokatolickim dostępne są obie...


Cz wrz 14, 2017 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
jaTylkoPytam napisał(a):
oczywiście każdy sam powinien rozeznać co w jego przypadku na chwilę obecną przyniesie większe korzyści duchowe

Bardzo praktyczne rozwiązanie. Najlepiej od razu rozeznać, że jest się świętym i że żadna spowiedź nie jest potrzebna :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
chwat napisał(a):
Bardzo praktyczne rozwiązanie. Najlepiej od razu rozeznać, że jest się świętym i że żadna spowiedź nie jest potrzebna :)
Jeśli "sumienie" nie "wyrzuca" Ci żadnego grzechu ciężkiego/śmiertelnego to znaczy, że rzeczywiście spowiedź nie jest "potrzebna". Może być jednak pożyteczna dla Twojego rozwoju duchowego. Jeśli czujesz, że spowiedź może pomóc zaspokoić jakieś Twoje potrzeby duchowe, to czemu miałbyś nie skorzystać z daru dla potrzebujących, którym ta spowiedź jest, a przynajmniej powinna być?

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. " (Mt 11,28; Biblia Tysiąclecia)

A to tak BTW:

http://mateusz.pl/duchowosc/dk-spowiedz.htm


Cz wrz 14, 2017 17:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
jaTylkoPytam napisał(a):

A tak BTW, to w linku raczej nie ma porady:
jaTylkoPytam napisał(a):
Przecież zawsze możesz pójść na przykład na spowiedź ogólną do Kościoła Polskokatolickiego

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
chwat napisał(a):
A tak BTW, to w linku raczej nie ma porady:
To prawda. I dlatego to jest tylko "BTW"...


Cz wrz 14, 2017 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Złe traktowanie na spowiedziach.
Ale Twoje BTW, opisuje zasady KRK, a nie Kościoła Polskokatolickiego.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 18:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL