Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Spowiedź, a mieszkanie razem. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 04, 2018 21:29
Posty: 3
Post Spowiedź, a mieszkanie razem.
Cześć wszystkim,

mam następujący problem z którym chciałbym się z Wami podzielić. Otóż w kwietniu bierzemy z narzeczoną ślub. Obecnie mieszkamy razem.

Przed ślubem mam ochotę na generalną spowiedź. Niestety w obecnej sytuacji nie mamy możliwości zamieszkać osobno, mamy do dyspozycji tylko dwa pokoje w mieszkaniu. Czy jest możliwa sytuacja, że owo mieszkanie osobno przed ślubem potraktujemy jako mieszkanie i spanie w osobnych pokojach?

Wiem, że mogę iść do spowiedzi przed samym ślubem, ale chciałbym iść teraz i wytrwać w tych postanowieniach do ślubu.

Co myślicie? Dziękuję za dyskusję
Pozdrawiam


N mar 04, 2018 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 21:47
Posty: 40
Post Re: Spowiedź, a mieszkanie razem.
Nie do końca wiadomo w czym masz problem.
Mieszkacie w jednym mieszkaniu. To nie grzech. Po co mieszkać osobno skoro razem jest dobrze? Uprawiacie seks?


N mar 04, 2018 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 04, 2018 21:29
Posty: 3
Post Re: Spowiedź, a mieszkanie razem.
Według nauki Kościelnej mieszkanie razem, nawet bez współżycia to grzech. Obecnie nie współżyjemy, postanowiliśmy wstrzymać się z tym do ślubu. Moim problemem jest właściwie sprawa sumienia - mieszkanie razem w mieszkaniu, w osobnych pokojach bez seksu i spowiedź, czy jednak poczekanie ze spowiedzią do samego ślubu.


N mar 04, 2018 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Spowiedź, a mieszkanie razem.
mike92 napisał(a):
Według nauki Kościelnej mieszkanie razem, nawet bez współżycia to grzech. Obecnie nie współżyjemy, postanowiliśmy wstrzymać się z tym do ślubu. Moim problemem jest właściwie sprawa sumienia - mieszkanie razem w mieszkaniu, w osobnych pokojach bez seksu i spowiedź, czy jednak poczekanie ze spowiedzią do samego ślubu.

To jakaś prowokacja, trolling?

_________________
laudare benedicere praedicare


N mar 04, 2018 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 04, 2018 21:29
Posty: 3
Post Re: Spowiedź, a mieszkanie razem.
Nie, jeśli wyraziłem się niejasno proszę o informację. Na trolling to nie to forum.


N mar 04, 2018 23:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Spowiedź, a mieszkanie razem.
Od rozstrzygania tak delikatnych kwestii sumienia jest ksiądz w konfesjonale, a nie forumowicze, którzy nie znają dokładnie Twojej sytuacji, ani Ty nie wiesz kim są.
Idź porozmawiać z księdzem. Czy to w konfesjonale, czy po prostu w ramach prowadzenia duchowego. Z pewnością wówczas będziesz miał większą autorytatywność odpowiedzi. Traktowanie forumowiczów (nawet na katolickim forum) jako wykładni dla sumienia jest bardzo ryzykowne. Jeden szczerze będzie chciał pomóc inny trollował i celowo siał zamęt....

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn mar 05, 2018 8:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL