Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 Mam dlemat bardzo prosze o pomoc i wyjaśnienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 28, 2023 23:09
Posty: 2
Post Mam dlemat bardzo prosze o pomoc i wyjaśnienie
Cześć bardzo proszę o odpowiedź na tą sytuacje
Czy spowiedź jest ważna ?
Opiszę sytuację:

Podczas spowiedzi
Po wyznaniu grzechów ksiądz pyta o jeden z nich jak często się go popełnia
Ta osoba myśli i myśli i pamięta że w przeszłości raz na pół roku popełniałała ten grzech więc o tym powiedziała ale za moment sobie przypomniała że ostatnio często lecz mówiła tak cicho że ten ksiądz tego już nie usłyszał że ostatnio często
I ten ksiądz pyta dalej o to czy na przykład "dwa razy w tygodniu" ? popełnia ta osoba ten grzech
I ta osoba odpowiada że rzadziej
- I w tym momencie ta osoba myśli o tym czy nie powiedzieć jeszcze raz o tym że częściej ostatnio popełnia ten grzech
Bo wcześniej ten ksiądz tego nie usłyszał no ale w końcu nie mówi tego i teraz ma dylemat czy przez to że nie powiedziała na końcu tego, to czy jest to zatajona spowiedź czy jest OK


Wt mar 28, 2023 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 28, 2023 23:09
Posty: 2
Post Re: Mam dlemat bardzo prosze o pomoc i wyjaśnienie
????


Śr mar 29, 2023 0:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Mam dlemat bardzo prosze o pomoc i wyjaśnienie
Na innym forum dostałaś już odpowiedź na to pytanie... Rozumiem, że szukasz upewnienia się, ale jak Cię tak to dręczy, to powiedz o tym Bogu w prywatnej modlitwie, a On może uspokoi Twoje sumienie... (w takiej modlitwie powołaj się na poniższe słowa z Biblii)
1J 1,7.9 PAU
(7) Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On jest w światłości, mamy łączność między sobą, a krew Jezusa, Jego Syna, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.
(9) Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, to Bóg jest wierny i sprawiedliwy: odpuści nam grzechy oraz oczyści nas z wszelkiej nieuczciwości.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr mar 29, 2023 6:31
Zobacz profil
Post Re: Mam dlemat bardzo prosze o pomoc i wyjaśnienie
1.Victoriea vel Zuzannah o polnocy malo kto na forum pisze, wiec ponaglanie postem pod pytaniem nic nie da

2. To jest pytanie do ksiedza i ksiadz juz raz odpowiedzial. Jezeli chcesz znac przypadkowe opinie, to rownie dobrze mozesz na ulicy przechodniow pytac.
viewtopic.php?p=1096848#p1096848


Śr mar 29, 2023 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Mam dlemat bardzo prosze o pomoc i wyjaśnienie
Tytuł wątku ma być tak sformułowany aby każdy wiedział od razu o co chodzi.

Założyłaś już drugie konto i taki sam wątek. Masz problemy ze skrupułami, takie sprawy rozwiązuj u swojego spowiednika, radziłbym udać się tez do psychologa bo sama sobie z tym nie poradzisz.
Nikt głowy Ci nie urwie, ani psycholog ani ksiądz.
Na forum nie stawiamy diagnoz na odległość ani nie doradzamy jeśli chodzi o spowiedź. Takie porady mogą Ci tylko zaszkodzić a nie pomóc. Życzę odwagi i powodzenia.

_________________
ksiądz


Śr mar 29, 2023 7:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL