Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Pierwszy piątek - Przypomnienie mailowe / sms /gg :-) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 12, 2005 7:56
Posty: 37
Post Pierwszy piątek - Przypomnienie mailowe / sms /gg :-)
Prosze, nie smiejcie sie... ale jestem tylko czlowiekiem małej wiary ;) i niestety do spowiedzi chodze rzadziej niz raz w miesiacu... Domyslam sie, ze Wy chodzicie conajmniej raz w miesiacu...

Moja propozycja dla takich jak ja i dla takich troche madrzejszych, ktorzy nie maja tego problemu...:

1) Podajemy tutaj swojego maila.
2) przez maile podajemy sobie swoje dane takie jak numer telefonu, czy gg [dla chetnych ;-)]
3) i na dzien, lub dwa przed pierwszym piatkiem wysylamy wszystkim z listy przypomnienie o pierwszym piatku. Ale przypomnienie takie jak najbardziej wywolujace wyrzuty sumienia, jak sie nie pojdzie. To znaczy - najlepiej jak nie bedzie to zwykle "uwaga jutro pierwszy piatek" ;-)

Im wiecej osob wysle poruszajace przypomnienie tym skuteczniejsze to bedzie... oczywiscie moze sie myle :P

moj mail:

la_muchacha@tlen.pl


N gru 25, 2005 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 03, 2005 12:06
Posty: 146
Post 
małej wiary, myślę, iż to dobry pomysł, ale...Robiłam tak kilka miesięcy temu na gg... wysyłałam przypomnienia o pierwszym piątku koleżankom, kolegom i osobą całkiem obcym, znalezionym w katalogu...Oczywiśćie efekt był całkiem odwrotny...Koleżanka odpisała mi tak:"I po co to piszesz? Nie masz nic do roborty, ja się na disco szykuję, a nie będziesz mi głowę zawracała jakimiś piątkami...Sama idź do Kościola..." Inni odpisali coś w tym stylu, mniej lub bardziej wulgarnie...Z tego wyciągnęłam dowód taki, że około 50% katolików w Polsce są tylko na papierze, a jak już przychodzi co, do czego, to jeszcze się na człowieka wydrą jak chciał dobrze...Dała, sobie z tym spokój, bo człowieka się na siłę nie nawróci...Sam musi to zrozumieć...I stwierdzić, że Kościoł jest ważniejszy od dyskoteki w piątek..., na którą przecież można pójść w każdy inny dzień, a ten jeden dzień poświęcić Bogu i modlitwie...[/b]


Pn gru 26, 2005 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 14:36
Posty: 35
Post 
Ja uważam ze to dobry pomysł. Takie 'przypomnienia' mogą być motywacją do działania :D


Pn gru 26, 2005 13:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Liwia napisał(a):
wysyłałam przypomnienia o pierwszym piątku koleżankom, kolegom i osobą całkiem obcym, znalezionym w katalogu...

Liwio, nie obraź się, ale jakby mi osoba obca wysłała coś takiego - bo w tym momencie ewidentne jest, że można to zakwalifikować jako "łańcuszek" wysyłany do wielu osób - zablokowałbym ten numer na GG.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn gru 26, 2005 16:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Liwio, wiesz, dziś mamy św. Szczepana i tak sobie myślę, ze to że jesteśmy wysmiewani ze względu na wiarę, świadczy jedynie o tym, że jesteśmy wierni Chrystusowi... "Podnieście głowy!" Nie trzeba sie bać!

Ale nie należy tez prowokować ludzi do złości... Jeśli wiem, ze dany człowiek jest daleko od Boga i Kościoła, trudno pisać mu o I piątku. Lepiej rozmawaić o fundamentalnych sprawach wiary...

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Pn gru 26, 2005 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie uważam się za człowieka "z dala od Kościoła" - do spowiedzi staram się chodzić regularnie, przyjmować Komunię. Ale nie lubię, jak dostaję takie... reklamówki. Bo uważam, że to możnaby nazwać spamem. Dlaczego :?: Ponieważ na GG nie masz opcji w katalogu publicznym "wyznanie", więc nie wiesz, do kogo piszesz. A ktoś - np. buddysta - może nie chcieć dostawać takich rzeczy.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn gru 26, 2005 19:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A ja myślę, Liwio, że mówisz jednak o czymś całkiem innym niż małej_wiary. Bo podstawowa różnica tkwi właśnie w tym, czy ktoś oczekuje takiej informacji, czy mu się ją wciska na siłę. Rzeczywiście wiadomośc tego typu przesłana na gg zupełnie obcej osoby może zostać odebrana jako łańcuszek rozsyłany przez nudzące się dziecko. I to zarówno przez osobę wierzącą [również tę wybierającą się tego dnia do spowiedzi], jak i niewierzącą. Myślę, że ja także [przynajmniej w pierwszym odruchu, ale niewykluczone, że i później] nie byłabym zachwycona. Tym bardziej, że akurat nie lubię spowiadać się w pierwsze piątki, bo nie przepadam za kolejkami. Dużo lepsza jest na przykład środa przed pierwszym piątkiem, jeśli ma już być co miesiąc ...

Pomysł zaś małej_wiary obejmuje ludzi, którzy chcą dostawać takie powiadomienia, więc raczej ryzyko zwyzywania jest nikłe ;)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt gru 27, 2005 2:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL