Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Potrzebny życiorys!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:53
Posty: 8
Post 
Tak, muszę dostarczyć życiorys wybranego patrona na kartce podaniowej, ale o uzasadnienie wyboru zapewne biskup będzie prosił przy egzaminowaniu. Ja już sama nie wiem, bo za patronkę chciałabym mieć Joannę d'Arc, ale wolałabym jakieś bardziej nietypowe imię...:-( no i cóz zrobić... :(


Śr sty 04, 2006 14:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:53
Posty: 8
Post 
kawa napisał(a):
pozdrawiam i życzę pięknego przeżycia Bierzmowania

aaaa i dziękuję bardzo :-D


Śr sty 04, 2006 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A do czego jest Ci potrzebne to nietypowe imię? :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr sty 04, 2006 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:53
Posty: 8
Post 
angua napisał(a):
A do czego jest Ci potrzebne to nietypowe imię? :)

Hmm.. potrzebne.. no niby do niczego, ale tak po prostu chciałam :P A poza tym, to chciałam wybrać imię Rachela, ze względu na piosenkę Wilków:P:P heh


Śr sty 04, 2006 18:46
Zobacz profil
Post 
Jak juz tak bardzo sugerujesz sie piosenkami "Wilków".....to wybierz sobie na patronke Barbare.....ona przynajmniej "miała fajny biust"

zenujacy poziom edukacji "bierzmowańców".......gdzie ci katecheci?


Śr sty 04, 2006 18:49

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 16:53
Posty: 8
Post 
Belizariusz napisał(a):
Jak juz tak bardzo sugerujesz sie piosenkami "Wilków".....to wybierz sobie na patronke Barbare.....ona przynajmniej "miała fajny biust"

Nie, nie wybiorę Barbary na patronkę, gdyż właśnie mam tak na imię i nie będę mieć dwóch takich samych imion.

Belizariusz napisał(a):
zenujacy poziom edukacji "bierzmowańców".......gdzie ci katecheci?

Ale żeś uogólnił, nie wszystkich "bierzmowańców" poziom edukacji jest żenujący, było napisać wprost, że mój, a w tym momencie obraziłeś wielu młodych ludzi, dążących do tego, by godnie do tego sakramentu przystąpić...


Śr sty 04, 2006 19:21
Zobacz profil
Post 
givera napisał(a):
angua napisał(a):
A do czego jest Ci potrzebne to nietypowe imię? :)

Hmm.. potrzebne.. no niby do niczego, ale tak po prostu chciałam :P A poza tym, to chciałam wybrać imię Rachela, ze względu na piosenkę Wilków:P:P heh


:o :o :o a czy wiesz po co w ogóle idziesz do bierzmowania? Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrzescijańskiej


Śr sty 04, 2006 19:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Ech, ja też swego czasu chciałam wybrać sobie oryginalne imię. Wzięłam w tym celu żywoty świętych, wybrałam z listy te najbardziej nietypowe, a następnie zrobiłam losowanie. Padło na Rozalię :D Przeczytałam jej żywot - bardzo mi się spodobał i tak już zostało :)

Nie chcę przez to powiedzieć, że to było superdojrzałe patrzenie na ów sakrament, bo trochę to jednak infantylne, ale urocze, sami przyznacie? ;)

A w czasie Bierzmowania dostapiłam cudu nawrócenia :D, więc chyba nie było tak źle ;) Duch wieje kędy chce :)

Pozdrawiam :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr sty 04, 2006 19:45
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ale żeś uogólnił, nie wszystkich "bierzmowańców" poziom edukacji jest żenujący, było napisać wprost, że mój, a w tym momencie obraziłeś wielu młodych ludzi, dążących do tego, by godnie do tego sakramentu przystąpić...


No to uderze w Twoja katechetke......w Twoim wypadku nie wykazała sie zbytnia inteligencja, skoro ma zamiar dopuścic cie do tego Sakramentu.

Druga sprawa...co za sens przybierac sobie imie patrona który nie był chrześcijaninem w Sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej.
To moze pójdźmy dalej i poszukajmy sobie patronów w mitologii greckiej, rzymskiej...lub wierzeniach hinduskich....np. Kali


Śr sty 04, 2006 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
U mnie również pozostało na bardzo egzostycznym imieniu: Bonawentura. On, a nie ona. Gdyby ktoś nie wiedział - następca św. Franciszka jako generał zakonu przez niego założonego.

Beli, nie można uogólniać. Masz rację, pewnie (niestety) poziom wiedzy religijnej (ale też woli poznania czegoś odnośnie własnej religii, w której ma się właśnie zrobić kolejny krok do przodu) większości kandydatów jest raczej słaby... ale znajdą się też tacy, któzy rzetelnie chcą się przygotować, poznać życiorysy swoich patronów i po prostu rzeczywiście wejść w dojrzałość chrześcijańską. Nie tylko na papierku.

Nie przykładajmy jednej miary do wszystkich :biggrin: :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sty 04, 2006 23:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
givera napisał(a):
Tak, muszę dostarczyć życiorys wybranego patrona na kartce podaniowej, ale o uzasadnienie wyboru zapewne biskup będzie prosił przy egzaminowaniu. Ja już sama nie wiem, bo za patronkę chciałabym mieć Joannę d'Arc, ale wolałabym jakieś bardziej nietypowe imię...:-( no i cóz zrobić... :(

Biskupowi tłumaczenie o piosence Wilków na pewno by się spodobało :P

Nie będę się dziwić czy bulwersować. Mnie również chodziło o imię, a nie o patrona [to, że życiorys Małgorzaty także mi się spodobał, to przypadek - i tak bym ją wybrała, kim by nie była ;)]. Fakt, trudno to imię uważać za egzotyczne. No, chyba że w porównaniu z pozostałymi ;)

Wiem, ze teraz temat imienia na bierzmowanie jest bardzo popularny wśród Twoich znajomych i na pewno bardzo fajnie móc pochwalić się jakims nietypowym. A jeszcze lepiej - wraz z nietypową motywacją ;) Ale - zapewniam Cię - temat odejdzie w niepamięć niedługo po owym bierzmowaniu. I będzie powracał bardzo, bardzo rzadko. Zostanie Ci za to patron, który w pewnym momencie może stać się ważny :)

Jeśli ten wątek założyłaś w jakimś stopniu po to, żeby zasięgnąć czyjejś rady, to ja bym była za tą Joanną. Naprawdę :)

Pozdrawiam :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz sty 05, 2006 2:22
Zobacz profil
Post 
Przestałem uogólniać.....ale nadal twierdzę, że z takim podejściem do Sakramentu Bierzmowania jaki reprezentuje givera....powinna być po prostu niedopuszczona.
Widac potrzebuje nieco wiecej czasu na to by dojrzeć. To żadna obraza...po prostu tacy jesteśmy. Jedni dojrzewaja szybciej inni wolniej...normalna sprawa.

Wiem jednak, iż cos taskiego jest niemożliwe, a odrzuca się tylko te osoby, które w sposób oficjalny lekceważa sobie ten Sakrament.
Wynika to z prostej przyczyny - STATYSKA danej parafii musi byc w oczach biskupa poprawna....i nie próbujcie mi wmawiac, ze tak nie jest. Bo w wiekszości przypadków ma to miejsce


Cz sty 05, 2006 7:49

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Żebyśmy tylko nie zapomnieli, że akurat nie patron w sakramencie bierzmowania jest najważniejszy... Dyskusja dotyczy na razie jedynie imienia; ja bym była ostrożna w wyrażaniu radykalnych opinii. Tym bardziej, że sama miałam podejście do wyboru patrona jak powyżej, a już podejście do samego sakramentu - dużo poważniejsze.

Co do wieku i dojrzałości kandydatów. Jakimiś kryteriami ktoś się kierował, stwierdzając, że dzieciaki w trzeciej gimnazjum są odpowiedno dojrzałe. Moje obserwacje temu przeczą, zresztą narzekania księży przygotowujących - również. Jak dla mnie głównym problemem nie jest to, że jedni dojrzewają szybciej, inni wolniej, tylko to, że te 15 lat to po prostu generalnie za wcześnie.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz sty 05, 2006 12:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL