Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 wyznanie grzechów. PROSZĘ O POMOC! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 28, 2006 15:18
Posty: 4
Post wyznanie grzechów. PROSZĘ O POMOC!
mam pewien dylemat. jak nalezy wyznawać grzechy, żeby wszystko było OK? wiem, ze w spowiedzi chodzi o spotkanie z Bogiem, ale często zdarza się, że mamy wątpliwości co do ważności spowiedzi.
problem w tym, że nie wiem, jak nalezy powiedziec grzechy: czy, np., jeśli chodzi o grzech cyberseksu (mi sie to zdarzyło, i troszkę bałam sie w spowiedzi powiedzieć te słowo, wstydziłam sie), można powiedzieć "definicję", np: "prowadziłam nieskromne rozmowy przez Internet, w których opisywałam swoje myśli i czyny w danym momencie"? czy to jest to samo, czy to nie było zatajenie? powinnam powiedziec ten grzech jeszcze raz?
i jeszcze jedno: czy, jeżeli zdarzyło mi się to już dawno, a dopiero niedawno zdałam sobie sprawe z powagi grzechu, czy powinnam była mówic o komuniach świętych, które były od czasu popełnienia grzechu? mimo, ze nie sadze, ze to był grzech ciężki..
wiem, ze to zagmatwane, ale prosze o odpowiedź!!


Wt lut 28, 2006 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
podstawowa zasada to Twoje wyznanie musi być jednoznaczne, pewne sprawy należy nazywać po imieniu. Bo np. jak piszesz o cyberseksie to co masz na myśli? Mogą to być nieskromne rozmowy a może to być onanizowanie się powodowane pobudzeniem jakimiś materiałami umieszczonymi na stronie WWW...

co do ważności sakramentu spowiedzi - o ile Ty zachowałeś wszystkie warunki tego sakramentu, a kapłan udzielił Ci rozgrzeszenia to wszystko jest ok i nie powinieneś siebie zamęczać tkaimi myślami.

Jeśli popełniłeś jakiś grzech, który gdyby nie Twoja nieświadomość jego materii byłby ciężki i przyjmowałeś Komunię Św (nie mająć na koncie innego grzechu ciężkiego) to również ogólnie nie powinieneś wyrzucać sobie świętokradztwa, choć powinieneś powiedzieć o tym przy najbliższej spowiedzi... jednak w materii grzechu powinieneś zawsze się radzić w konfesjonale a nie na sieci

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt lut 28, 2006 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 28, 2006 15:18
Posty: 4
Post 
no cóż, o to właśnie mi chodziło.. tylko o rozmowę, o nic wiecej.. wiec mam nadzieję, ze dobrze powiedzialam, i wydaje mi się (sądząc z tego, co ksiądz potem mówił), ze zrozumiał, o co dokładnie mi chodzi.


Wt lut 28, 2006 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
ja mogę ci powiedzieć,że gdy przypomni mi się grzech jakis ciężki co ani nie myślałem o nim jako cięzkim albo zapomniałem czy coś takiego to mówię o tym grzechu i mówie,ze przyjmowałem od tamtego czasu komunie święta

nie rozumie po co takie sowo "cybersex" wystarczy powiedzieć że sie z kims onanizowało czy cus takiego przez neta
i tyle
to krótsze i bardziej dosadne
może za 10 lat takie słowo którys z księzy będzie wiedział o co chodzi
ale nie wszystko przecież księza wiedzą
nie sa omnibusami co by wiedizeli co se młodzież wymyśla...

i w dodatku co chwila

jedno jest pewne
z grzechów się nalezy spowiadac :lol:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt lut 28, 2006 19:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 28, 2006 15:18
Posty: 4
Post 
no własnie o to chodzi, ze ja nie powiedziałam cyberseks;] tylko powiedziałam, co robiłam. dość, mam nadzieje, jasno.


Wt lut 28, 2006 19:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2006 12:14
Posty: 14
Post 
Hahaha! Grzech cyberseksu ! Nie mogę ! :biggrin:


Śr mar 01, 2006 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A co w tym widzisz takiego śmiesznego :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr mar 01, 2006 13:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 4:57
Posty: 441
Post 
Cytuj:
Hahaha! Grzech cyberseksu ! Nie mogę !

Gizbern co ty świety czy co, że się nabijasz z mags...Każdy ma jakieś grzechy nawet jeśli się dla kogoś bardzo śmieszne to one bardzo ranią. Zachowaj trochę powagi.

_________________
Obrazek


Śr mar 01, 2006 15:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
znalazłem cos o cyberseksie gdy do watku trafiłem co sie Incognito wypowiadał
tam umiescił link do pewnej stronki
ja znalazłem na niej oto toz to cosik ;) :

http://www.szansaspotkania.net/index.php?pageid=2023

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt mar 07, 2006 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 19:42
Posty: 3
Post 
sadze ze wyznanie wiary powinno plynac z nas. To ja sam mam zrozumiec jak mam dzialac. Nie znajdziecie nigdzie zadnego przepisu, jedynie wskazowki. Nie mozna powiedziec jak smakuje ciastko, bez skosztowania jego smaku. Tak samo wyznanie wiary musi sie narodzic w sercu. Moze podczas modlitwy zobaczysz jak Bog wyciaga reke do ciebie. Ale nie szukajcie schematow, bo to nie jest wiara a zaklamanie!

_________________
Jeśli chcesz naprawiać świat
Najpierw napraw samego siebie...


Śr mar 15, 2006 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Powiedz tak, żeby było dobrze i bez wątpliwości. Możez powiedzieć, że się nieskromnie bawiłaś przez Naeta, że tym samym gorszyłas innych, tudzież wspóluczestniczyłas w ich grzechu, ze bawiłaś się w wirtualny seks i jak się w to zaangażowałaś, bo mogłaś się wydurniac, a mogłaś poważnie grzeszyć- myślą, onanizmem itd. I tutaj jesli np. był onanzim to powinnaś to wyznać, ze był. I się nie bój!! Ksiądz nie jedno już słyszał, a jeśli bedzie coś nie tak, to bądź dla niego też wyrozumiała/y, bo w końcu on też jest człowiekiem i ma system nerwowy :D

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Śr mar 15, 2006 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 14:02
Posty: 93
Post 
Black-White Sheep ma rację, że księdzu trzeba wszystko powiedzieć co i jak. A ostatnią osobą, która będzie się dziwiłam ludzkim grzechom będzie ksiadz. W końcu sam jest człowiekiem i tez się spowiada, więc myślę, że ksiądz nas rozumiem, że wile razy niełatwo jest nam mówić o czymś na spowiedzi.
Mags, a więc głowa do góry! Wszystko będzie dobrze. :D


Cz mar 16, 2006 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Tak, ta strona zainteresowała mnie. Dzięki, bo ja o cyberseksie dowiedziałam się z niej dopierooooooooooo.
Powtórzę za anekiem Mags, glowa do samej gory!

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Cz mar 16, 2006 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 28, 2006 15:18
Posty: 4
Post :-)
byłam u spowiedzi. teraz juz wszystko jest w miarę OK. dziękuję :-)


So mar 18, 2006 12:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL