Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak stać się dojrzałym chrześcijaninem i przystąpić do bierz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 18:00
Posty: 2
Post Jak stać się dojrzałym chrześcijaninem i przystąpić do bierz
w ty roku otrzymam sakrament dojrzałości...ale nie wiem czy jestem gotów na to aby przyjąć te sakramenty..jak dorosnąć,spoważnieć aby być godnym przyjąć ten sakrament:(....[/i][/url]

_________________
kochać i być kochanym...


So kwi 15, 2006 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
U mnie w parafii przygotowanie do bierzmowania oprócz zajęć w szkole odbywa się w małych grupach przy parafii, wydaje mi się że bardzo może to pomóc w rozwoju wiary, gdyż rozmawia się w takiej grupie na temat modlitwy, czytania Pisma Świętego, sakramentów, jak to przeżywamy, w czym mamy trudności.
Staraj się jak najlepiej wykorzystać czas przeznaczony na przygotowanie do bierzmowania, nie tylko by "zaliczyć" dany materiał ale by pogłębić swoją wiarę i spotkać Jezusa. W czasie bierzmowania zstąpi na Ciebie Duch Święty i uzdolni Cię do życia chrześcijańskiego i poprostu sercem otwartym przyjmij tą łaskę. Z tą łaską Bożą potem trzeba będzie cały czas współpracować w codzienności w dochodzeniu do chrześcijańskiej dojrzałości.


N kwi 16, 2006 10:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Bierzmowanie to sakrament dojrzałości.Niech Twoja wiara więc będzie dojrzała. Twoje uczestnictwo w nabożeństwach - czynne i radosne. Twoja modlitwa - świadoma Tego, do kogo ją kierujesz i naprawdę ufna. A to, co Jezus uczył, niech nie będzie tylko tekstem z "magicznej księgi", ale drogowskazem i odpowiedzią na nurtujące Cię pytania.

Powodzenia :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N kwi 16, 2006 15:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Postaraj sie poważniej( nie mówię, ze do tej pory nie był powaznie, po prostu Cię nie znam) traktować sakramenty, bardziej otwierać sie w sakramencie pokuty, oprócz wyznania grzechów, prosić księdza o jakieś duchowe rady, wskazówki. Pracuj nad soba, walcz z grzechami. Poza tym bierz częsty i czynny udział w Eucharystii. Oprócz tego...módl sie dużo do Ducha Świętego.


Pamiętaj, ze sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości, potwierdzenia chrztu, wybrania- już świadomie, dobrowolnie, osobiscie Jezusa na swojego Pana, w raczej potwierdzenia tego wyboru. I jest darem Ducha Świętego. Niemniej Twój rozwój duchowy będzie trwał i powinien trwać przez całe życie. To nie jest tak, że bierzmowanie było i już nic wiecej się nie rozwinę. To ma być właśnie wejscie na drogę rozwoju przez korzystanie z darów i charyzmatów( takich, jakimi Pan Cię obdarzył/obdarzy). Polecam tekst w "Oczekiwaniu na Ducha" ze stronki www.apostolat.alleluja.pl

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


So kwi 22, 2006 9:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL