Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Eucharystia "na rękę" 
Autor Wiadomość
Post 
rdo napisał(a):
PYTANIE W TEMACIE:

Z jakich powodów
a) powrócono do komunii na rękę
b) wprowadzono "procesyjne" przyjmowane komunii
??

Nie jestem radykalnym wrogiem każdej zmiany, uważam jedynie, że zmiana ma czemuś służyć, a dla tych żadnego uzasadnienia nie widzę.

Bo z punktem be wiąże się zachęcenie do postawy stojącej a nie klęczącej, co zdaje mi się być niewłaściwe.


Cz lip 20, 2006 18:08

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
Obrazek

cała książka :arrow: http://www.antyk.org.pl/ksiazki/KOM7W2.zip


N lip 23, 2006 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A ja polecam KOMUNIA ŚWIĘTA NA RĘKĘ ks. B. Nadolskiego TChr

Wyd.: W A M
ISBN: 83-7318-548-8
Liczba stron: 92
Wymiary: 107x168
Oprawa: miękka

Obrazek

Kilka słów o książce:

Cytuj:
Książka ta w zwięzły sposób kreśli historię praktyki Kościoła w udzielaniu Komunii, od jego początków aż po dzień dzisiejszy. Staje się tym samym ważnym głosem w toczonych obecnie dyskusjach, ukazując bezstronnie motywy i teologiczne przesłanki różnego podejścia do sposobów przyjmowania przez wiernych Eucharystycznego Chleba i Wina.


Czytałem - polecam :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N lip 23, 2006 21:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
„Warto rozmawiać” – komunia św. „na rękę”

Część 1 :arrow: http://fidelitas.pl/multimedia/WartoRozmawiac_28-II-2005_cz1.mp3?PHPSESSID=af3092ab73e5ca2697ecc367bddd14c2

Część 2 :arrow: http://fidelitas.pl/multimedia/WartoRozmawiac_28-II-2005_cz2.mp3?PHPSESSID=af3092ab73e5ca2697ecc367bddd14c2


Śr sie 09, 2006 18:15
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
przepraszam ale kompletna bzdura. Ja po prostu gdy inni przyjmują Komunie ja klekam w ławce i sie modle i gdy widze że jest koniec wiernych chcących przystapic do Komunii wtedy idę...nie przepycham się, nie wierce w kolejce tylko po prostu czekam w ławcę.
wypróbowałam kiedyś ten sposób ale sie okazało, że jeszcze stasze panie musze się jeszcze popchać :? i tak jest zawsze: ide do komunii w niedziele i o mało nie zostaje albo stratowana albo jestem popychana przez bacie starszą o rozmiarze małego czołgu do przodu, i to tak, że prawie lece do przodu na twarz bo ona musi się pchać bo nie może poczekać minuty nim się troche zwolni miejesce albo będzie jej kolej. I stanie w kolejce do Komunii też nie jest gwarantem: zdarzają się takie wypadki, kiedy jesteś popychana przez starszą osobe do przodu albo szturchana w plecy bo się jej pali i nie widzi albo ją to nie obchodzi, że ciasno i dużo osób :?


Śr sie 16, 2006 1:08

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 9:12
Posty: 21
Post 
dziwne... Ja chodze do koscioła co niedzie i nigdy mi sie nie zdarzyło zostać stratowaną. Niezależnie w jaki sposób przyjmował komunie i w kościel byłam.

_________________
Chwała Panu !!


Cz sie 17, 2006 11:27
Zobacz profil
Post 
nie wiem, ale ja mam chyba pecha do starszych babć: jak nie pchają się w drodze do ołtarza albo nie przepychają to zaś się wciskają na siłe obok ciebie tak, że cię prawie zgniata :?


Cz sie 17, 2006 12:44
Post 
Wydaje mi się, że sposób podchodzenia do Komunii oraz pchanie się niektórych osób nie ma związku ze sposobem Jej przyjmowania.

Sama będąc w Hiszpanii przyjmowałam Komunię na rękę - jak większość ludzi. Jednak niektórzy przyjmowali Jezusa do ust i też nie było problemu. Obydwa sposoby są godne a wybór któregoś z nich zależy od osobistej wrażliwości każdego z nas.


N sie 20, 2006 15:18
Post 
Cytuj:
Wydaje mi się, że sposób podchodzenia do Komunii oraz pchanie się niektórych osób nie ma związku ze sposobem Jej przyjmowania.
mam przyjmować Komunię w sposób spokojny i okazujący szacunek ?? mam. Ale jak mam to zrobic skoro taka babcia mnie zdenerwuje tym pchaniem się ?? lub tym, popchnięciem które powoduje że musze łapać równowage bu na twarz nie polecieć ?? a jak ktoś sobie jeszcze przyklnie brzydko w myślach to jakoś mu tak dziwnie do Komunii klękać.


N sie 20, 2006 15:51
Post 
Mam na myśli , że nie ma różnicy między pchaniem się przy przyjmowaniu na rękę lub do ust.


N sie 20, 2006 15:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Może przepuścić "babcię"? Po prostu?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sie 20, 2006 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
To Ja :) ja zwyczajnei zazwyczaj na końcu przystępuję do Komunii św. i jakoś nie mam problemu z pchaniem się innych... chcieć to móc

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N sie 20, 2006 20:37
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Może przepuścić "babcię"? Po prostu?
to w takim razie powiedz mi jak to zrobić w tłoku, tak,że ręką nie możesz ruszyć a jednocześnie miej osoby przed sobą wstające z klęczek?napisał nie po to aby wysłuchiwać dziwnych rad ale aby poprzeć stanowisko jednego z forumowiczów, który ma podobne problemy ponieważ ktoś się wypowiadał, że to niemożliwe.
P.S.Najlepiej to udzielać rad ale wcielić się w role i odczucia tej drugiej osoby to już trudno....


N sie 20, 2006 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
jo_tka napisał(a):
Może przepuścić "babcię"? Po prostu?

No właśnie - nie.

Starsi ludzie tyle marudzą pt. "młodzi to nie mają kultury" itp. Za to sami potrafią się jak chamy ostatnie zachowywać, wpychając się, rozpychając i łażąc dosłownie po butach człowieka. Bez słowa "przepraszam".

Chamstwu mówię "nie". Także w wykonaniu staruszek.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N sie 20, 2006 21:53
Zobacz profil WWW
Post 
Komunia na rękę to żaden brak szacunku.Jeśli Komunia jest przyjęta właściwie czy to na rękę czy do ust to nie ma w tym żadnego zgorszenia. Trzeba tylko pamiętać że ta hostia to Ciało Chrystusa.Podczas Komunii przychodzi do nas sam Chrystus.Jeśli o tym wiemy to Komunia będzie przyjęta z szacunkiem. Czy w diecezji lubelskiej są kościoły,w których można Komunię przyjąć na rękę ?


Wt wrz 12, 2006 15:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL