Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy moge isc do spowiedzi? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 04, 2006 10:04
Posty: 1
Post Czy moge isc do spowiedzi?
Witam.
Jestem katolikiem praktykujacym,chce isc do spowiedzi ale nie wiem czy w moim przypadku dostane rozgrzeszenie?
Jestem w zwiazku malzenskim ,ale tylko po slubie cywilnym.
Koscielnego slubu wziasc nie moge poniewaz moja zona jest rozwodka.
Prosze o odpowiedz na moje pytanie ,gdyz rozmawialem juz z roznymi osobami i w dalszym ciagu nie wiem jak na to zapatruje sie kosciol


N cze 04, 2006 12:11
Zobacz profil
Post 
W świetle prawa kościelnego Wasz związek nie jest małżeństwem. - natomiast Twoja żona jest związana sakramentem z innym mężczyzną.

Pary niesakramentalne mogą otrzymać rozgrzeszenie tylko wtedy, jeśli żyją w tzw. białym małżeństwie.

Cytuj:
Rozgrzeszenie można więc otrzymać tylko wtedy, gdy szczerze postanawia się poprawę z każdego grzechu i gdy jest ona możliwa do zrealizowania. Dlatego nie mogą go otrzymać również ludzie żyjący w powtórnych związkach, tzw. niesakramentalnych. - Chyba że wobec proboszcza swojej parafii podejmą zobowiązanie do życia w czystości i staną się tzw. „białym małżeństwem" -wyjaśnia pallotyn, ks. Jan Pałyga, który prowadzi duszpasterstwo par niesakramentalnych(...)
Większość księży podkreśla, że jest to sytuacja absolutnie wyjątkowa. Należy bowiem unikać zgorszenia w środowisku i zbadać wiarygodność niesakramentalnych małżonków.

Widzisz - wszystko tu zależy od żalu i postanowienia poprawy ...


N cze 04, 2006 12:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL