Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 przygotowania do bierzmowania w JEDEN ROK ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 14, 2006 12:00
Posty: 1
Post przygotowania do bierzmowania w JEDEN ROK ?
błagam odpowiedzcie, CZY i jeśli wiecie to gdzie można mieć
przygotowania do bierzmowania w jeden, a nie w trzy [lata] rok

chce je miec ukonczone razem z rowiesnikami :-( :-(

jezeli zly dzial, to prosze przeniescie, bo nie widze bardziej "odpowiadajacego"


Pn sie 14, 2006 14:06
Zobacz profil
Post 
Jest ogloszenie na
http://www.beczka.krakow.dominikanie.pl/


Pn sie 14, 2006 14:15
Post 
Jak to przygotowanie do bierzmowania trwające trzy lata?! :o jeszcze się z czymś takim nie spotkałam....w mojej parafii trwa niecały rok.


Pn sie 14, 2006 14:16
Post 
Bywa, ze jest podzielone na trzy lata.


Pn sie 14, 2006 14:22
Post 
I może dzięki temu kandydat jest dobrze przygotowany do tego sakramentu bo w rok to tylko po "łebkach" uczą, byle jak tak, że Eglebegle nie jest ważne w jakim wieku będziesz mieć bierzmowanie tylko jak będziesz do niego przygotowana bo to przecież nie byle jaki sakrament - po tym sakramencie masz być w pełni chrześcjianiem, który wie wszystko o wierze, liturgii ect.


Pn sie 14, 2006 14:33
Post 
inaczej mówiąc: takim, w pełni, uczniem Jezusa Chrystusa i jego naśladowcą.


Pn sie 14, 2006 14:33
Post 
Obawiam sie, ze dominikanie w rok przygotowuja lepiej niz 99,9% parafii w trzy lata.


Pn sie 14, 2006 14:36
Post 
miałam na myśli parafie a nie zakony przygotowywujące do bierzmowania


Pn sie 14, 2006 17:08
Post 
PS. Nie jestem pewien, ale chyba zawsze w Wielka Sobote jest u dominikanow ktos dorosly, kto przyjmuje chrzest 8)


Pn sie 14, 2006 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A to pierwsze słyszę.

W mojej parafii, zresztą jak chyba we wszystkich innych, przygotowanie do bierzmowania trwa dokładnie jeden rok szkolny - czyli bodajże w III klasie gimnazjum albo w I klasie liceum.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sie 14, 2006 21:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
eglebegle - nie napisałaś, skąd jesteś.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sie 14, 2006 21:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Szczerze. Na 100% nie wiem.

Polecam jednak nawet za cenę "późniejszego" bierzmowania dobrze się do tego sakramentu przygotować. Przede wszystkim ew. wg św. Jana, te rozdziały przeczytać o Duchu Świętym, gdzie Jezus mówi(sorrka za moją gramatykę). To jest bodajże przy Ostatniej Wieczerzy. I rozważyć to. Poza tym radzę przeczytać Dzieje Apostolskie, aby zobaczyć, "posmakować" Kim jest Duch Święty i jak wielka może być Jego Moc. Żeby Go pragnąć. A wtedy On niezawodnie przyjdzie. Może niekoniecznie w szumie wichru i nie zawsze uzdolni darem języków. Ale przyjdzie na pewno. Resztę zostawmy Jemu. On daje każdemu zgodnie ze swoją wolą, która dla nas często niezrozumiała, jest jedynym szczęściem. Poza tym możesz przeczytać o. Anselma Gruna książkę o Bierzmowaniu. Bodajże "Bierzmowanie. Odpowiedzialność i siła". Polecam Cię Panu!!Jeśli dasz dużo z siebie i spędzisz czas przed przyjściem Ducha na modlitwie, to pewno i rok wystarczy. Z resztą łaska jest najważniejsza. Cóz my sami...Ale chęci wiele znaczą dla Boga. Szczere.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Pt sie 18, 2006 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Moje siostry "przygotowywały się" 5 (!!) lat. Zaczęli jeszcze (dwie klasy) w podstawówce, potem całe gimnazjum, a bierzmowanie mieli w I klasie szkoły średniej. Odpytywanie z prawd wiary, sakramentów i takie tam. Pod koniec wszyscy mieli serdecznie dosyć.


Pt wrz 08, 2006 8:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Jesli jestesmy przy krakowskich dominikanach, to rowniez w Przystani mozna sie wybierzmowac. www.przystan.dominikanie.krakow.pl. Bylem, 2 lata trwalo i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Tylko, ze takie przygotowanie zabiera dosc duzo czasu. 1 spotkania w tygodniu po 1.5 do 2 h.
Cytuj:
chce je miec ukonczone razem z rowiesnikami

Ja bylem bierzmowany srednio 2 lata po moich rowiesnikach i mysle, ze byl to bardzo dobry wybor.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Pt wrz 08, 2006 8:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL