Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 ogromna łaska sakramentu pojednania! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 17:03
Posty: 4
Post ogromna łaska sakramentu pojednania!
chciałabym żebysmy odkrywali sakrament pojednania ciągle na nowo. ostatnio przeżyłam coś niesamowitego w spowiedzi, i to nie chodzi o uczucia, tylko o wewnetrzna przemiane. odkrylam ze swoja małością przyciągamy MIŁOŚĆ:) i ze Bog przychodzi szczegolnie dla tych CHROPOWAYCH ludzi, bo grzeszników wyjatkowo umiłowal:) myslę ze warto dzielić się pozytywnymi i negatywnymi "wrażeniami" po spowiedzi. moze przez to co napiszecie, Bog przemieni czyjes serce.;)

_________________
Chwała Panu:)


So wrz 23, 2006 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
SAKRAMENT POKUTY

377.
ŚW. FAUSYTYNA WYLICZA KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE SPOWIEDZI

O spowiedzi św. Ze spowiedzi świętej powinniśmy odnosić dwie korzyści:

1. do spowiedzi przychodzimy po uleczenie;
2. po wychowanie – dusza nasza potrzebuje ciągłego wychowania, jak małe dziecko.

O Jezu mój, rozumiem głęboko te słowa i wiem, z doświadczenia, Że dusza o własnych siłach daleko nie zajdzie, wiele się natrudzi, nic dla chwały Bożej nie zrobi, błądzi ustawicznie, ponieważ umyśl nasz jest ciemny i nie umie rozeznać własnej sprawy. Na dwie rzeczy będę zwracać uwagę szczególną: pierwsze – wybierać będę do spowiedzi to, co mnie najwięcej upokarza, chociażby to był drobiazg, ale mnie to kosztuje i dlatego mowie; drugie – ćwiczyć się będę w skrusze, nie tylko przy spowiedzi, ale przy każdym rachunku sumienia wzbudzić w sobie żal doskonały, a szczególnie, kiedy się położę na spoczynek. Jeszcze jedno słowo: dusza, która szczerze pragnie postępować w doskonałości, powinna się ściśle trzymać rad udzielanych przez kierownika duszy. Tyle świętości – ile zależności. (Dz 377)

647.
PRZED SPOWIEDZIĄ NALEŻY POMODLIĆ SIĘ ZA SPOWIEDNIKA

Jedną rzecz zrozumiałam, że muszę się wiele modlić za każdego spowiednika o światło Ducha Świętego, bo kiedy przystępuję do konfesjonału, a najpierw nie pomodliłam się gorąco, to niewiele mnie zrozumie spowiednik. Ojciec ten zachęcał mnie do gorącej modlitwy w tych intencjach, aby Bóg lepiej dał poznać i zrozumieć rzeczy te, które żąda ode mnie:- niech Siostra odprawia nowennę po nowennie, a Bóg łask nie odmówi. (Dz 647)

1448.
PAN JEZUS PRZYPOMINA, ŻE W SAKRAMENCIE POKUTY JEST ŹRÓDŁA JEGO MIŁOSIERDZIA

- Pisz, mów o Moim miłosierdziu. Powiedz duszom gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia, tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. Aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawić dalekiej pielgrzymki, ani też składać jakichś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy Mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była, jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone, nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystają z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno.(Dz 1448)

1602.
DO SPOWIEDZI MAMY PODCHODZIĆ Z NACZYNIEM UFNOŚCI
Dziś powiedział mi Pan: - Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi św., do tego źródła miłosierdzia Mojego, zawsze spływa na twoją duszę Moja Krew i Woda, która wyszła z Serca Mojego i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi św. zanurzaj się cała w Moim miłosier-dziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność Swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic. Strumienie Mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska Moja odwraca się od nich do dusz pokornych.(Dz 1602)


Śr wrz 27, 2006 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Kiedyś siedziałam w długiej kolejce u Dominikanów. Siostra zakonna, która szła do spowiedzi przed mną, poprosiła, żebym pomodliła się za nią a ona pomodli sie za mnie.
Po raz pierwszy zetknęłam się z czymś takim. :)

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


Cz wrz 28, 2006 7:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
codziennie kazdy wierny powinienen modlic sie za bracmi o odwage np ..podczas Spowiedzi Św - wielu sie boi wyznac intymne grzechy.... tylko ze i tak i tak beda musieli wyznac - jak nie teraz to na Św Sądzie. :-(


Cz wrz 28, 2006 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 14:02
Posty: 93
Post 
To prowada, że spowiedź jest niesamowitym przeżyciem. Kiedyś nie bardzo lubiłam spowiedź, bałam się wyznawać niektórych grzechów... Zczasem to się zmieniło, bo mój spowiednik jest, a raczej był niesamowity. Lada dzień będzie miesiąć jak "straciłam" spowiednika. Teraz jakoś nie bardzo chce sobie poszukać nowgo spowiednika, oddalem się od Boga. Nie wiem czy będę potrafiła się przełamać i przystapić do spowiedzi w najbliższym czasie, bo pewien grzech nie przejdzie mnie przez gardło... Nie potrfię... Może kiedyś... Eh... Ciężkie to życie...


Wt lis 07, 2006 12:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL