Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Sakrament Bierzmowania. Proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 14, 2006 10:47
Posty: 3
Post Sakrament Bierzmowania. Proszę o pomoc.
Witam was tutaj serdecznie. Na wstępie chciałabym się przywitać, jestem Agnieszka Maria, mam 15 lat i za miesiąc bierzmowanie... Staram się podchodzić do teg z godnością, zmienić się na tyle, bym czuła się godna jego przyjmowania, bo, jak dotychczas, mam lekkie problemy z wiarą, zadaję sobie czasem pytanie, gdzie jest Bóg? Czy w ogóle istnieje. Czasami bardziej się w tym umacniam, po jakimś czasie, znów to błogie uczucie bliskości Boga odchodzi...
Kolejnym moim problemem, z którym się zmagam, to wybranie patrona... Nie chodzi mi o jakieś oryginalne imię. I staram się nie patrzec na nie, tylko staram się dostrzec co też to imię oznacza i jaką ta święta lub łogosławiona miała historia. Na poniedziałek muszę się dowiedzieć, a trudno jest mi się zdecydować. Jeśli jest tutaj ktoś chętny, kt udzieliłby mi pomocy, byłabym wdzięczna. A więc osobami, których życiorysy najbardziej mi się podobają to:
-św. Teresa z Kalkuty
-św. Teresa z Avili
-św. Scholastyka
-św. Salomea(PL)
-św. Nemezja
-św. Luduina
-św. Anna
-św. Elizabeth Wegierska
-św. Elizabeth z Hesji
-św. Agape
-św. Alruna
-św. Serafina
-św. Emilia
-św. Anastazja
-św. Keira
Mam problem, bo imion jest dużo, a ja naprawdę nie wiem, które najlepiej odzwierciedlałoby moją pełną wątpliwości głowę, moje serce chętne poświęceń i chęci pomocy innym. Chciałabym, by mój patron cierpiał za wiarę, by mi dodał sił w przyznawaniu się i bronieniu mojej wiary, bym w towarzystwie się nie wstydziła przyznac, w co wierzę, bym mogła rezygnować z przyjemności dla Boga. Chciałabym, żeby mój patron rónież miał kiedyś wątpliwości, ale je przezwycięzył...
Bardzo proszę was o pomoc i doradzenie mi, który patron byłoby dl amnie najbardziej odpowiedni.
Pozdrawiam i czekam.


So paź 14, 2006 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post 
Nikt z nas nie ma kompetencji, żeby wybierać, czy też sugerować Ci patronkę. Sama musisz przypatrzyć się ich życiorysom, postawom, sposobowi postrzegania świata i zobaczyć, która z tych świętych jest Ci najbliższa. Może warto też pomodlić się- a nóż któraś z nich "zgłosi się na ochotnika", albo Twój Anioł Stróż dobierze sobie kompankę do pilnowania Cię? :) Mówię całkiem serio... patronka ma być jak starsza siostra- ktoś bliski, czasem nizwykle pomocny w modlitewnym wsparciu...
Życzę radosnych wyborów i pięknego wzrastania w łasce u Boga i u ludzi! a.


Pn paź 16, 2006 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 21:05
Posty: 485
Lokalizacja: Katowice
Post 
Ja tak samo jak poprzedniczka nie doradze ci które imię wybrać,a le moge ci doradzic czego na pewno nie rób.
Nie sugeruj się tym jakie imie wybieraja koleżanką, bo potem okaże się że biskup bierzmuje kolejne 8 Kasiek, 9 Magdalenek:D
I oczywiście nie sugeruj się tym jakie imię na bierzmowaniu wzięła mam, babcia, ciotka itp

To ma być Twój wybór, jeśli będzie naprawdę Twój to będzie na pewno dobry.

P.S. Możesz przy wyborze np zasugerowac się tym, kim chcesz być w przyszłości żeby mieć taką szczególną patronkę:)


N lis 05, 2006 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL