Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 25, 2017 11:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1085 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73
 Medziugorje 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Re: Medziugorje
wracamy do Medziugorje.
Wszystkie "Pokaż mi w Biblii" albo w Emily Rose, odstawiamy

Pn maja 15, 2017 16:34
Zobacz profil WWW

Żadne objawienia prywatne nie są konieczne do zbawienia.Tak naucza Kościół Św. Ja nie potrzebuję ganiać po całym świecie za cudami bo najpiękniejszy cud mam w swoim Kościele parafialnym w Tabernakulum.

Wt maja 16, 2017 10:20

PiotrŻarski napisał(a):
Żadne objawienia prywatne nie są konieczne do zbawienia.Tak naucza Kościół Św. Ja nie potrzebuję ganiać po całym świecie za cudami bo najpiękniejszy cud mam w swoim Kościele parafialnym w Tabernakulum.

Owszem nie musimy ganiać, ale to nie masze ganianie lub nie ganianie decyduje o wyborze przez Boga czasu, wizjonerów i przekazywanie przez nich orędzi potrzebnych nie tyle Bogu, co nam ludziom.

Wt maja 16, 2017 10:39

Coroner napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Co do ostatniego zdania to ręce opadają, napiszę tylko jedno - kto ocenia ich pokorę? ty?
Są lepsi niż ja. Ani wiedzy nie mam ani tyle nie znaczę w Kościele żebym się miał porywać na to.
http://www.medjugorje.org.pl/dzial-info ... gorje.html
Jakoś im nie wierzę. To jakby ktoś był sędziom w swojej sprawie.
i co to za teolog?
Katolicki. Ma tytuł profesorski. Dodam że profesor zwyczajny.
Powiem tyle, ile teologów tyle wykładni, zyczę ci forumowiczu więcej roztropności i modlitwy, aby takie kwestie delikatnie "ważyć" skoro nawet święci wypowiadali się na temat Medjugorje pozytywnie.
Powaliłeś mnie. Powiedz jacy święci wypowiadali się pozytywnie. Św. Jan Paweł II to trzeba by udowodnić, bo jakoś źródło medjugorie mnie nie przekonuje.
Prosta wykładnia mówi też: Co się zrodziło z Ducha Świętego,to się ostoi, reszta padnie. A już na pewno jeśli chodzi o kwestie Maryjne, o których mnóstwo możesz poczytać w Apokalipsie św. Jana Apostoła (patrz: Niewiasta i Jej Dziecię). I jeszcze z Pisma Świętego cytat: "nie łudźcie się,Bóg nie pozwoli z siebie drwić" -> patrz: większość fałszywych objawień Maryjnych "szybko padło",także się o to nie ma co martwić. Módlmy się tylko codziennie na różańcu jak Mama prosiła w Fatimie, a kwestię Medjugorja zostawmy Bożej Opatrzności, która Mocą Ducha Świętego sama pokieruje w czasie jak trzeba.
I można powiedzieć, że ten który jest Namiestnikiem właśnie powiedział czy to jest z Ducha Swiętego a ty próbujesz to zakłamać. Papież ma rację Matka Jezusa to nie centrala telefoniczna.

Coroner:
masz tam skany oryginalnych pism św.Jana Pawła II, jeśli ty nie uznajesz autorytego świętego człowieka, dzięki któremu Aggiornamento nabrało tempa,to nic więcej nie dodam, ręce opadają. W sumie to ty masz jeden problem, z którym mają też problem inni ludzie, Pan Bóg to też rozumie, Pan Jezus zawsze nad tym ubolewał i uczniów delikatnie z wyrzutami "karcił", ten problem to słaba wiara. dziękować Bogu, nie musisz wierzyć w żadne objawienia, ważne byś wierzył w Objawienie w Jezusie Chrystusie.
Co do teologa, nie pytałem o to jakiego zaszczytnego tytułu naukowego się "dorobił",tak się składa,że to się ma nijak do tego co głoszą ludzie, nie jeden naukowiec zbłądził i poszedł swoją drogą, która prowadzi na manowce wiary. Stąd celowo pytałem o to jaki to teolog, aby przeczytać co pisze.
bez urazy oczywiście.

Cz maja 18, 2017 18:37

Wole słuchać Kościoła a nie iść za ludzkimi baśniami.

Cz maja 18, 2017 22:10
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1085 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73