Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona
 Medziugorje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Medziugorje
Coroner napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Szczerze, to mnie trochę zasmuciła wypowiedź papieża Franciszka, chociaż przyjmuję, bo jest to na pewno pokierowane u niego obawą o to, że zanim jeszcze objawienia zostały przez Kongregację Wiary zatwierdzone lub też nie, to ludzie "walą tam drzwiami i oknami", zamiast nawracać się i czerpać pełnymi garściami z przekazu...

Ale co cię zasmuca? To ze wypowiada się na ten temat papież mocno otwarty na rożne nowości w kościele?
Problem z Medjugorie to wlasnie ciagle codzienne objawienia które się nie kończą. I nie ma jakiegoś zasadniczego przesłania. Każde objawienie w kościele ma swoją treść i trwa dość krótko. A tutaj 36 lat i końca nie widać.
dominikbartlomiej napisał(a):
...niemniej jednak sugeruję też poczytać o tym, co św. Jan Paweł II mówił o Medjugorje (m.in. to, że jakby był młodym księdzem to bym tam pojechał aby spowiadać), jak wiemy od najmłodszych lat miał objawienia prywatne Mamy Maryi, także jego spoglądanie z uśmiechem w tym kierunku i bogata korespondencja z prywatnymi osobami mocno wierzącymi ....

Kler powinien być tam gdzie zbierają się wierni. I spowiadać jak najbardziej. Mowa jest o tym ze nie ma cudowności i nie ma przesłania. To może być miejsce modlitwy ale nie Sanktuarium.

Co do O. Pio czy dzieci z Fatimy to odróżnia ich od widzących pokora. I to ze przyjmowali stanowisko przełożonych.
czytalem wypowiedz jednego teologa w której on twierdzi ze Medjugorie powstało żeby odciągać ludzi od przesłania z fatimy.



Zasmuca fakt tego,ze tak to ujal w slowach, a papiez mówiłprywatnie, wszak jak widać poszło w eter i moze narobic swoje. Powiem tyle, jakie objawienia są, to nie wiem, znam przesłanie z Fatimy i ogólnie jestem dużym czcicielem Mateczki Najświętszej :) i uważam, że trzeba tutaj wiele delikatności, prześledź sobie wypowiedzi naszego Kochanego św.Jana Pawła II co na temat Medjugorje mówił wiele razy, to nie są jakieś wyssane z palca informacje.
z resztą czytaj:
http://www.medjugorje.org.pl/dzial-info ... gorje.html

Co do ostatniego zdania to ręce opadają, napiszę tylko jedno - kto ocenia ich pokorę? ty?
i co to za teolog? Powiem tyle, ile teologów tyle wykładni, zyczę ci forumowiczu więcej roztropności i modlitwy, aby takie kwestie delikatnie "ważyć" skoro nawet święci wypowiadali się na temat Medjugorje pozytywnie.
Prosta wykładnia mówi też: Co się zrodziło z Ducha Świętego,to się ostoi, reszta padnie. A już na pewno jeśli chodzi o kwestie Maryjne, o których mnóstwo możesz poczytać w Apokalipsie św. Jana Apostoła (patrz: Niewiasta i Jej Dziecię). I jeszcze z Pisma Świętego cytat: "nie łudźcie się,Bóg nie pozwoli z siebie drwić" -> patrz: większość fałszywych objawień Maryjnych "szybko padło",także się o to nie ma co martwić. Módlmy się tylko codziennie na różańcu jak Mama prosiła w Fatimie, a kwestię Medjugorja zostawmy Bożej Opatrzności, która Mocą Ducha Świętego sama pokieruje w czasie jak trzeba.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N maja 14, 2017 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Medziugorje
Przyznam, że Ci wyznawcy Medjugorie, których spotkałem, przejawiali w moim przekonaniu jakiś rodzaj chorej fascynacji.
Z drugiej strony samo miejsce budzi sympatię.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N maja 14, 2017 18:53
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
dominikbartlomiej napisał(a):
Co do ostatniego zdania to ręce opadają, napiszę tylko jedno - kto ocenia ich pokorę? ty?
Są lepsi niż ja. Ani wiedzy nie mam ani tyle nie znaczę w Kościele żebym się miał porywać na to.
dominikbartlomiej napisał(a):
http://www.medjugorje.org.pl/dzial-info ... gorje.html
Jakoś im nie wierzę. To jakby ktoś był sędziom w swojej sprawie.
dominikbartlomiej napisał(a):
i co to za teolog?
Katolicki. Ma tytuł profesorski. Dodam że profesor zwyczajny.
dominikbartlomiej napisał(a):
Powiem tyle, ile teologów tyle wykładni, zyczę ci forumowiczu więcej roztropności i modlitwy, aby takie kwestie delikatnie "ważyć" skoro nawet święci wypowiadali się na temat Medjugorje pozytywnie.
Powaliłeś mnie. Powiedz jacy święci wypowiadali się pozytywnie. Św. Jan Paweł II to trzeba by udowodnić, bo jakoś źródło medjugorie mnie nie przekonuje.
dominikbartlomiej napisał(a):
Prosta wykładnia mówi też: Co się zrodziło z Ducha Świętego,to się ostoi, reszta padnie. A już na pewno jeśli chodzi o kwestie Maryjne, o których mnóstwo możesz poczytać w Apokalipsie św. Jana Apostoła (patrz: Niewiasta i Jej Dziecię). I jeszcze z Pisma Świętego cytat: "nie łudźcie się,Bóg nie pozwoli z siebie drwić" -> patrz: większość fałszywych objawień Maryjnych "szybko padło",także się o to nie ma co martwić. Módlmy się tylko codziennie na różańcu jak Mama prosiła w Fatimie, a kwestię Medjugorja zostawmy Bożej Opatrzności, która Mocą Ducha Świętego sama pokieruje w czasie jak trzeba.
I można powiedzieć, że ten który jest Namiestnikiem właśnie powiedział czy to jest z Ducha Swiętego a ty próbujesz to zakłamać. Papież ma rację Matka Jezusa to nie centrala telefoniczna.


N maja 14, 2017 20:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Medziugorje
Coroner napisał(a):
I można powiedzieć, że ten który jest Namiestnikiem właśnie powiedział czy to jest z Ducha Swiętego


Masz na myśli cytowaną powyżej wypowiedź Franciszka?


N maja 14, 2017 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Medziugorje
W ogóle widzę jakąś niezdrową pogoń za coraz-to-nowymi "objawieniami" - zamiast zagłębić się w skarby jakie mamy w Kościele, co niektórzy z wypiekami na twarzy szukają ciągle nowych objawień prywatnych.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N maja 14, 2017 22:01
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
Marek_Piotrowski napisał(a):
Albo "rzekome" na "domniemanie" ;)
Jakoś nie pasuje mi, by prawdziwe (nie-rzekome) objawienia mogły nie mieć wielkiej wartości...

Jednak to cenzorzy usiłują dyktować co naprawdę powiedział papież, tym samym operując post prawdą:
- rzekome - w rozumieniu zdecydowanie fałszywe,
- domniemane - ewentualnie prawdziwe,
http://pl.radiovaticana.va/news/2017/05 ... ie/1312201

Źródło Medjugorje może i nie przekonuje o stosunku św Jana Pawła II do Medjugorje, tyle tylko, że wypowiedzi i cytaty z listów papieża cytują konkretne osoby.
Tak św Jan Paweł II jak i papież Franciszek nie przesądzali o wiarygodności, wyrażali jedynie własne osobiste zdanie.


Pn maja 15, 2017 6:46

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Medziugorje
Medjugorie to zwiedzenie i oszustwo


Pn maja 15, 2017 6:58
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
Samoluub napisał(a):
Medjugorie to zwiedzenie i oszustwo

Nie dopisałaś niepodważalnego dowodu z tego co wiem :mrgreen:


Pn maja 15, 2017 8:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
Ba, nie dopisał, że o Medziugorju to w Biblii to ani słowa nie ma.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 15, 2017 9:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Medziugorje
To ja mam dowodzić Medjugorie ? : D
A wiecie że kapłani babilońscy i egipscy potrafili czynić cuda, a nawet demony pod różnymi postaciami im się objawiały ?

Te objawienia nie są zgodne z tym co pisze Biblia (inna ewangelia) więc chrześcijanin nie może być tak głupi by wierzyć ze kazde nadprzyrodzone zjawisko jest od Boga. Chyba logiczne ?


Pn maja 15, 2017 14:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
Samoluub napisał(a):
To ja mam dowodzić Medjugorie ? : D
A wiecie że kapłani babilońscy i egipscy potrafili czynić cuda, a nawet demony pod różnymi postaciami im się objawiały ?

Te objawienia nie są zgodne z tym co pisze Biblia (inna ewangelia) więc chrześcijanin nie może być tak głupi by wierzyć ze kazde nadprzyrodzone zjawisko jest od Boga. Chyba logiczne ?

A nie mówiłem?
Brakowało "pokaż mi to w Biblii"?
Mamy "Pokaż mi to w Biblii".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 15, 2017 14:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Medziugorje
Nie wszystko jest zawarte w Biblii, ale część nauk/objawień zaprzecza pewnym rzeczom w Piśmie np "Maryja" Emily Rose mowila o braniu na siebie cierpienia w celu odkupienia ludzi, bo smierc na krzyzu wystarczyla tylko dla tych zgromadzonych obok krzyża. Noi to jest już herezja bo Biblia mowi o ofierze Jezusa jako pełnej i wystarczalnej.


Pn maja 15, 2017 15:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Medziugorje
A kto to jest Emily Rose?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 15, 2017 15:47
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
chwat napisał(a):
A kto to jest Emily Rose?

Egzorcyzmy Emily Rosy.


Pn maja 15, 2017 16:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Medziugorje
Acha, czyli wiedza o odkupieniu czerpana garściami z hollywoodzkich filmów.

A o papieżu? Niech zgadne, z misia uszatka?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 15, 2017 16:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL