Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Maryja jest pośredniczką czy nie jest? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Kael napisał(a):
I uwazasz, ze juz nie grzeszysz? Wiesz co sw Jan o takich ludziach pisal?

Grzeszę Kael. Ale nigdy trwale. Tzn. nigdy nie jestem w stanie trwałego grzechu. Ponieważ Duch Święty wcześniej czy później przyprowadza "do porządku". No i wtedy należy przeprosić Ojca. Przeprosić. Relacja między Dzieckiem Bożym a Ojcem w Niebie jest oparta na miłości. Nieraz długo trwa zanim się przemogę. I nie chodzi tu o strach ale to jest ogromny wstyd, że zawiodłem mojego Ojca, zrobiłem Mu przykrość. To jest relacja oparta na miłości wzajemnej. Jak ziemskie dziecko i ziemski rodzic. Tam gdzie jest wzajemna miłość.
Z tym, że On jest również naszym Panem. Naszym Bogiem. Szanujemy Go, oddajemy Mu cześć, rozmawiamy z Nim codziennie. Odnosimy się z ogromnym szacunkiem. Wiemy, że NIGDY nas nie zawiedzie. Nigdy nie zostawi w potrzebie.
No ale jak i ziemski ojciec, często ostro smaga ale to dla naszego dobra. Uwierz mi, miałem nieraz łzy w oczach. Ale wówczas należy uświadomić sobie, że w takich chwilach On stara się wypalić z nas wszystko co złe. W takich różnych doświadczeniach. A zostawić czyste złoto.


N wrz 18, 2016 21:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Po co zmieniasz temat z "Maryja jest pośredniczką czy nie jest" na "Czy Ty słyszałeś kiedykolwiek o narodzeniu na nowo?"
Proszę trzymać się tematu i przed rzucaniem oskarżeń zapoznać się z faktami.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N wrz 18, 2016 21:59
Zobacz profil WWW
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Piotrek_ napisał(a):
Kael napisał(a):
Co ty bredzisz, za przeproszeniem? Moze zacytuj te modlitwe i w ogole dowiedz sie kiedy powstala?
Naprawde, przezycia to nie wszystko a wiedza nie boli. Przynajmniej czlowiek sie nie kompromituje publicznie.

No może się mylę, sorry. Już nie chce mi się w tym "grzebać".

Wobec tego po co w ogóle zabierasz się za omawianie jakiegoś tematu, skoro Ci się "nie chce" najpierw sprawdzić o co w nim chodzi? Przecież to niepoważne. Sądzisz, że nikt nie powie "sprawdzam" i nie wytknie Ci błędów?

Cytuj:
W każdym razie ten dogmat zostanie ogłoszony tak na 99%.

Czy poza własnym przekonaniem, że tak będzie, masz jakieś źródło, które to potwierdza?


Pn wrz 19, 2016 8:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Oczywiście... nauczanie (czy raczej pranie mózgu) pastorów zborów ewangelikalnych czy ŚJ

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 19, 2016 9:20
Zobacz profil WWW
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Temat oczyszczony, wracamy do dyskusji merytorycznej.


Śr paź 19, 2016 16:57

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Wracając do tematu: jest sobie Zbyszek. Zbyszek mówi ludziom o Chrystusie i przepowiada im Ewangelię.
Czy Zbyszek jest pośrednikiem?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr paź 19, 2016 20:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
To już chyba było. Oponenci rezerwują słowo "pośrednik" dla Jezusa. Przykłady Zbyszków są niewystarczające. Słowo "pośrednik" rozumie się dosłownie bo tak, slowa "Ciało i Krew moja" niedosłownie bo tak.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz paź 20, 2016 6:16
Zobacz profil
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
sapper napisał(a):
Az strach pomyslec ilu nabiera sie na te ich szatanskie podchody.

Szatan rozdaje cukierkii dla doroslych. bedziecie zbawienii, mozecie teraz gwalcic i rabowac, do spowiedzi tez nie musicie chodzic.


Dlaczego tak piszesz, sapper...?

Naprawde myslisz, ze to szatan rozdaje te cukierki...?

Skad masz pewnosc, ze "ci inni" nie beda zbawieni...?

Dlaczego przypisujesz "innym" gwalty i rabunki....to przeciez raczej domena naszego katolickiego kleru...ostatnio tylko z tym kojarzy sie ludziom KK....nie slyszales o tym...?

A moze slyszales o protestantach-pedofilach...?...bo ja nie slyszalam....

Chodzisz do spowiedzi...?...no i co z tego...?...myslisz, ze dlatego wolno ci oczerniac innych...?

Myslisz, ze jako katolik masz rezerwacje w Niebie...?...a niekatolicy to stracency...?...?


Wiesz, sapper, z przykroscia przeczytalam twoj post...


Cz paź 20, 2016 13:46
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
No wlasnie. Ada nie slyszala, wiec protestantow-pedofilii nie ma.
Oczywiscie, ze sa, ale nie ma takiego rozglosu. w koncu Kosciolowi katolickiemu mozzna wszystko dopisac, a jak sad nie uzna za winnego, to nawet przepraszam nie bedzie. Prasa wynajdzie kolejnego oskarzonego.

Tu byl juz o tym watek i medieval wynalazl dane:
viewtopic.php?p=734828#p734828

Zreszta w tamtym watku jest o tym wiecej, jesli ci sie chce czytac 150 stron.

No i sapper nie napisal tego, co ty przeczytalas. Przeczytaj jego wpis jeszcze dwa razy.
chodzi w nim o przekonanie, ze jest sie zbawionym za zycia, a czyny nie maja juz wtedy zadnego znaczenia. "Ja czuje sie zbawiony, wiec bede w niebie, co bym jeszcze tu nie robil".


Cz paź 20, 2016 13:58
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
chwat napisał(a):
To już chyba było. Oponenci rezerwują słowo "pośrednik" dla Jezusa. Przykłady Zbyszków są niewystarczające. Słowo "pośrednik" rozumie się dosłownie bo tak, slowa "Ciało i Krew moja" niedosłownie bo tak.


Cytuj:
Oponenci rezerwują słowo "pośrednik" dla Jezusa.



"Oponenci"...?...czy wierni nauce Jezusa chrzescijanie...?

Czy tobie, chwat, nie wystarcza taki Posrednik jak Jezus...? ...potrzebujesz jeszcze innych posrednikow...?

Mnie wystarcza Jezus w zupelnosci...wszystkie "sprawy" z Bogiem zalatwiam za Jego posrednictwem...


Cz paź 20, 2016 14:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
adaBRD napisał(a):
Mnie wystarcza Jezus w zupelnosci...wszystkie "sprawy" z Bogiem zalatwiam za Jego posrednictwem...

I bardzo dobre.
Nie ma przymusu, żeby prosić kogoś innego o modlitwę. Czy to przyjaciela, czy kapłana, czy Maryję.
Jeśli Twoja własna modlitwa wystarczy to nikt Cię nie przymusi do prośby o czyjeś wstawiennictwo.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz paź 20, 2016 14:18
Zobacz profil WWW
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
Szkoda, ze swiety Pawel nic o tej prostej metodzie nie wiedzial.
Cytuj:
10 On to wybawił nas od tak wielkiego niebezpieczeństwa śmierci i będzie wybawiał. Tak, mamy nadzieję w Nim, że nadal będzie nas wybawiał 11 przy współudziale waszych za nas modlitw, aby w ten sposób wielu dzięki składało4 za dar dla wielu w nas złożony. 2Kor 1,10-11

Cytuj:
13 Ci, którzy oddają się tej posłudze, wielbią Boga za to, żeście posłuszni w wyznawaniu Ewangelii Chrystusa, a w prostocie stanowicie jedno z nimi i ze wszystkimi. 14 A w swych modlitwach za was okazują wam miłość z powodu przebogatej w was łaski Boga. 2Kor 9

Cytuj:
2 Trwajcie gorliwie na modlitwie, czuwając na niej wśród dziękczynienia. 3 Módlcie się jednocześnie i za nas, aby Bóg otworzył nam podwoje [dla] słowa, dla wypowiedzenia tajemnicy - Chrystusa, za co też jestem do tej pory więźniem, 4 abym ją obwieścił tak, jak winien [ją] wypowiedziećKol 4


Po coz sie w ogole modlic za kogos i prosic o wstawiennictwo?

AdaBRD na pewno znasz prosta odpowiedz. W koncu ty tego nie potrzebujesz. A taki swiety Pawel potrzebowal.


Cz paź 20, 2016 14:32
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
adaBRD napisał(a):
A moze slyszales o protestantach-pedofilach...?...bo ja nie slyszalam.....

Słabiutko ze słuchem.....Pastor Kościoła Ewangelicznego kilka lat temu zabił swoją żonę, jej ciało ukrył w zamrażarce. Do morderstwa doszło po tym, jak jego żona przyłapała go na wykorzystywaniu ich córki - wynika z dokumentów policji i sądu. 37-letni Anthony Hopkins został aresztowany w nocy na początku tygodnia w kościele w mieście Jackson w stanie Alabama, tuz po tym jak zakończył nabożeństwo dla wiernych, wśród których był 7 jego dzieci - jak podała policja.
Postanowiono mu kilka zarzutów, w tym morderstwo, gwałt, seksualne wykorzystanie oraz kazirodztwo
, sierpień 2008r.
Można jeszcze przytoczyć multum podobnych - jak choćby przypadek pastora Allana Girouex, który zgwałcił kilkunastu chłopców wmawiając im, ze tylko seks z nim wypędza z nich grzech i zapewnia zbawienie - ale szkoda czasu.....ada nie usłyszy :D


Cz paź 20, 2016 14:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
adaBRD napisał(a):
chwat napisał(a):
To już chyba było. Oponenci rezerwują słowo "pośrednik" dla Jezusa. Przykłady Zbyszków są niewystarczające. Słowo "pośrednik" rozumie się dosłownie bo tak, slowa "Ciało i Krew moja" niedosłownie bo tak.


Cytuj:
Oponenci rezerwują słowo "pośrednik" dla Jezusa.



"Oponenci"...?...czy wierni nauce Jezusa chrzescijanie...?

Czy tobie, chwat, nie wystarcza taki Posrednik jak Jezus...? ...potrzebujesz jeszcze innych posrednikow...?

Mnie wystarcza Jezus w zupelnosci...wszystkie "sprawy" z Bogiem zalatwiam za Jego posrednictwem...

Wierni czyli ci, którzy od innych wiernych odwrócili się plecami, ma się rozumieć w imię wierności Jezusowi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz paź 20, 2016 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Maryja jest pośredniczką czy nie jest?
chwat napisał(a):
To już chyba było. Oponenci rezerwują słowo "pośrednik" dla Jezusa. Przykłady Zbyszków są niewystarczające. Słowo "pośrednik" rozumie się dosłownie bo tak, slowa "Ciało i Krew moja" niedosłownie bo tak.
W takim razie - skoro oni mogą rozumieć to słowo dowolnie - to może (zanim odniosą się do pośrednictwa Maryi) powinni spytać w jakim sensie my używamy tego słowa? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz paź 20, 2016 19:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL