Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Na czym polega kult świętych? 
Autor Wiadomość
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
To Alus nie wiesz, ze Pan Jezus zgrzeszyl przywolujac ich duchy i rozmawiajac z nimi?
Przeciez tego NIE WOLNO.

Ale wszyscy znaja Biblie na wyrywki, tylko im takie "drobiazgi" umykaja. Nie wiem, jak to jest mozliwe: czyta i nie widzi.


Wt mar 11, 2014 16:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Wydaje mi sie ze juz wszystko zostalo powiedziane, ja zmarlych nie prosze o modlitwe i prosic nie bede dla mnie jedynym posrednikiem do ktorego sie zwracam jest Jezus Chrystus i juz tego nie zmienie.
Dopuki zyje moge sie za ciebie modlic i z pewnoscia nie odmowie.

Ale chyba nie wierzysz, że wraz ze śmiercią ciała umiera także dusz.
A przykład z Biblii - przemienienie Jezusa na górze, obecność Mojżesza i Eliasza.


A to o czym piszesz to co innego, oczywiscie ze dusze nasze udaja sie w wedrowka ktora im na ziemi zapewnilismy przyjmujac Jezusa Chrystusa i Ducha Swietego.

Widze ze probujesz malenkimi wyrywkami udowdnic cos co odnosi sie do czegos innego, Biblie trzeba czytac w calosci wteczas latwiej mozna niektore kwestie zrozumiec, dlatego szanuje twoje zrozumienie tego co czytasz tylko ze ono nie jest moja interpretacja.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 16:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
To Alus nie wiesz, ze Pan Jezus zgrzeszyl przywolujac ich duchy i rozmawiajac z nimi?
Przeciez tego NIE WOLNO.

Ale wszyscy znaja Biblie na wyrywki, tylko im takie "drobiazgi" umykaja. Nie wiem, jak to jest mozliwe: czyta i nie widzi.


Bog moze wszystko co nie znaczy ze my mozemy rowniez. W kazdej jednej sytuacji jest pewne przeslanie ktore jak widze nie bardzo rozumiesz.
Duch Swiety pomaga nam zrozumiec Pismo Swiete bez Ducha Swietego litera jest martwa.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 16:39
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
O, to, to @amadeus35. Masz racje.
To teraz przeczytaj to co zalinkowalam.
Moze cos wiecej zrozumiesz?
Np czy zmarli zyja czy nie?
Czy Pan Jezus rozmawial w zakazany sposob z duchami? Przeciez jako posluszny Syn zadnego zakazu Bozego zlamac nie mogl.
Czy klamal mowiac, ze kto uwierzyl nie podlega sadowi ale przechodzi ze smierci do ZYCIA?


Wt mar 11, 2014 16:52
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
amadeus35 napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Wydaje mi sie ze juz wszystko zostalo powiedziane, ja zmarlych nie prosze o modlitwe i prosic nie bede dla mnie jedynym posrednikiem do ktorego sie zwracam jest Jezus Chrystus i juz tego nie zmienie.
Dopuki zyje moge sie za ciebie modlic i z pewnoscia nie odmowie.

Ale chyba nie wierzysz, że wraz ze śmiercią ciała umiera także dusz.
A przykład z Biblii - przemienienie Jezusa na górze, obecność Mojżesza i Eliasza.


A to o czym piszesz to co innego, oczywiscie ze dusze nasze udaja sie w wedrowka ktora im na ziemi zapewnilismy przyjmujac Jezusa Chrystusa i Ducha Swietego.

Widze ze probujesz malenkimi wyrywkami udowdnic cos co odnosi sie do czegos innego, Biblie trzeba czytac w calosci wteczas latwiej mozna niektore kwestie zrozumiec, dlatego szanuje twoje zrozumienie tego co czytasz tylko ze ono nie jest moja interpretacja.

A gdzie Biblia mówi, że wraz ze zgonem ciała umiera także dusza?
I czy Jezus w przypowieści o bogaczu i Łazarzu posługuje sie kłamstwem?


Wt mar 11, 2014 16:58

Dołączył(a): N sie 31, 2014 19:54
Posty: 5
Post Re: Na czym polega kult świętych?
Święci mają moc, której udziela im Bóg aby posługiwać się nimi w konkretnych sprawach. Jeżeli człowiek prosi o pomoc świętego to jakby samego Jezusa prosił, bo święci wybrani zostali przez Niego i powołani do pomocy nam. Każdy święty zostaje świętym, bo tak jak Jezus, oddał swoje życie dla i za grzeszników, żył po to aby sprowadzać grzesznych do Jezusa. Będąc w niebie dalej to czyni i wciąż jest narzędziem Boga.


N wrz 07, 2014 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Na czym polega kult świętych?
Na wycieczce w Rzymie przewodnik opowiadał nam, że we Włoszech jest ogromny kult Świętych. Co ciekawe w Świętych wierzą również osoby, które są zadeklarowanymi ateistami niewierzącymi w Boga. Święci po trosze są traktowani jak takie dobre dusze, do których można zwrócić się o ochronę lub pomoc w konkretnej sprawie. Np. święty Antoni według rzymian odpowiada za hazard i loterie. Czytając niektóre wasze posty, mam wrażenie, że ten włoski trend przenosi się do Polski. Niektórzy modlą się do świętych, a nie wraz z nimi. Na tym polega stale rozwijający się kult nowenn, łańcuszków, obrazków itp.


N lut 05, 2023 19:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL