Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Na czym polega kult świętych? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
Cytuj:
1 Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków5 uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni. J 2,1-12



To teraz zagadka: dlaczego Jezus kazal (jednak) napelnic stagwie woda?

Poniewaz zabraklo wina i przyszedl czas jak to Jezus powiedzial na jego pierwszy cud.
Co w tym przypadku szukac czegos na sile czego nie ma ?!

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
olijula napisał(a):
zastanawiam się czego to dowodzi?


Moze nam kael wyjasni ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Równie dobrze każdy mógł zauważyć, ze brakuje wina a Chrystus zrobiłby to samo. To nie znaczy, że Maria ma nadludzkie moce. A do Chrystusa sami możemy się zwracać bez pośredników.
No ale niech może każdy robi jak uważa.....
Ja wolę bezpośredni kontakt z Bogiem niż szukać niepotrzebnie pośredników.


Wt mar 11, 2014 9:40
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
@amadeus35, to ja zadalam pytanie. I chetnie uslysze twoja interpretacje.

@olijula: w Pismie sw nie ma "takich sobie historyjek, ktore moglyby wygladac inaczej. Bylo, jak bylo i to co spisano, spisano dla naszego pouczenia, zebysmy lepiej rozumieli Ewangelie, ktora nam Pan Jezus chcial przekazac.
To jest niepowazne, jezeli jakas historia ci sie nie podoba i mowisz "moglo przeciez byc inaczej". Pewnie, wszystko moglo byc inaczej, to w ogole w cos wierzysz? Przeciez to wszystko moze na pewno "bylo inaczej"


Wt mar 11, 2014 9:52

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Jezus powiedzial, ze tylko On jest jedynym Posrednikiem do Ojca
ale on nie posredniczy w modlitwie tylko w odkupieniu


Wt mar 11, 2014 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael czy to, że Maria powiedziała, ze nie ma wina to ma dla ciebie tak ogromne znaczenie, ze wydaje ci się, iż była kimś więcej jak człowiekiem i ma jakieś moce sprawcze??
Ten fragment o niczym takim nie mówi. Czytac trzeba ze zrozumieniem. Tam ważny był cud który dokonał Jezus a nie o to, że poprosiła go matka. Przesłanie tyczyło tego czego dokonał Chrystus. Nie nadajmy samemu wielkiego znaczenia czemuś co nie było istotą sprawy


Wt mar 11, 2014 10:18
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Orzekla olijula.

Ale to BYLO istota sprawy, ze to na zyczenie Matki, Jezus przyspieszyl "swoja godzine". Przeslanie tej historii dotyczy tez DLACZEGO dokonal tego cudu akurat wtedy.
W Biblii nie ma nieistotrnych dla nas informacji. Papier byl za drogi, zeby bzdety spisywac.

Polecam lectio divina.


Wt mar 11, 2014 10:33

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Ok Kael dla ciebie jest istotne to co odnosi się do Marii dla mnie istotne jest tam to co odnosi się Jezusa i ok. Niech tak zostanie. Ja widze istotę sprawy gdzie indziej niż ty. Dla mnie Bóg zawsze będzie na 1 miejscu i to do niego ze wszystkim się zwracam. Tobie może potrzebna jest matka Boża do kontaktu z Bogiem. Jeśli tak to ok każdy ma wolną wolę i rozum. Mój mi podpowiada tak a tobie tak i niech tak zostanie :-)


Wt mar 11, 2014 10:42
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
@olijula tobie TEZ jest potrzebna modlitwa wstawiennicza. Bo Pan Jezus tak sobie zyczyl.
Dlatego ja prosze o modlitwe za mnie takze swietych w niebie, ktorzy juz sa z Jezusem.

Ty rob, jak tobie sie wydaje...


Wt mar 11, 2014 10:51

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Nie sądzę by Pan Bóg był bardziej zadowolony z modlitwy wstawienniczej niż bezpośredniej mojej do Niego. On pragnie byśmy się do niego ze wszystkim zwracali. Bysmy Jemu zaufali i Jemu oddali swoje życie. Jeśli jesteśmy w "kontakcie" z Bogiem to po co rezygnować z niego na rzecz pośredników?
Ale ty Kael rób jak uważasz i módl się jak uważasz. Masz wolną wolę jak każdy


Wt mar 11, 2014 11:00
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
olijula napisał(a):
Ja wolę bezpośredni kontakt z Bogiem niż szukać niepotrzebnie pośredników.

Dla mnie to nie kwestia wolenia :). Po prostu raz się czuję chęć modlitwy, rozmowy z Jezusem naszym Panem, a raz z naszą Matką i zawsze jest to miłe dla Jezusa. Matce możemy we wszystkim zufać, a różaniec jest najpotęrzniejszą modlitwą przeciwko szatanowi.
olijula napisał(a):
Jeśli jesteśmy w "kontakcie" z Bogiem to po co rezygnować z niego na rzecz pośredników?

Ale właśnie nikt tu nie mówi o rezygnowaniu. To pytanie raczej w drugą stronę. Czemu rezygnować z wstawiennictwa naszej Matki związanego z jej maciezyńską miłością do nas i do Syna. To jest właśnie piękne ubogacenie naszej miłości do Jezusa, modlitwa do jego Matki która niczego nie zachowuje dla swojej chwały a dla Boga. Dzieci zawsze lgną do matki, po co naszą Niebieską Matkę odtrącać czy umniejszać jej pomoc, wstawiennistwo dla nas.


Wt mar 11, 2014 12:08
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
olijula napisał(a):
Kael czy to, że Maria powiedziała, ze nie ma wina to ma dla ciebie tak ogromne znaczenie, ze wydaje ci się, iż była kimś więcej jak człowiekiem i ma jakieś moce sprawcze??
Ten fragment o niczym takim nie mówi. Czytac trzeba ze zrozumieniem. Tam ważny był cud który dokonał Jezus a nie o to, że poprosiła go matka. Przesłanie tyczyło tego czego dokonał Chrystus. Nie nadajmy samemu wielkiego znaczenia czemuś co nie było istotą sprawy

Nie było istota sprawy mówisz...czyli Jezus nie uczył słowem i postawą, ale działał "z przypadku".
Marudziła mu Matka, że wina nie mają, więc aby się jej pozbył przemieniając wodę w wino?
Nakaz brzemiona jedni drugich noście odnosi się także właśnie do modlitwy wstawienniczej.


Wt mar 11, 2014 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
merkaba napisał(a):
Jezus powiedzial, ze tylko On jest jedynym Posrednikiem do Ojca
ale on nie posredniczy w modlitwie tylko w odkupieniu


Widocznie zle zrozumiales przeslanie Jezusa Chrystusa, czy ksiadz katolicki nie modli sie konczac modlitwe w ``po przez Jezusa Chrystusa`` ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
Orzekla olijula.

Ale to BYLO istota sprawy, ze to na zyczenie Matki, Jezus przyspieszyl "swoja godzine". Przeslanie tej historii dotyczy tez DLACZEGO dokonal tego cudu akurat wtedy.
W Biblii nie ma nieistotrnych dla nas informacji. Papier byl za drogi, zeby bzdety spisywac.

Polecam lectio divina.


Nie orzekla olijula, tylko tak mowi Pismo Swiete, tam dokonal Jezus pierwszego cudu i to jest najwazniejsze i na tym koncentruje sie cale Pismo Swiete.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
@olijula tobie TEZ jest potrzebna modlitwa wstawiennicza. Bo Pan Jezus tak sobie zyczyl.
Dlatego ja prosze o modlitwe za mnie takze swietych w niebie, ktorzy juz sa z Jezusem.

Ty rob, jak tobie sie wydaje...


Nie jak tobie sie wydaje, tak mowi Pismo Swiete i nic tu nie zmienimy.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 12:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL