Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Na czym polega kult świętych? 
Autor Wiadomość
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
amadeus35 napisał(a):
merkaba napisał(a):
Jezus powiedzial, ze tylko On jest jedynym Posrednikiem do Ojca
ale on nie posredniczy w modlitwie tylko w odkupieniu


Widocznie zle zrozumiales przeslanie Jezusa Chrystusa, czy ksiadz katolicki nie modli sie konczac modlitwe w ``po przez Jezusa Chrystusa`` ?

Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie, przez Tobie ojcze wszechmogący, w jedności z Duchem Świętym, wszelka cześć chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen. ....czyli zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa.
Nie jedynie przez Chrystusa wznosimy swe modlitwy, Jezus nauczył nas modlitwy-egzorcyzmu, w której zwracamy sie bezpośrednio do Boga Ojca Ojcze nasz, któryś jest w niebie.
Zatem modlitwy bezpośrednie do Boga Ojca, do Boga Jezusa i modlitwa prośba do Maryji Święta Maryjo Matko Boga módl się za nami, niczym się nie różnią.


Wt mar 11, 2014 12:37
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
@amadeus35 masz 10 minut na edycje i uzupelnienie tekstu.

Olijuli nie intersuje glebszy sens Biblii i kieruje sie tym co zrozumiala (moim zdaniem powierzchownie). Podobnie jak ty. Biblia ma w sobie glebie, ktora potrzebuje skupienia na calosci a nie powierzchownej i nieco tendencyjnej lektury. Albo szukamy Prawdy, albo potwierdzenia wlasnych przekonan.

Jesli pamietasz, to Pan Jezus obiecywal dac nam wszystko o co ZGODNIE w JEGO IMIE bedziemy prosic.
Chrzescijanie wyznaja wiare w swietych obcowanie. Czym to jest dla ciebie? Dla mnie to jednosc calego Kosciola zyjacego w Bogu. Dlatego prosimy o wstawiennictwo i tych, co do ktorych wierzymy ze juz sa z Bogiem. A Matka Jezusa na pewno z Nim jest.

I dla przypomnienia po raz kolejny: TO NIE SWIECI DOKONUJA CUDOW.
Ciekawe kiedy to do was dotrze?


Wt mar 11, 2014 12:46

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael skąd wiesz co Olijulę interesuje?? Jakąś wróżką jesteś???


Wt mar 11, 2014 12:56
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
A interesuje ciebie jednak glebszy i szerszy sens np tego opisu cudu w Kanie Galilejskiej? To przepraszam


Wt mar 11, 2014 12:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
@amadeus35 masz 10 minut na edycje i uzupelnienie tekstu.

Olijuli nie intersuje glebszy sens Biblii i kieruje sie tym co zrozumiala (moim zdaniem powierzchownie). Podobnie jak ty. Biblia ma w sobie glebie, ktora potrzebuje skupienia na calosci a nie powierzchownej i nieco tendencyjnej lektury. Albo szukamy Prawdy, albo potwierdzenia wlasnych przekonan.

Jesli pamietasz, to Pan Jezus obiecywal dac nam wszystko o co ZGODNIE w JEGO IMIE bedziemy prosic.
Chrzescijanie wyznaja wiare w swietych obcowanie. Czym to jest dla ciebie? Dla mnie to jednosc calego Kosciola zyjacego w Bogu. Dlatego prosimy o wstawiennictwo i tych, co do ktorych wierzymy ze juz sa z Bogiem. A Matka Jezusa na pewno z Nim jest.

I dla przypomnienia po raz kolejny: TO NIE SWIECI DOKONUJA CUDOW.
Ciekawe kiedy to do was dotrze?


Olijula wlasnie mowi o glebszym poznaniu Bibli podobnie jak mnie tylko takie poznanie interesuje, wyrywasz kawalki cytatow ktore maja sie nijak do calosci przeslania w Pismie Swietym i dlatego sie nie rozumiemy.
Jeszcze raz chcialbym podkreslic ze tylko Jezus Chrystus jest jedynym Posrednikiem, na ten temat mozesz porozmawiac z teologami obojetnie jakiej religi, wszyscy powiedza ci to samo, jednak jezeli uwazasz ze musisz prosic Marie o wstawiennictwo to jest twoja wola i nikt cie do niczego innego zmusic nie powinien i nie moze.

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tymi cudami Swietych ?
Czy Apostolowie w imie Jezusa Chrystusa nie dokonywali cudow ?
Ja w swojej modlitwie zwracam sie do Jezusa Chrystusa, nie zwracam sie do innych swietych poniewaz nie wiem czy oni sa u Boga.
Oczywiscie nie mam na mysli Marii matki Jezusa, Bog ja wyroznil jeszcze na ziemi to mysle i wierze ze jest w Niebie.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
No właśnie interesuje mnie głębszy sens całego Słowa Bożego. Może dlatego spotykam się z taką reakcją niektórych osób, gdyż nie wszyscy dostrzegają głębię....
Przeprosiny przyjęte :-)


Wt mar 11, 2014 13:05
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Prosze Maryje o takie wstawiennictwo jak sw Pawel prosil w swoich listach wspolbraci w Chrystusir.
Jezeli ty uwazasz, ze wystarczy ci twoja wlasna modlitwa i zadnego wstawiennictwa i wspolnej modlitwy ci nie potrzeba, to twoj wybor.


Wt mar 11, 2014 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Alus napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
merkaba napisał(a):
Jezus powiedzial, ze tylko On jest jedynym Posrednikiem do Ojca
ale on nie posredniczy w modlitwie tylko w odkupieniu


Widocznie zle zrozumiales przeslanie Jezusa Chrystusa, czy ksiadz katolicki nie modli sie konczac modlitwe w ``po przez Jezusa Chrystusa`` ?

Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie, przez Tobie ojcze wszechmogący, w jedności z Duchem Świętym, wszelka cześć chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen. ....czyli zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa.
Nie jedynie przez Chrystusa wznosimy swe modlitwy, Jezus nauczył nas modlitwy-egzorcyzmu, w której zwracamy sie bezpośrednio do Boga Ojca Ojcze nasz, któryś jest w niebie.
Zatem modlitwy bezpośrednie do Boga Ojca, do Boga Jezusa i modlitwa prośba do Maryji Święta Maryjo Matko Boga módl się za nami, niczym się nie różnią.


Dla ciebie moze sie nie roznia, ja sie do Marii nie modle poniewaz Maria nie jest Bogiem.
Ty masz wolna wole i robisz tak jak naucza cie Kosciol, ja robie tak jak mowi Pismo Swiete..

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
Prosze Maryje o takie wstawiennictwo jak sw Pawel prosil w swoich listach wspolbraci w Chrystusir.
Jezeli ty uwazasz, ze wystarczy ci twoja wlasna modlitwa i zadnego wstawiennictwa i wspolnej modlitwy ci nie potrzeba, to twoj wybor.


Ja prosze o modlitwe ludzi zyjacych ( nie mylic z modlitwa wstawiennicza) jest to praktyka chrzescijanska zgodna z Pismem Swietym.
Do zmarlych sie nie zwracam poniewaz zlekcewazyl bym Jezusa Chrystusa a na to nie moge sobie pozwolic, zbyt bardzo Go kocham.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 13:23
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
olijula napisał(a):
No właśnie interesuje mnie głębszy sens całego Słowa Bożego. Może dlatego spotykam się z taką reakcją niektórych osób, gdyż nie wszyscy dostrzegają głębię....
Przeprosiny przyjęte :-)

Ogromną pomocą w zrozumienia Słowa Bożego stanowi książka "Jezus z Nazarethu" R. Bransdstaettera.
Autor, z pochodzenia Żyd ukazuje realia czasów Jezusa i tylko w takim kontekście zrozumiała staje się Biblia.
Polecam Ci gorąco, pożycz/kup i przeczytaj.

amadeus - Maryja nie jest Bogiem i dlatego nie proszę Ją w modlitwie:przyjdź królestwo Twoje.... bądź wola Twoja... odpuść nam nasze winy...., nas zbaw ode złego....
Proszę o modlitwę wstawienniczą Módl się za na, podobnie mogłabym poprosić Ciebie o modlitwę w moich intencjach i myślę, że nie odmówiłbyś.
Bóg jest Bogiem żywych, czyli ci, którzy przebywają z Nim w wieczności są także żywi.


Wt mar 11, 2014 13:29
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
@amadeus35 jezeli kochasz Boga, to chyba Mu wierzysz? Co Pan Jezus mowil o "zmarlych"? Na pewno znajdziesz.


Wt mar 11, 2014 13:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Alus napisał(a):
olijula napisał(a):
No właśnie interesuje mnie głębszy sens całego Słowa Bożego. Może dlatego spotykam się z taką reakcją niektórych osób, gdyż nie wszyscy dostrzegają głębię....
Przeprosiny przyjęte :-)

Ogromną pomocą w zrozumienia Słowa Bożego stanowi książka "Jezus z Nazarethu" R. Bransdstaettera.
Autor, z pochodzenia Żyd ukazuje realia czasów Jezusa i tylko w takim kontekście zrozumiała staje się Biblia.
Polecam Ci gorąco, pożycz/kup i przeczytaj.

amadeus - Maryja nie jest Bogiem i dlatego nie proszę Ją w modlitwie:przyjdź królestwo Twoje.... bądź wola Twoja... odpuść nam nasze winy...., nas zbaw ode złego....
Proszę o modlitwę wstawienniczą Módl się za na, podobnie mogłabym poprosić Ciebie o modlitwę w moich intencjach i myślę, że nie odmówiłbyś.
Bóg jest Bogiem żywych, czyli ci, którzy przebywają z Nim w wieczności są także żywi.


Wydaje mi sie ze juz wszystko zostalo powiedziane, ja zmarlych nie prosze o modlitwe i prosic nie bede dla mnie jedynym posrednikiem do ktorego sie zwracam jest Jezus Chrystus i juz tego nie zmienie.
Dopuki zyje moge sie za ciebie modlic i z pewnoscia nie odmowie.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Kael napisał(a):
@amadeus35 jezeli kochasz Boga, to chyba Mu wierzysz? Co Pan Jezus mowil o "zmarlych"? Na pewno znajdziesz.


Prosze o przyklad, bedzie temat do dyskusji.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 11, 2014 13:58
Zobacz profil
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Nie bede sie powtarzac.

viewtopic.php?p=557956#p557956


Wt mar 11, 2014 15:43
Post Re: Ikony płaczą krwawymi łzami ,co to będzie?
Cytuj:
Wydaje mi sie ze juz wszystko zostalo powiedziane, ja zmarlych nie prosze o modlitwe i prosic nie bede dla mnie jedynym posrednikiem do ktorego sie zwracam jest Jezus Chrystus i juz tego nie zmienie.
Dopuki zyje moge sie za ciebie modlic i z pewnoscia nie odmowie.

Ale chyba nie wierzysz, że wraz ze śmiercią ciała umiera także dusz.
A przykład z Biblii - przemienienie Jezusa na górze, obecność Mojżesza i Eliasza.


Wt mar 11, 2014 16:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL