Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Czy umarli nas słyszą? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post Jak święci nas słyszą?
Właśnie, jak to się dzieje? Ludzie proszą świętych i Matkę Bożą o wstawiennictwo u Boga. Czy święci są wszechwiedzący? Skąd wiedzą, że się modlimy? Ogarniają myśli wszystkich wierzących w jednej chwili? Jak Bóg?
Czy to znaczy, że żyjemy "na widoku" nie tylko boskim, ale też wszystkich zbawionych? Nasze myśli są "na ciągłym podsłuchu" u milionów Tych, którzy są w niebie?


Pn maja 19, 2008 7:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
dobre pytanie.
chciałbym też poznać odpowiedź prostą i konkretną od katolików jak to się dzieje.


Pn maja 19, 2008 8:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
A może wszechmogący Bóg sprawia, ze słyszą tych którzy mają do nich sprawę.

Może mają coś takiego jak ojciec Pio tylko leprze jak bilokacja czy też polilokacja.

A może modlitwy czekają w kolejce a oni pomodlą się za nas za 1000 lat ale Bóg i tak wie, że będą się modlić więc ich wysłuchuje już teraz.

Może dorównują Bogu co do wszechwiedzy jeżeli chodzi o sprawy modlitw itp.

A może po prostu to wiedzą. My się modlimy (prosimy ich o coś) a oni to czują.

Poza tym oni są poza czasem i przestrzenią naszego świata (czyt. nie są nimi ograniczeni) i umieją widzieć wszystko zawsze i naraz ;)

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pn maja 19, 2008 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
0bcy_astronom napisał(a):
A może wszechmogący Bóg sprawia, ze słyszą tych którzy mają do nich sprawę.
Cytuj:
Czyli to Bóg i tak de facto "odbiera rozmowę" i "przekazuje słuchawkę"?
Cytuj:
Może mają coś takiego jak ojciec Pio tylko leprze jak bilokacja czy też polilokacja.

Hę?
Cytuj:
A może modlitwy czekają w kolejce a oni pomodlą się za nas za 1000 lat ale Bóg i tak wie, że będą się modlić więc ich wysłuchuje już teraz.
No tego to już zupełnie nie rozumiem. To znaczy jest jakaś wszechwiedząca nagrywarka, która to kolejkuje?
Cytuj:
Może dorównują Bogu co do wszechwiedzy jeżeli chodzi o sprawy modlitw itp.
A może po prostu to wiedzą. My się modlimy (prosimy ich o coś) a oni to czują.
Poza tym oni są poza czasem i przestrzenią naszego świata (czyt. nie są nimi ograniczeni) i umieją widzieć wszystko zawsze i naraz ;)

O to własnie pytałem. A wiedzą też inne rzeczy? Że na przykład nie cierpię szefa? Albo, że mam ochotę na czekoladkę? Jakoś po prostu dotychczas nie pomyślałem, że oprócz Boga (no dobrze, jeszcze anioła stróża i szatana stróża) takie rzeczy wie całe Niebo (i pewnie wobec tego Piekło również).


Pn maja 19, 2008 18:46
Zobacz profil
Post 
Kazdy z nas ma swojego Anioła Stróża- on może w tym pośredniczyć...

Albo może działać coś w rodzaju efektu coctail-party, które polega min. na tym, że zawsze usłyszymy swoje imię wśród hałasu, nawet wtedy gdy nie jesteśmy skoncentrowani...Tak samo święty może reagować na wypowiadane przez nas jego imię...wtedy zjawiają się i rozmawiają z aniołem Stróżem o co chodzi...


Pn maja 19, 2008 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Nie no to co ja wymieniłem to tak co mi na szybko przyszło do głowy.

1 - tak, a dlaczego miał by tego nie robić?
2 - Bycie jednocześnie w kilku miejscach na raz (by słuchać wielu osób naraz)
3 - A tak tylko palnąłem, dla mnie też jest to dziwaczne choć możliwe, ale bardziej chodziło mi o to że jakiś święty (jeżeli święty to ma doskonałą pamięć) pamięta kto o co go prosił i modli się i modli i na zasadzie - okej następne teraz Jan Kowalski... Panie mój Jan Kowalski prosił mnie 8000 lat temu a że jesteś ponad czasem pomóż mu teraz cię o to proszę.
PS. ja tak robie czasem.
NP jak dowiedziałem się ze ktoś zmarł to już po jego śmierci modliłem się o to, żeby to jego cierpienie podczas umierania było jak najmniejsze. A że Bóg wiedział że będę się o to modlił to wcześniej w chwili jego śmierci już mu odejmował cierpienia (o ile mnie wysłuchał)
4 - może wiedzą a może nie wiedzą, czy to takie istotne? Na pewno wiedzą co najmniej tyle, ile my chcemy żeby wiedzieli a może wiedzą tyle, żeby nam pomóc, a może jeżeli chodzi o sferę wiedzaności to wiedzą wszystko.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pn maja 19, 2008 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Myślę, że pytanie jest co najmniej ciekawe, choć nie jest niezbędne posiadanie odpowiedzi na nie by zostać zbawionym.

Ja wiem, że anioły mają... to się chyba nazywało... wiedzę poznawczą czy jakoś tak... cośtam poznawcze... i wiedzą to co chcą wiedzieć, np patrzy se taki anioł na auto i se pomyśli - chce wiedzieć jak to jest że dzięki benzynie auto jeździ i już to wie.

Oczywiście jeżeli się mylę to proszę o poprawienie mnie, ale wydaje mi się że dobrze pamiętam to co słyszałem.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pn maja 19, 2008 22:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Kpisz hitmanie a pytanie nie zostało zadane z intencją kpienia czy szukania dziury w całym. Rzesze ludzi modlą się za pośrednictwem świętych, cała Polska klęczy przed Jasnogórską. Warto byłoby znać prostą odpowiedź na proste pytanie.


Pn maja 19, 2008 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Jeśli nikt nie wie jak to dla czego wszyscy wierzą, że tak jest?


Pn maja 19, 2008 23:17
Zobacz profil
Post 
W doczesności telepatia to super wyjątek...a czy właśnie porozumienie ze zmarłymi nie może dobywać się na zasadzie przekazywania myśli.
Dusza to świadomość "na obraz i podobieństwo Boga" - Bóg zna myśli kazdego człowieka.
A może zmarli zdobywaja cząsteczkę tej zdolności "słyszenia" tych, którzy się do nich zwracają???


Wt maja 20, 2008 7:15

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
A ja bym chciał jakieś cytaty z Biblii na potwierdzenie tego, że święci nas słyszą (w ogóle umarli).
Bo takie gdybanie o tym, że oni może dorównują Bogu w tej dziedzinie, może Bóg dał im władzę, może i może...
a może jakiś konkret?

bo jak na razie to wszyscy wierzą, że święci pomagają katolikom, że każdy ma anioła stróża, a nikt nie pomyślał, żeby to sprawdzić w Piśmie. dziwne.


Wt maja 20, 2008 9:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Nie wszyscy. Protestanci chyba nie wierzą


Wt maja 20, 2008 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Prosze o powazna dyskusje. Wypowiedzi ironiczne beda konsekwentnie usuwane.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr maja 21, 2008 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
i co dyskusja zamarła?

kurcze, ja na prawde chce poznac te cytaty z Biblii ktore mowia o tym ze swieci nas slysza, ze modlitwy ktore zanosza ludzie sa przez nich slyszane.

bo w innym wypadku kult swietych jest generalnie wymyslem i niczym innym


Cz maja 22, 2008 7:27
Zobacz profil
Post 
Te cytaty...dosłownych może nie znajdziesz.
Jezus mówi - "Badźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" (Mt 5,48), w Księdze Kapłańskiej 11,44 znów: świętymi bądźcie jak świety jest wasz Ojciec w niebie.
"Jak" nie oznacza "równy" - ale może oznaczać dar słyszenie próśb, modlitw ludzi i wspomagania żyjących modlitwą.


Cz maja 22, 2008 8:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL