Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Czy umarli nas słyszą? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Maryja to Maryja a nie wujek. I zauważ co mówiła: w Fatimie mówiła o piekle, nic o reinkarnacji!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
To że Maryja się pokazuje zaprzecza spirytyzmowi, według spirytyzmu Maryja wcieliła by się w kogoś na ziemi

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Andy72 napisał(a):
I zauważ co mówiła: w Fatimie mówiła o piekle, nic o reinkarnacji!


Zacytuję mistrza Kardeca

Cytuj:
Rodzi się pytanie, jak doszło do tego,że ludzie w ekstazie mogli widzieć takie rzeczy, skoro one nie istnieją. Nie miejsce tu do wyjaśnienia źródeł fantastycznych wizji, w których niekiedy pojawiają sie rzeczywiste obrazy. Stwierdzimy więc tylko,że ekstaza jest z reguły najmniej pewnym źródłem jakichkolwiek objawien(patrz Księga Duchów,pkt.443-444),ponieważ jako stan nadpobudzenia nie zawsze stanowi wyraz tak kompletnego uwolnienia duszy, jak mogłoby się to wydawać; bardzo często więc występują w niej treści będące przedmiotem zainteresowan na jawie. Idee, które zajmują Ducha i których obraz przechowywany jest w mózgu - czy raczej w będącej częścią ciała duchowego powłoce mózgu, są odtwarzane w rozwiniętej postaci na zasadzie złudzenia, przybierając ulotne formy, które nakładają się i mieszają, tworząc niekiedy dziwaczne skupiska. Ekstatycy we wszelkiego rodzaju środowiskach religijnych zawsze więc widywali coś, co miało bezposredni związek z ich własną wiarą,którą byli przepojeni; dlatego też nie dziwi,że niektórzy - jak na przykład święta Teresa - są mocno związani z taką, a nie inną ideą piekła; przytaczają słowne, pisemne lub graficzne sprawozdania z wizji będących w rzeczywistosci odtworzeniem ich własnych mysli,wywołujących efekt koszmaru. Tymczasem pełen wiary poganin spoglądał na Tartar i Furie, czy na Olimp i Jupitera trzymającego w dłoniach piorun.
"Niebio i piekło według spirytyzmu":(rozdz.IV,pkt.15)

Andy72 napisał(a):
według spirytyzmu Maryja wcieliła by się w kogoś na ziemi
Niekoniecznie bo po pierwsze przerwa pomiędzy wcieleniami danego ducha może trwać nawet tysiące lat a po drugie Duch tego rodzaju jak matka Jezusa stoją zapewne na tak wysokim poziomie rozwoju moralnego nie potrzebują już więcej wcieleń na tym padole łez.


Pn cze 12, 2017 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
To po co Maryja dała taką wizję? Zamiast tego wolisz wierzyć szemranym duchom czy hipnozie która też mówi o reinkarnacji.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Andy72 napisał(a):
To po co Maryja dała taką wizję?


To jest tak że człowiek zawsze przyciąga takie duchy jakie sam ma intencje a do tego odbiera ich przekaz przez pryzmat własnych przekonań. Dlatego właśnie analizując wszelkie przekazy Mediumiczne trzeba zawsze przede wszystkim brać poprawkę na to kim jest Medium przez które je otrzymujemy.

W tym wypadku zdolności Mediumiczne wystąpiły u trójki Portugalskich dzieci i przekaz od Maryi został przefiltrowany przez ich dziecinny a więc dość naiwny światopogląd religijny i dlatego właśnie tam obok prawdziwych przepowiedni się znajdują też takie głupoty o piekle.


Pn cze 12, 2017 11:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Nie miały zdolności mediumicznych. Otrzymały wizję od samej Maryi a nie od jakiś Napoleonów

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Andy72 napisał(a):
Otrzymały wizję od samej Maryi a nie od jakiś Napoleonów

Nie rozumiem tej wypowiedzi :-(


Pn cze 12, 2017 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Należy bardziej ufać wizji Maryi, choć przyznaję że mi się nie za bardzo podoba ta wizja piekła, tak samo jak to że biedna Amelia została skazana na czyściec do końca świata.
Ale te objawienia są wiarygodne, a nie są to wizje pseudo-wujka Zenka który mówi przez jakieś medium.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Andy72 napisał(a):
Należy bardziej ufać wizji Maryi, choć przyznaję że mi się nie za bardzo podoba ta wizja piekła, tak samo jak to że biedna Amelia została skazana na czyściec do końca świata.
Dla mnie to jest wręcz obraźliwe dla Boga :-(


Pn cze 12, 2017 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Dla mnie obraźliwa jest reinkarnacja w połączeniu z karmą - odgrzewany hinduizm

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Czemu hinduizm ? Kardec nawiązuje czasami do Platona, więc jeśli już inspirował się innymi nurtami myślowymi w kwestii reinkarnacji to zdecydowanie bardziej prawdopodobne, że czerpał z Platona i Pitagorejczyków. Zresztą kilkakrotnie nawiązywał do "metempsychozy" zakładającej możliwość wcielenia duszy człowieka w ciało zwierzęcia, podkreślając różnicę w poglądach spirytystów na tę kwestię.


Pn cze 12, 2017 11:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
hansel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jednak jest między tymi miejscami, a ziemią przepaść nie do przebycia
To w jaki sposób tę przepaś przebyła np Maryja kiedy objawiła się w Fatimie, Lourdes albo Guadalupe ?

Różnica jest taka, że w przypadku objawień, na przykład maryjnych, za każdym razem jest to inicjatywa Boga, który posyła Maryję w celu udzielenia ludzkości jakiegoś przesłania, podczas gdy w przypadku spirytyzmu, tak zwane kontakty ze zmarłymi wynikają z umiejętności, czy talentu "medium" do wzywania "duchów", co jest po prostu uprawianiem magii ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Przepaść jest nie do pokonania dla każdego, kto chce, ale tylko dla tego, kogo posyła Bóg. A Bóg nie wysyła nikogo ze świętych na wezwanie "medium". Może to robić co najwyżej szatan

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn cze 12, 2017 12:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Ale bzdury gadacie. W Fatimie nie było żadnej Maryi. Istota, która się tam pojawiła nie przypominała Maryi. A tzw tajemnice fatimskie to po prostu manipulacja.


Pn cze 12, 2017 20:51
Zobacz profil
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
A skad ty wiesz, ze nie przypominala Maryi? Widziales Maryje osobiscie?


Pn cze 12, 2017 20:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Czy umarli nas słyszą?
Czytałem opisy. Pastuszkowie swoje spotkania opisali księżom. Więc to oczywiste, że istota którą widziały wkrótce stała się Maryją.


Pn cze 12, 2017 20:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL