Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 13:28
Posty: 59
Post Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Pierwszym, który w historii Kościoła użył słowa “Wspomożycielka”, to św. Efrem, diakon i największy poeta Syryjski, doktor kościoła ( +zmarł w roku 373). Pisze on wprost, że ” Maryja jest orędowniczką i Wspomożycielką dla grzeszników i nieszczęśliwych”.


Od zwycięstwa pod Lepanto w roku 1571 w znaczeniu opieki nad Kościołem w jego ważnych i decydujących momentach. Tytuł Wspomożycielki bywa wspominany na równi z wezwaniem „Matki Boskiej Zwycięskiej”; oba tytuły stają się jednoznaczne. Na pamiątkę zwycięstwa Papież św. Pius V wezwanie: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami - umieścił w Litanii Loretańskiej


W roku 1862 św. Jan Bosko decydując sie na budowę nowej świątyni wybiera Maryję na patronkę nowej światyni pod wezwaniem "Wspomożenie wiernych" Na pytanie: dlaczego ten właśnie wybrał tytuł, a nie inny, św. Jan Bosko odpowiedział; „Czasy nasze potrzebują szczególnej opieki Matki Bożej a Kościół Chrystusa Jej szczególnej pomocy”.

    „Maryjo Wspomożenie Wiernych, módl się za nami”


Cz maja 24, 2012 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Ciekawe i ważne słowa o tym że powinniśmy uciekać się i prosić o wstawiennictwo Maryi, lecz o czym chcesz dyskutować?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 24, 2012 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
WIST napisał(a):
Ciekawe i ważne słowa o tym że powinniśmy uciekać się i prosić o wstawiennictwo Maryi, lecz o czym chcesz dyskutować?

Myślę, że pytanie, które postawiłeś na końcu, bardziej pasuje do sąsiedniego wątku ("Sw. Rita").
Od wielu miesięcy tam nie ma już żadnej dyskusji.
Zamiast tego wątek ten stał się w swej istocie prywatnym blogiem Dariusza-555. Z braku dyskutantów i nowych pomysłów w kółko wrzuca On te same zdjęcia po kilka razy, pisze wiele postów offtopowych (np. o Medjugorie i inne) po to tylko aby ten wątek nie zleciał ze szczytu 1 strony działu: "Maryja i święci".
Tak naprawdę można by teraz zmienić nazwę tego wątku na: "Blog Dariusza-555 - Jego wiedza religijna, poglądy na temat kultu różnych osób oraz zdjęcia z jego wycieczek na Litwę i do Włoch oraz zdjęcia jego ulubionych obiektów sakralnych".
Czy takie postępowanie jest zgodne z regulaminem i celem tegoż forum?


Pt maja 25, 2012 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Tomku44
Jeśli taka jest sytuacja, to warto zgłosić to moderatorowi działu. Ja udzielam się jedynie doraźnie. Zresztą jeśli tam nie dzieje się dobrze, to nie znaczy że tutaj mam już nie pytać, bo nic się nie dzieje złego. Każdy temat służy dyskusji. Tutaj nie wiem jaki jest cel, więc pytam i dla innych i dla siebie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt maja 25, 2012 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
a ja odsyłam do najnowszego numeru "miłujcie się" , w którym jest już trzecia część o tak zwanych Świadkach Jehowy , których reprezentuje ( a raczej usiłuje reprezentować ) niejaki Tomek44 wciskając nam katolikom kit z innej galaktyki. przeczytamy tam o metodach pracy "ciała kierowniczego" ŚJ na Brooklynie w Nju Jorku oraz o innych wypaczeniach tej sekty .


Pt maja 25, 2012 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Jeśli autor zdecyduje się określić temat dyskusji, otworzę i wyczyszczę to co jest nie na temat.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt maja 25, 2012 22:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL