Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Santa Conversazione 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 617
Post Re: Santa Conversazione
Jerzy_67 napisał(a):
To są ludzkie wymysły pozbawione biblijnego sensu!
Wspaniale, doskonale zrozumiałeś odpowiedzi, których udzieliłem ja oraz Andy. Celem ich było doprowadzenie do takiego wniosku.
Ale jeszcze dwa tematy.
1. Jakiego Jezusa ujrzymy po naszym zmartwychwstaniu? Odpowiedź brzmi: Na miarę naszych wyobrażeń i na miarę naszej miłości. Jego wygląd będzie dla zbawionych czymś pomijalnym, bo będą widzieć całą Jego Istotę. To, co najważniejsze, a co można dostrzec wyłącznie oczyma duszy.
2. Kult Dzieciątka Jezus jest tak samo dobry jak kult Ukrzyżowanego, albo kult Zmartwychwstałego. Ludzie mają potrzebę emocjonalnego stosunku do Jezusa. Potrzebują uczuć. Zwłaszcza ci, którzy odczuwają ich brak w relacji z ludźmi. Po prostu to wszystko jest kultem Jezusa. Jest kultem Boga. A ludzkie wyobrażenia, cała ikonografia, to wyraz naszej tęsknoty za Jego bliskością. Nie ma znaczenie, czy jest to kult, taki, siaki czy owaki. Istotne tylko to, że jest to kult Jezusa.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz lis 16, 2023 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Santa Conversazione
Ciekawe jest to, jakiego Jezusa oglądał Jan, a potem to w Apokalipsie opisał... Ogólnie: nie była to postać identyczna z tym, jakim Jezus był, gdy Jan z Nim wędrował po świecie, a potem Go zmartwychwstałego oglądał...
Chcę w ten sposób dać znać, że nie jestem zamknięty na "kreatywność" w tym temacie - w sensie tym, że nie ma jednego wizerunku Pana Jezusa; ostatecznie to nie ma lepszego wyboru, jak: tak wierzyć, i tak żyć, aby się z Nim spotkać, aby On nas znał, a my Jego - a wtedy się wszystko objaśni i wyjaśni... (tak piszę, a najmniej "obstawiam opcję", wręcz wykluczam w moim pojęciu, że zbawieni ujrzą Jezusa w postaci Malca ze śliniakiem pod brodą...).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz lis 16, 2023 10:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL