Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Kult Maryi w Neokatechumenacie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 16:52
Posty: 11
Post Kult Maryi w Neokatechumenacie
Dla tych, którzy wierzą w kłamstwa i oszczerstwa wymierzone w Nową Ewangelizację, a szczególnie w formację Drogi Neokatechumenalnej. Poniżej w linku prezentuję link przedstawiający procesję prezbiterów z figurką Maryi przewodniczką i Orędowniczką liturgii celebrowanych na Drodze Neokatechumenalnej. Pieśń zaczerpnięta jest z Apokalipsy Św. Jana "Wielki znak ukazał się na Niebie..." Najpierw obejrz a potem krytykuj... jeśli w ogóle będziesz miał co krytykować
http://youtu.be/hKKClW1m21A


So paź 27, 2012 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
OK. Ale czy krytyka dotyczy tego że w Odnowie ogólnie brak jest kultu Maryjnego, lub innych rzeczy jakie wskazałeś w innym temacie, czy sytuacji i przypadków które mogą się zdarzać w danej konkretnej wspólnocie? Jeden filmik że gdzieś tam, w jednym miejscu, w danym dniu, odbyła się procesja to żaden dowód że wszystko wszędzie gra i jest ok. Rzecz w tym że ja nikogo tutaj o nic nie oskarżam, ale nie do końca rozumiem Twoją linię obrony. Dodam tylko że ze środowiskami Odnowy jestem związany od dawna, więc to nie krytyka, lecz próba zrozumienia Twoich argumentów.
Dyskusja tutaj do niczego nie doprowadzi. Dla jednych to Duch, a dla drugich szarlatani i jakieś dziwactwa. Tutaj liczy się autorytatywne zdanie Papieża, czy hierarchii, a nie to czy my sobie na argumenty dojdziemy że np. dar języków jest prawdziwy, czy że jest to jakieś hokus pokus.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So paź 27, 2012 20:40
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
Wist :D
Nieporozumienie.....ty piszesz oOdnowie w Duchu, a Grzegprz o Drodze Neokatechumenalnej :D

A wracając do krytyki neonów.....to cos co nazywaja Mszą i to w jaki sposób udzielaja Komunii sw.....siedząc(sic!) to jest karygodne!!!!!

Dobrze, ze nie wysyłaja poczta dla tych co na "uczcie" są nieobecni - "polecony priorytet prosze"


N paź 28, 2012 16:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
Tak, ale takie zagadnienia jak Nowa Ewangelizacja są tutaj wspólne. Odnosiłem się też do innego tematu który autor założył.

Dla mnie dyskusja o postawie sprowadza się do uregulowań wprowadzonych przez hierarchię. Bo dla jednych Boga można przyjmować w każdy sposób bo liczy się co masz w sercu, a dla innych postawa wynika wprost z serca. Ta różnorodność sprawia że Kościół żyje, coś trze, jest rozmowa rozmyślania.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 28, 2012 19:55
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
Cytuj:
Dla mnie dyskusja o postawie sprowadza się do uregulowań wprowadzonych przez hierarchię. Bo dla jednych Boga można przyjmować w każdy sposób bo liczy się co masz w sercu, a dla innych postawa wynika wprost z serca. Ta różnorodność sprawia że Kościół żyje, coś trze, jest rozmowa rozmyślania.



Tak też można tłumaczyć....ale
Przypuszczam, że gdy ktoś starszy, kobieta lub ktos ważniejszy (a nawet i rówieśnik) podaje ci rękę....wtedy wstajesz by się z nim przywitać i odwzajemnić gest. Taka sobie "staroświecka" kultura, której uczą nas rodzice.

Tutaj przychodzi....sam Bóg, a neonom nie chce sie tyłka podnieść. Dla mnie to zwykłe świętokradztwo i nie wiem kto na to pozwolił, nie słyszałem o żadnych specjalnych indultach w tej kwestii....to ogromne nadużycie czynione przez niepoważnych facetów przypadkowo wyświęconych na księży.
Postawe siedzącą prezy przyjmowaniu Komunii św. usprawiedliwiać może tylko i wyłącznie choroba i niemożność powstania lub uklęknięcia.

No chyba, ze neony to chore ludki...wtedy by ich to tłumaczyło


N paź 28, 2012 20:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
I dlatego znów podkreślę, że stanowisko hierarchii, a nie osobiste odczucia powinny decydować.Są dwie sfery które stanowią tutaj o naszym podejściu. Sfera gestu, symbolu i sfera nastawienia, intencji. Jeśli patrzymy tylko na jedną z nich, to mamy tylko połowę rzeczywistości. Dla jednych zatem istotne może być jedynie to jakim gestem i jaką symboliką operujemy, a dla drugich tylko to co jest naszą intencją. W praktyce oznacza to tyle że dla jednych tylko klęczenie jest godne i do przyjęcia, a dla innych nie ważna jest pozycja, bo liczy się intencja i serce. A tymczasem liczą się obydwie sfery. Gesty i symbole wyrażają intencje i zdrowym powinno być stosowanie takich gestów jakie są ogólnie przyjęte dla porządku, wzajemnego zrozumienia i dla poczucia że wiem co mam robić. Nie wydaje mi się aby dla Boga kluczową sprawą bylo to czy przyjmuje go siedząc. Ty jesteś przeciw i masz swoje argumenty, ale ktoś kto uważa to za dobrą postawę też znajdzie przekonujące argumenty. Ty kierujesz się tym jak Cie wychowano, wedle kultury jaką Ci wpojono. Ktoś inny może uznać że Bóg nie ogranicza się do takiej własnie ludzkiej kultury i chce Go przyjąc w wygodnej pozycji, bo w takiej rozmawia się z przyjacielem. Dla Ciebie to brak szacunku, bo jak się z kimś witasz to wstajesz. Każdy może podać stos takich przykładów ale nic z nich nie wynika dla porozumienia. Więc nie tedy droga, aby innym narzucać swoje odczucie. I to działa w obydwie strony.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N lis 04, 2012 1:49
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
Wist

Istnieja jednak pewne zasady i reguły dotyczące tak uczestnictwa we Mszy św jak i przyjmowania Komunii...dowolnośc w tej sprawie jakiej sie dopuszczaja niektórzy księża jest karygodne i świadczy o straszliwej niewiedzy i złej interpretacji SWII...albo jakims zadufaniu.

W ubiegłą niedziele byłem naocznym swiadkiem czegos takiego w mojej rodzinnej parafii.
Otóż Komunie św. rozdzielali Nadzwyczajni szafarze, a celebrans (w postaci proboszcza) usiadł sobie i czekał, az skończą. Będe musiał mu przesłac cos takiego:

Cytuj:
157. Jeśli w sytuacji zwyczajnej obecna jest wystarczająca liczba wyświęconych szafarzy, również do rozdawania Komunii świętej, nie należy wyznaczać nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W takich okolicznościach ci, którzy byliby wyznaczeni do tego rodzaju posługi, nie powinni jej wykonywać. Należy potępić postępowanie tych kapłanów, którzy, choć sami uczestniczą w celebracji, powstrzymują się jednak od udzielania Komunii, powierzając to zadanie świeckim.

158. Nadzwyczajny szafarz Komunii świętej będzie bowiem mógł udzielać Komunii jedynie w przypadku braku kapłana lub diakona, albo kiedy kapłan napotyka trudności z powodu choroby lub podeszłego wieku lub innej ważnej przyczyny albo gdy jest tak wielka liczba wiernych przystępujących do Komunii, że sama celebracja Mszy zbytnio by się przeciągnęła. Należy to jednak rozumieć w ten sposób, że w żadnym przypadku wystarczającą przyczyną nie będzie nieznaczne przedłużenie, oceniane w świetle zwyczajów i kulturowego kontekstu miejsca.



Instrukcja Redemptionis Sacramentum


Pn lis 05, 2012 21:25
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
Może proboszcz żle się czuł, lub będąc przeziębionym nie chciał rozsiewać wirusy?


Pn lis 05, 2012 22:53
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
Alus......bo padne ze smiechu :D

Gdyby sie źle czuł to osobiscie nie czytałby ogłoszeń parafialnych.....ale widocznie są one dla niego istotniejsze od trzymania sie przepisów liturgicznych (sic!)


Wt lis 06, 2012 7:16
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
humalog napisał(a):
Alus......bo padne ze smiechu :D

Gdyby sie źle czuł to osobiscie nie czytałby ogłoszeń parafialnych.....ale widocznie są one dla niego istotniejsze od trzymania sie przepisów liturgicznych (sic!)

Trudno ocenić, może rzeczywiscie przepisy swoje a życie swoje.
Niemniej może jednak względy zdrowotne przesądziły - powód uniknięcia kontaktu z wiernymi aby ich nie zainfekować.
Niektórymi chorobami można zarażać przez pewien okres nawet po ustaniu objawów.


Wt lis 06, 2012 9:50

Dołączył(a): Wt gru 30, 2014 7:54
Posty: 1
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
czy Szymon z Cyreny jest świętym ?

_________________
If you are looking for fast success in Testking JN0-643 then join testking.eu to find complete olivet resources and pass www.ndm.edu certifications on first try. A person can pick Johnson University Florida and join for its easiness.


Wt gru 30, 2014 8:17
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi w Neokatechumenacie
alison3492 napisał(a):
czy Szymon z Cyreny jest świętym ?

Nie.


Wt gru 30, 2014 9:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL