Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Joachim Badeni. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 19:06
Posty: 11
Post Joachim Badeni.
Witajcie :) Co myślicie o tym człowieku, o jego książkach? Czytałem fragmenty jego książek i jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie był w nim Chrystus. Ojciec Badeni jest dla mnie jednym z największych autorytetów, bardzo trudno jest czytać słowa Badeniego i nie zakochać się w Jezusie.


Cz sty 09, 2014 1:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Joachim Badeni.
jedną z jego książek przeczytałem , to znaczy . . . nie doczytałem do końca . w tytule było coś o końcu czasów . nie powaliło mnie ani nie zaciekawiło . nie wykluczone jednak że Ojciec Badeni był ciekawą osobowością .


Śr sty 29, 2014 14:27
Zobacz profil
Post Re: Joachim Badeni.
Książke o której wspomniał Dariusz-555 nosi tytuł "Uwierzcie w konieć świata". O. Badeni podyktował ją (bo wszystkie jego książki są w formie wywiadów - żadnej nie napisał samodzielnie), jak sam twierdził, po usłyszeniu wewnętrznego głosu Pana Boga tuż przed przyjęciem Komunii Świętej.
Może Dariusza ona nie powaliła, bo nie ma tam nic spektakularnego. Książka ta ma przypomnieć nam i "wzmożyć przygotowania" na kolejne przyjście Chrystusa.
Podobnież kilka nadprzyrodzonych zdarzeń za jego życia miało miejsce. Zmarł w opinii świętości.


Śr sty 29, 2014 14:43

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Joachim Badeni.
właśnie , zasadniczy błąd to rozprawianie o końcu świata , winno być - koniec czasów .


Śr sty 29, 2014 17:40
Zobacz profil
Post Re: Joachim Badeni.
Pismo sw mowi o koncu swiata. Masz lepsze zrodla?
Cytuj:
A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»


Śr sty 29, 2014 17:46

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Joachim Badeni.
a Jezus im na to - "nie oczekujcie żadnych znaków" .


Śr sty 29, 2014 19:25
Zobacz profil
Post Re: Joachim Badeni.
To chyba nie z tego samego tekstu? Moj cytat byl z Ewangelii wedlu sw Marka 24,3. I tam jak najbardziej jest o znakach.


Śr sty 29, 2014 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Joachim Badeni.
o.Badeni wszystkie pozycje jakie tylko wychodzą staram się czytać i zachecam do czytania.Wspaniały i świety zakonnik.Zresztą rusza lub ruszył już proces informacyjny który jest początkiem drogi do ołtarzy.


Śr sty 29, 2014 19:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Joachim Badeni.
Dariusz-555 napisał(a):
właśnie , zasadniczy błąd to rozprawianie o końcu świata , winno być - koniec czasów .

Sorry, że się wtrącam, ale to chyba rozmowa jest o ojcu Joachimie, a nie o końcu świata czy końcu czasów.
Chcesz wykorzystać tę rozmowę jako pretekst do pouczania o prawidłowości sformułowań dotyczacych czasów ostatecznych?
8)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 29, 2014 20:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Joachim Badeni.
no tak , ale to Ojciec Badeni napisał książke o końcu świata . zgadza się ? po prostu pilnie uważam na kazaniach i wielokrotnie słyszałem z ambony "koniec czasów" a nie "koniec świata" .


Śr sty 29, 2014 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Joachim Badeni.
"A gdy siedział na Górze Oliwnej ,podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności, ,,powiedz nam kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata" ( Mat 24,3)

A u św.Hildegardy z Bingen znalazłem coś takiego "Antychryst i koniec świata. Wizja jedenasta i dwunasta trzeciej księgi Scivias" Została ona jak sie nie mylę ogłoszona przez Benedykta XVI Doktorem Koscioła,czyżby Benedykt niezbyt pilnie słuchał kazań? ;) :co:


Śr sty 29, 2014 22:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL