Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Maryja, królowa nieba?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Jak napisałem Na Słowie Bożym
.2Tym,16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.


Ale na czym jest dla ciebie oparta wiarygodność tego fragmentu?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 6:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
zefciu napisał(a):

Jak potem tacy niekumaci ludzie próbują po swojemu tłumaczyć Biblię, to potem wychodzą niekumate interpretacje. Takie np. że rodzenie dzieci jest grzechem.

Dzięki ci Panie że mamy taki osoby mądre i kumate

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Pt maja 30, 2014 7:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Johnny99 napisał(a):
romulus napisał(a):
Jak napisałem Na Słowie Bożym
.2Tym,16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.


Ale na czym jest dla ciebie oparta wiarygodność tego fragmentu?

Wiem o co ci chodzi ale nie uznaję tradycji zwlaszcza sprzecznej ze Słowem Bożym .Wystarczy ze przez czterdzieści lat wierzyłem w to,a dziękuję Bogu że mi oczy otworzył.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Ostatnio edytowano Pt maja 30, 2014 7:54 przez romulus, łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 30, 2014 7:51
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Dzięki ci Panie że mamy taki osoby mądre i kumate
A czy ja gdzieś napisałem, że uważam się za mądrego i kumatego? W sprawach wiary jestem niekumaty i dlatego opieram się na nauce ludzi świętych, a nie na tym, co mi się wydaje.


Pt maja 30, 2014 7:52
Post Re: Maryja, królowa nieba??
@romulus, to ze to samo Pismo mowi o tym, ze nie jest do prywatnego wyjasniania jakos ci umknelo?
Wolisz to pominac, bo bys juz nie mogl sam sobie wyczytywac tego, co ci sie podoba?
Wiesz, ze sam siebie oszukujesz w ten sposob?


Pt maja 30, 2014 8:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Wiem o co ci chodzi ale nie uznaję tradycji zwlaszcza sprzecznej ze Słowem Bożym .Wystarczy ze przez czterdzieści lat wierzyłem w to,a dziękuję Bogu że mi oczy otworzył.


Ale możesz odpowiedzieć, czy nie potrafisz?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 8:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Johnny99 napisał(a):
romulus napisał(a):
Wiem o co ci chodzi ale nie uznaję tradycji zwlaszcza sprzecznej ze Słowem Bożym .Wystarczy ze przez czterdzieści lat wierzyłem w to,a dziękuję Bogu że mi oczy otworzył.


Ale możesz odpowiedzieć, czy nie potrafisz?

Na wierze że Słowo Boże jest spisane pod natchnieniem Boga Rzym.10.17 Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


So maja 31, 2014 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Kael napisał(a):
@romulus, to ze to samo Pismo mowi o tym, ze nie jest do prywatnego wyjasniania jakos ci umknelo?
Wolisz to pominac, bo bys juz nie mogl sam sobie wyczytywac tego, co ci sie podoba?
Wiesz, ze sam siebie oszukujesz w ten sposob?

Czy pismo było dane zwykłym ludziom czy filozofom.Jeśli masz ochotę sluchać tych filozofuf to ich dalej słuchajRzym.2.21) ty więc, który uczysz drugiego, siebie samego nie pouczasz? Który głosisz, żeby nie kradziono, kradniesz? (22) Który mówisz, żeby nie cudzołożono, cudzołożysz? Który wstręt czujesz do bałwanów, dopuszczasz się świętokradztwa? (23) Który się chlubisz zakonem, przez przekraczanie zakonu bezcześcisz Boga? (24) Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu.
.O kim tu Apostoł Paweł pisze.cudzołożą ,kradną a innych pouczają.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


So maja 31, 2014 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Na wierze że Słowo Boże jest spisane pod natchnieniem Boga Rzym.10.17 Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.


I z czego ta wiara wynika?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 06, 2014 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Johnny99 napisał(a):
romulus napisał(a):
Na wierze że Słowo Boże jest spisane pod natchnieniem Boga Rzym.10.17 Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.


I z czego ta wiara wynika?

Uważam, że wiara wynika z Łaski Bożej.


So cze 07, 2014 9:07
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Nadal żaden z wyznawców poglądu "rodzenie dzieci to grzech" nie wyjaśnił, czemu to niby grzech. Ale to normalne wśród "ostatnich chrześcijan Internetu", że nie biorą odpowiedzialności za słowa.


Pn cze 09, 2014 8:56

Dołączył(a): Pt cze 20, 2014 22:59
Posty: 103
Post Re: Maryja, królowa nieba??
panMK napisał(a):
Pierwszą zapowiedź MATKI MESJASZA spotykamy już w trzecim rozdziale Księgi Rodzaju. BÓG kieruje do szatana następujące słowa: "Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę" (Rdz 3,15). W sensie dosłownym kobietą, o której mowa w tym proroctwie jest Ewa, matka wszystkich żyjących. Tekst wskazuje jednak wyraźnie, że prawdziwą, jedyna i doskonałą Niewiastą, której Potomek zmiażdży głowę węża-szatana, jest MARYJA.Inny tekst znajdujemy w Księdze Izajasza. Prorok zwraca się do króla Achaza: "Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel" (Iz 7,14). Możemy przyjąć, że obiecanym Emmanuelem jest Jezus. W ten sposób słowa proroka interpretuje święty Mateusz, gdy cytuje zapowiedź Izajasza w swojej Ewangelii (Mt 1,23). Dlatego możemy powiedzieć, że zapowiedzianą rodzącą Panną jest Matka Emmanuela, MARYJA.Kolejne proroctwo dotyczące NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY znajduje się w Księdze Micheasza: "Przeto Jahwe wyda ich aż do czasu, kiedy porodzi, mająca porodzić" (Mi 5,2). Prorok Micheasz, który żył w tym samym czasie co Izajasz (2 połowa VIII w p.n.e.), nawiązuje tutaj do powszechnie już wtedy znanego proroctwa o Emmanuelu i zapowiada, że Izraelici będą cierpieli niewolę, aż do czasu, kiedy wyzwoli ich MESJASZ. Porodzi Go kobieta, którą BÓG w swym odwiecznym planie wybrał na Jego Matkę. Tą, która porodziła Mesjasza jest MARYJA.Następne teksty nie mówią już wprost o MATCE BOŻEJ, nie przedstawiają Jej w sposób bezpośredni, ale stanowią zapowiedź, która staje się zrozumiała dopiero z perspektywy Nowego Testamentu, kiedy przepowiednia Starego Przymierza, dzięki łasce BOŻEJ, wypełnia się w życiu MARYI. Do takich fragmentów należą:

Ps 45,11-18 - Psalm ukazuje króla, który pełen chwały wstępuje na tron. Jednak w drugiej części na pierwszy plan wysuwa się królowa: "Posłuchaj córko, spójrz i nakłoń ucha, zapomnij o twym narodzie, o domu twego ojca. Król pragnie twojej piękności" (Ps 45,11-12). Słowa psalmu mówią o wyjątkowej więzi królowej z królem. W tym samym sensie odnoszą się one do MARYI i JEJ bliskości z JEZUSEM. Także ostatni wers ("po wiek wieków sławić cię będą narody") przywołuje skojarzenie ze słowami hymnu Magnificat: "Oto błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia" (Łk 1,48).

Do MARYI odnosimy także trzy teksty księgi Pieśni nad pieśniami:

- "Jak lilia pośród cierni tak przyjaciółka ma pośród dziewcząt" (Pnp 2,2).
- "Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja i nie ma w tobie skazy" (Pnp 4,7).
- "Kimże jest ta, która świeci z wysoka jak zorza, piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce" (Pnp 6,10) Więc pisanie dosłownie bzdur uwłaczających CHWAŁY MARYI niczym się ma do rzeczywistości ,i do tego co sam BÓG mówił o PRZENAJŚWIĘDSZEJ. Czytać Pismo Święte należy" od deski do deski" a nie jak to czynią sekciarze świadkowie jachwe bo na pewno nie są światkami JAHWE ,BOGA PRAWDZIWEGO.

Baranek czyli Oblubieniec to oczywiscie sam Jezus a Oblubienica to członkowie zboru którego głową jest Jezus i wejdą oni wskład jego mesjańskiego królestwa .Chodzi o 144 tys chrzescijan namaszczonych duchem którzy stale podążają za barankiem.Psalm 45:8,9,10,11-Efez 5:23,24-Obj 14:1-4
Widze ,że powiedziałeś Świadkowie Jehowy to sekta.Chociarz sam jeszcze nie jestem Świadkiem Jehowy(w przyszłości chciałbym nim zostać).Zapytam czy ty pojmujesz co oznacza słowo sekta?
Jezus powiedział twoje słowo jest prawda a w Jana dodał np: 23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie4, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Zadaj sobie pytanie czy Koscioły ucza prawdy o Bogu?Gdzie Bóg uczy ,że jest w trójcy albo że dusza jest nie śmiertelna .Gdzie uczy Bóg ,że wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba?Jezus powiedział wszyscy poznają ,że jestescie moimi uczniami kiedy bedzie miedzy wami miłość.Czy można to powiedzieć o katolikach którzy w razie wojny mordują się nawzajem a kościoły błogosławią ich?Biblia wyraxnie mówi ,ze uczniowie Chrystusa nie powinni należeć do swiata i ostrzega ,że każdy ,kto chciałby byc przyjacielem świata,staje się wrogiem Boga,a przecież zarówno Koscioły chrzescijaństwa ,jak i ich wyznawcy bardzo się angażują w sprawy polityczne poszczególnych państw.Bałwochwalcze praktyki i tak dalej i tak dalej długo mozna wymieniać.Czy wobec tego można uczciwie powiedzieć ,ze naprawde trzymają się Biblii?


Cz lip 10, 2014 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 15:39
Posty: 65
Post Re: Maryja, królowa nieba??
I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów.Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego. J 20, 30-31

Chyba najpiękniejszy fragment Biblii mówiący o niej samej. Jasno powiedziane, że:

1. Biblia zawiera WYBRANE wydarzenia z życia Jezusa.
2. Te wybrane wydarzenia są spisane W CELU czegoś.

Czyli Biblia to nie jest jakaś wszechksięga, ale spisany w celu PRAKTYCZNYM dokument, który należy traktować jako całość. To znaczy poszczególne cytaty możemy interpretować dla siebie Potwierdza to przywołany wcześniej fragment:

2Tym,16) CAŁE Pismo przez Boga jest natchnione i POŻYTECZNE do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości [...]

To znaczy poszczególne cytaty możemy interpretować dla siebie (prywatnie), natomiast interpretacja ogólna jakiejś kwestii nie zależy od osądu każdego z Czytelników, bo:

To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia 2 P 1, 20


Naprawdę przykro patrzeć jak ktoś próbuje udowodnić jakąś tezę na podstawie jednego fragmentu z Biblii. Kościół Katolicki też tak postępował, ale już dość wcześnie odrzucił taką linię. Bracia odłączeni od dwóch tysięcy lat interpretują na swój sposób, a od czasów reformacji to już każdy w swoją stronę. Patrząc niejako z boku, jakoś nie widzę, żeby doszli do jakiegoś konsensusu w sprawach doktrynalnych (np. rola Maryi), nie mówiąc już o sprawach moralnych. Po prostu opierając się na samej Biblii można dojść do wielu konkluzji - nie wiem, może taki jest cel, ale rzutuje to na obraz wszystkich chrześcijan.


Cz lip 10, 2014 17:28
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
hriss napisał(a):
Biblia wyraxnie mówi ,ze uczniowie Chrystusa nie powinni należeć do swiata i ostrzega ,że każdy ,kto chciałby byc przyjacielem świata,staje się wrogiem Boga,a przecież zarówno Koscioły chrzescijaństwa ,jak i ich wyznawcy bardzo się angażują w sprawy polityczne poszczególnych państw.
Natomiast Świadkowie Jehowy otwarcie głoszą potrzebę stworzenia rządu światowego.


Pt lip 11, 2014 6:45

Dołączył(a): Pt cze 20, 2014 22:59
Posty: 103
Post Re: Maryja, królowa nieba??
W modlitwie wzorcowej masz zdanie Przyjdź Królestwo Twoje.To jest niebiański rząd który będzie rządził ziemią.Dan 2;44.Tak własnie jest potrzeba takiego rządu na czele którego stoi Jezus .Tylko taki rząd jest w stanie usunąć problemy ludzkości.Sam Jezus pokazał na małą skale jaką mocą dysponuje.Wskrzeszał,uzdrawiał,nauczał o miłości .

Psalm 37:29 mówi sprawiedliwi posiądą ziemie na zawsze .Ksiega izajasza w wielu miejscach zapowiada jakie bedzie życie na ziemi.A kaz1:4 Ziemia stoi po czas niezmierzony.

Czy nie rozumiesz ,że skoro świat podlega mocy niegodziwca( 1Jana5:19) to mocarstwa światowe i politycy pod czyją są mocą?Odpowiedz sobie .

Jeremiasz pisał do ziemskiego człowieka nie należy nawet kierowanie swoim krokiem.A co dopiero rządzenia państwem.Wszyscy szukają wybawienia w partiach politycznych i pieniądzach.

A tymczasem Jezus w słynnym kazaniu na Górze powiedział w mat 6;33-34 Stale Szukajcie królestwa bożego i jego prawości a wszystko inne bedzie wam dodane.


So lip 12, 2014 18:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL