Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
 Święci o Matce Bożej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 21:39
Posty: 43
Post Re: Święci o Matce Bożej
"O Matko ukochana, która tak dobrze znasz drogi Świętości i Miłości, ucz nas często wznosić umysł i serce ku Trójcy Świętej, [jak] w Niej utkwić wzrok pełen szacunku i miłości. A ponieważ Ty idziesz z nami po drodze życia wiecznego, bądź bliska nam, słabym pielgrzymom, których w swej miłości pragniesz przygarnąć".

Marta Robin


Wt sie 06, 2013 17:09
Zobacz profil
Post Re: Święci o Matce Bożej
"Przynosiła zdrowie dla ciała i lekarstwo dla duszy. Miała moc wskrzeszania ze śmierci ciała i duszy. Któż odszedł od Niej chory lub smutny, albo nieświadom Bożych tajemnic? Któz nie powrócił w szczęściu i radości do swych spraw, otrzymawszy od Matki Pana to, czego pragnął?"
Fragment z Godziny Czytań Liturgii Godzin


Pt sie 23, 2013 19:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 21:39
Posty: 43
Post Re: Święci o Matce Bożej
"Jestem biedna, bez pieniędzy, i nie mogę nic ofiarować, jednakże Maryja jest moją Matką i Ona wynagrodzi za wszystko".

"Jeśli chcesz być szczęśliwa i ucieszyć Maryję musisz często przyjmować Eucharystię".

bł. Euzebia Palomino


N mar 01, 2015 16:27
Zobacz profil
Post Re: Święci o Matce Bożej
WEJDŹ W SIEBIE
nędznego czy bogatego?

Z czasów króla Heroda, w nocy podczas której narodził se Jezus, aniołowie zanieśli dobra nowine pasterzom.Był pewien pasterz bardzo ubogi, do tego stopnia że nic nie posiadał. Kiedy jego przyjaciele postanowili udać się do groty zanosząc jakis podarunek, zaprosili również jego. Lecz on odpowiedział: "Nie moge pójśc, mam puste ręce, cóz mogę ofiarować?"
Lecz pozostali tak mocno naciskali na niego, że go przekonali. W ten sposób przybyli tam, gdzie znajdowało się Dzieciatko wraz z jego Matką i Józefem.
Maria trzymała w ramionach dziecię i uśmiechała się widząc hojnośc tych, którzy ofiarowaliser, wełne czy jakies owoce.
Spojrzała na pasterza który nic nie posiadał i skinęła na niego aby sie zbliżył. On zbliżył się zakłopotany. Maria aby miec wolne ręce i przyją przyniesione dary, złożyła łagodnie Dziecię w ramionach pasterza który miał puste ręce"

Z książki Silvano Fausti "Okazaja czy pokusa sztuka podejmowania decyzji"

Autora tematu proszę o wyrozumiałość, ale bardzo lubię to opowiadanie.
Tak sobie myślę, że Pan Jezus, Maryja ciesza się gdy z nimi jesteśmy. Tak w moich rozmyślaniach dotyczących wielkopostnych postanowień.


Pn mar 02, 2015 19:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 21:39
Posty: 43
Post Re: Święci o Matce Bożej
"Jedno wezwanie Maryi - 'Maryjo ratuj' - wyrwie nas z pokus, tylko same nie wchodźmy w sidła szatańskie".

bł. Sancja Szymkowiak


So mar 07, 2015 14:26
Zobacz profil
Post Re: Święci o Matce Bożej
Wieniec św. Gertrudy

Pewnego dnia, gdy św. Gertruda była tak chorą, że nie mogła jak zwykle odmówić sto piędziesiąt Pozdrowień Anielskich na Rózańcu, postanowiła wypowiedzieć przynajmnej tyleż razy pierwsze słowa modlitwy: "Zdrowaś Maryja", aby sto pięćdziesiąt razy pozdrowić Najświetszą Pannę.
Wówczas Matka Boża objawiła się jej, trzymając w rękach wieniec uwity ze stu pięćdziesięciu cudownych róż, który włożyła jej na głowę mówiąc:
- Te dwa krótkie wyrazy tak były mi miłe, jak gdybyś za każdym razem całe Pozdrowienie anielskie odmawiała. Uczyniłas bowiem to coś mogła.
Wyrazy "Zdrowaś Maryjo" są jako te róże purpurowe, jako perły drogocenne ofiarowane przez nas Marji. Za kazdym razem gdy je powtarzamy, niebo drży z radości i szczęscia, aniołowie są w zachwyceniu.
Innym razem, rzekła Naśjśw. Marja Panna do św. Gertrudy:
- Za każdym razem, gdy jakaś dusza na ziemi odmawia poboznie "Zdrowaś Maryja" spływa jakoby rosa radości na aniołów i świętych; jednocześnie dusza ta otrzymuje sowitą nagrodę ze skarbów duchowych, które Wcielenie Syna mego juz wzbogacił.

J.M.A. Misjonarz Apostolski "Pozdrowienie Anielskie"
Nakładem księgarni "Przegladu Katolickiego", Warszawa 1914


Śr mar 11, 2015 7:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 21:39
Posty: 43
Post Re: Święci o Matce Bożej
"Od dzieciństwa poświęciłem się Maryi i znalazłem w Niej największą podporę mojego powołania".

św. Leopold Mandić


So mar 14, 2015 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 21:39
Posty: 43
Post Re: Święci o Matce Bożej
"O moja Matko, gdzie Cię odnajdę? Zawsze u stóp Krzyża Jezusa".

św. Gemma Galgani


So mar 28, 2015 14:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL