Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 2:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić? 
Autor Wiadomość
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Ok, myślałam że to ironia. Przepraszam za pomyłkę :).
Niektórym trudno zrozumieć różnicę między NPR a antykoncepcją, jednak ta różnica istnieje i to nie ma związku z Kościołem.


N sty 01, 2012 23:35
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
mimo tej różnicy wiele osób także na tym forum twierdzi, że NPR może byćstosowany jako antykoncepcja, jeżeli ktoś wyraża postawę antykoncepcyjną? czy cos takiego. W sensie, że niby NPR ale zamienia się w antykoncepcje.


N sty 01, 2012 23:42
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Margaret_ka napisał(a):
mimo tej różnicy wiele osób także na tym forum twierdzi, że NPR może byćstosowany jako antykoncepcja, jeżeli ktoś wyraża postawę antykoncepcyjną? czy cos takiego. W sensie, że niby NPR ale zamienia się w antykoncepcje.


A jak odnieść się do takiej postawy?
Małżeństwo ma już dziecko/dzieci i rozeznając sytuację materialną i ekonomiczną uważają, że nie podołaja wychowaniu większej ilości dzieci i nie mają środków ekonomicznych itp.itd. - owo małżeństwo stosuje NPR współżyjąc tylko w dobrze zaobserwowanej III fazie po to, aby nie nastąpiło poczęcie. Z I i II fazy oczywiście nie korzystają wogóle . Gdzie tu otwarcie na dzieci? - żadne. Czy to grzech - moim zdaniem NIE czyli może i jest to postawa antykoncepcyjnaNIE pro-life ale za to zgodna z nauką KK.


So sty 14, 2012 17:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Polecam tutaj ten post Cawiliana (kolejne też ciekawe)
viewtopic.php?p=646408#p646408

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 14, 2012 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Czy osoba, która nie powinna mieć dzieci ze względu na zrowie własne lub potomstwa
(duże prawdopodobieństwo wystąpienia u dzieci ciężkiej choroby genetycznej) może zawrzeć małżeństwo?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So sty 14, 2012 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Prawdopodobne nie znaczy pewne. Czasem mamy do czynienia z fobią. Znane są sytuacje kiedy mimo podobnych prognoz rodziły sie zdrowe dzieci. Pan Bóg jest ponad wszystkim. Pozdrawiam


Wt sty 17, 2012 21:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Czasem jest pewność. Wtedy liczenie na cud to absurd.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 17, 2012 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
moim zdaniem w sytuacji o której pisze ikm i nie tylko z przyczyn materialnych ale też np zdrowotnych czy innych ważnych życiowo takie małżeństwo działając w dobrej wierze nic złego nie robi. Oczywiście jasne jest że gdyby jednak pomimo stosowania metody doszło jednak jakos do ciązy, dziecko to przyjmą tak samo jak poprzednie pomimo wszelkich trudnosci- to myślę jest warunek.

_________________
Ania


Wt sty 17, 2012 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Słyszałeś o pomyłce w USA kiedy z dwojga bliźniąt usunięto dziecko zdrowe, a zostawiono to z ciężką wadą serca? Pewność jest wtedy, gdy dziecko przyjdzie na świat i zostanie dokładnie zbadane. Wtedy okazuje się ,że kochasz je tym bardziej, im więcej masz nocy nie przespanych.
Sama wiara to absurd, a jednak dziękuję Bogu,że wierzę.


Śr sty 18, 2012 16:46
Zobacz profil
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Tak... oczywiscie... dziecko nawet mimo ryzyka na pewno urodzi się zdrowe. A jesli matka choruje na nowotwor i zajdzie w ciaze to niechybnie dojdzie do cudownego ozdrowienia...
Życie jest życiem. Dzieci rodza sei chore i kobiety, ktore wiedza, ze ich dziecko moze miec wade genetyczna, powinny jednak powaznie przemyslec swoje macierzynstwo, a nie ludzic sie, ze "to nic pewnego". Po co mnożyć cierpienie?


Śr sty 18, 2012 17:53
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
mareta napisał(a):
Prawdopodobne nie znaczy pewne. Czasem mamy do czynienia z fobią. Znane są sytuacje kiedy mimo podobnych prognoz rodziły sie zdrowe dzieci. Pan Bóg jest ponad wszystkim. Pozdrawiam


Mareta ale to jest wielkie ryzyko. I trzeba uprzedzić osobę z którą się chodzi/spotyka i myśli jako o przyszłym małżonku.Ta osoba może tego nie udźwignąć , ja sama nie wiem czy bym udźwignęła, nie wiem... W tym przypadku nie można ryzykować, trzeba powiedzieć "przyjmę każdy "wariant" przyszłego dziecka - a nie każdy tak potrafi, np. rodziny, gdzie matka/teściowa ma schizofrenię maniakalno-depresyjną, takie zagrożenie występuje u dzieci i wnuków, nie wiem czy bym udźwignęła takie ryzyko, myślę, że jednak nie....


Śr sty 18, 2012 18:41
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Margaret_ka napisał(a):
Dzieci rodza sei chore i kobiety, ktore wiedza, ze ich dziecko moze miec wade genetyczna, powinny jednak powaznie przemyslec swoje macierzynstwo, a nie ludzic sie, ze "to nic pewnego". Po co mnożyć cierpienie?


Zgadzam się. Nie stałam na szczęście przed takim wyborem - ale znając siebie nie ryzykowałabym, uznałabym, że to adopcja jest moją drogą - ale to tylko moje zdanie, każdy ma inaczej.....


Śr sty 18, 2012 18:43

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
[quote="ikm[/quote]

a nie każdy tak potrafi, np. rodziny, gdzie matka/teściowa ma schizofrenię maniakalno-depresyjną, takie zagrożenie występuje u dzieci i wnuków, nie wiem czy bym udźwignęła takie ryzyko, myślę, że jednak nie....[/quote]

Nie jest znany czynnik genetyczny odpowiedzialny za rozwój choroby, wiadomo jednak, że biologiczni krewni chorych ze schizofrenią należą do grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia choroby. Jeżeli w rodzinie występuje schizofrenia, możliwość zachorowania wzrasta do 15% u zdrowych członków w rodzinie. Jednak nie ma prostego dziedziczenia choroby.

Czymś zupełnie innym jednak jest związek z kimś, u kogo stwierdzono schizofrenię. Znam też sytuację kiedy rodzina i sam chory ukryli chorobę przed narzeczoną Remisja była długa nie było objawów i wmanewrowali kobietę w małżeństwo z chorym. Mam nadzieję, że żadna z tych sytuacji Ciebie nie dotyczy. Na marginesie: chorzy, których znam dzięki lekom i rodzinie funkcjonują zupełnie normalnie. Nie wolno im tylko spożywać alkoholu, co niestety czasami czynią. Pozdrawiam


Cz sty 19, 2012 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Są na szczęście bardzo rzadkie przypadki chorób genetycznych gdzie ryzyko odziedziczenia jest bardzo duże. Po to są badania genetyczne żeby można było je zrobić zanim się ktoś zdecyduje na ciążę. Jasne że niemożliwe jest badanie się na wszelkie potencjalne choroby ale jeśli jakas choroba powtarza się w danej rodzinie to jak najbardziej się powinno. Myślę że jeśli osoba ma bardzo duże ryzyko przekazania powaznej wady czy choroby nie robi nic złego nie planując własnego dziecka i np decydujac się na adopcję.

_________________
Ania


Cz sty 19, 2012 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 2:57
Posty: 57
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Mareta pisze:
Znam też sytuację kiedy rodzina i sam chory ukryli chorobę przed narzeczoną Remisja była długa nie było objawów i wmanewrowali kobietę w małżeństwo z chorym.

Nie mam 100% pewności, ale wydaje mi się, ze to małżeństwo jest nieważne od początku z powodu zatajenia choroby. Po prostu nie ma małżeństwa.


Pt sty 20, 2012 1:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL