Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 17:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 Czy Kościół mnie skreśli? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
happy125 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Chyba że po porozumieniu z tą drugą kobietą, oboje zachowują celibat (to się zdarza częściej niż myślisz). Wówczas może w pełni uczestniczyć w życiu sakramentalnym Kościoła.


Z tego co mówił mi proboszcz to takie rozwiązanie poleca się starszym małżeństwom, bo aby z niego skorzystać to małżeństwo musi złożyć przysięgę przed proboszczem danej parafii. A przyjęcie takiej przysięgi od ludzi młodych jest raczej niewskazane.

Nie bardzo widzę dlaczego miało by być niewskazane. Skoro dopuszcza się to, aby młodzi ludzie ślubowali sobie miłość, wierność itd. aż do śmierci, to co jest "niewskazane" w złożeniu przyrzeczenia, iż nie będą ze sobą współżyć?


Wt paź 14, 2014 19:12

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
robaczek2 napisał(a):
Czyzby Twoja wypowiedz byla argumentem za tym aby biale czasami oznaczalo czarne?


Nie. Za tym, żeby Kościół oprzytomniał.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 14, 2014 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
JedenPost napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Czyzby Twoja wypowiedz byla argumentem za tym aby biale czasami oznaczalo czarne?


Nie. Za tym, żeby Kościół oprzytomniał.

To juz bylo wiele razy. Mozna bylo miec wszystkie krolestwa swiata ofiarowane przez kusiciela.


Wt paź 14, 2014 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 11:29
Posty: 188
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
happy125 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Chyba że po porozumieniu z tą drugą kobietą, oboje zachowują celibat (to się zdarza częściej niż myślisz). Wówczas może w pełni uczestniczyć w życiu sakramentalnym Kościoła.


Z tego co mówił mi proboszcz to takie rozwiązanie poleca się starszym małżeństwom, bo aby z niego skorzystać to małżeństwo musi złożyć przysięgę przed proboszczem danej parafii. A przyjęcie takiej przysięgi od ludzi młodych jest raczej niewskazane.

Nie bardzo widzę dlaczego miało by być niewskazane. Skoro dopuszcza się to, aby młodzi ludzie ślubowali sobie miłość, wierność itd. aż do śmierci, to co jest "niewskazane" w złożeniu przyrzeczenia, iż nie będą ze sobą współżyć?


Hormony mój drogi, hormony. Krew nie woda. Między innymi dlatego mieszkanie razem przed ślubem jest grzechem nawet jeśli teoretycznie postanawiają czekać z seksem do ślubu.


Wt paź 14, 2014 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
robaczek2 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Czyzby Twoja wypowiedz byla argumentem za tym aby biale czasami oznaczalo czarne?


Nie. Za tym, żeby Kościół oprzytomniał.

To juz bylo wiele razy. Mozna bylo miec wszystkie krolestwa swiata ofiarowane przez kusiciela.


Fakt, byli w historii KRK tacy, co próbowali wymusić hołdy od wszystkich królów. Ogólnie: dopóki zgrupowanie facetów żyjących w celibacie nie dopuści do siebie myśli, że być może nie są najznamienitszymi na świecie ekspertami do życia rodzinnego normalnych mężczyzn i kobiet - będzie kiepsko.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 14, 2014 19:29
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
happy125 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie bardzo widzę dlaczego miało by być niewskazane. Skoro dopuszcza się to, aby młodzi ludzie ślubowali sobie miłość, wierność itd. aż do śmierci, to co jest "niewskazane" w złożeniu przyrzeczenia, iż nie będą ze sobą współżyć?


Hormony mój drogi, hormony. Krew nie woda.

No i? Jaki jest tu związek ze złożeniem przyrzeczenia?


Wt paź 14, 2014 19:34

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 11:29
Posty: 188
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
JedenPost napisał(a):
Fakt, byli w historii KRK tacy, co próbowali wymusić hołdy od wszystkich królów. Ogólnie: dopóki zgrupowanie facetów żyjących w celibacie nie dopuści do siebie myśli, że być może nie są najznamienitszymi na świecie ekspertami do życia rodzinnego normalnych mężczyzn i kobiet - będzie kiepsko.


Pierwsza sprawa - kiedyś w Kościele nie istniał celibat. Księża mogli mieć żony i dzieci i jakoś zasady były takie same.
Druga sprawa - w Kościele prawosławnym księża mogą mieć żony i jakoś nikt nie krzyczy że Kościół ten powinien zmienić zasady i dopasować je do współczesności


Wt paź 14, 2014 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
JedenPost napisał(a):
normalnych mężczyzn i kobiet

Bogaty mlodzieniec tez byl normalny.
Po prostu nasladujesz tych, ktorzy twierdzili "trudna jest ta mowa".


Wt paź 14, 2014 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
Ty z kolei w swojej argumentacji tych, co na opinię, iż głupia ta książka, kiepski wiersz, brzydki obraz, maja zawsze gotową odpowiedź: "och, po prostu widać dla Ciebie za trudna".

happy125 napisał(a):
Pierwsza sprawa - kiedyś w Kościele nie istniał celibat. Księża mogli mieć żony i dzieci i jakoś zasady były takie same.



Nie mogły być takie same, choćby dlatego, że wielu wspólczesnych problemów nie było.

happy125 napisał(a):
Druga sprawa - w Kościele prawosławnym księża mogą mieć żony i jakoś nikt nie krzyczy że Kościół ten powinien zmienić zasady i dopasować je do współczesności


Nie chodzi o dopasowanie do wspólczesności, a do ludzkiej natury, której KRK w swym zadufaniu najwyraźniej nawet nie próbuje zrozumieć.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 14, 2014 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
JedenPost napisał(a):
do ludzkiej natury

W ktorej to sklad oprocz popedow wchodzi jeszcze rozum.


Wt paź 14, 2014 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
Zgadza się. No i? Puenta bedzie taka, że jedynym właściwym sposobem korzystania z rozumu jest przestrzeganie zarządzeń hierarchów KRK?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 14, 2014 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
A skadze Ty to wziales? W KKK pisze o nadrzednej roli sumienia. A ta Betszeba musiala rzeczywiscie byc sexy ze rozum u Dawida nie zadzialal. Chociaz historia konczy sie optymistycznie.


Wt paź 14, 2014 20:18
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
JedenPost napisał(a):
Nie chodzi o dopasowanie do wspólczesności, a do ludzkiej natury, której KRK w swym zadufaniu najwyraźniej nawet nie próbuje zrozumieć.

Jasne. Bóg, od którego mamy nauczanie o nierozerwalności małżeństwa i grzechu cudzołóstwa, którego dopuszczają się osoby z rozbitych małżeństw wstępujących w nowe związki, nie zna i nie rozumie natury ludzkiej. :D


Wt paź 14, 2014 20:26

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 11:29
Posty: 188
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
JedenPost napisał(a):
Nie mogły być takie same, choćby dlatego, że wielu wspólczesnych problemów nie było.
.


Że niby nie rozpadały się małżeństwa i nie wchodzono w ponowne związki? No proszę Cię...

Yarpen_Zirgin napisał(a):
No i? Jaki jest tu związek ze złożeniem przyrzeczenia?

O to zapytaj osobę która mi tak powiedziała, ja tylko przytaczam. Zapewne chodzi o to że istnieje tu duże ryzyko że się przysięgi nie dotrzyma.


Wt paź 14, 2014 21:51
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół mnie skreśli?
happy125 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No i? Jaki jest tu związek ze złożeniem przyrzeczenia?

O to zapytaj osobę która mi tak powiedziała, ja tylko przytaczam. Zapewne chodzi o to że istnieje tu duże ryzyko że się przysięgi nie dotrzyma.

Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś złamie przyrzeczenie, które złożył. To nie jest sposób na to, aby mieć gwarancję, że ktoś nie będzie cudzołożył, tylko po to, by miał dodatkową motywację do tego, by tego nie uczynił.


Wt paź 14, 2014 21:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL