Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy dziecko usprawiedliwia trwanie w cudzołóstwie? 
Autor Wiadomość
Post 
Wando !
A ta druga strona - dlaczego opuściła ?
Przecież - nie powinna, nie miała prawa złamać zakazu - to przecież głównie jej dotyczy ...

Tak na marginesie - uważam, że problem jest naprawdę znaczący.


N wrz 19, 2004 17:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
No, powiedzmy, że wyjechała za chlebem, licząc, że wróci, ale nie wróciła gdyż powrót odwlekała z powodu dobrej pracy, wyrabianych ciągle kontaktów, aż w koncu zaaklimatyzowała się i przestała tęsknić. Może nawet tam kogoś poznała. Bawa tak? Bywa. Druga połowa zaś nie dołączyła z powodu bariery językowej, smyczy w postaci szkoły, pracy, domu i braku perspektyw na pracę w swoim zawodzie za granicą. Możemy dorzucić do tego zwyczajne konflikty jakie towarzyszą młodym małżonkom przy tzw. "docieraniu się".


N wrz 19, 2004 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
DDV - a co to zmienia, dlaczego?
Jakakolwiek by nie była przyczyna, nawet gdyby opuszczony mąż był alkoholikiem, to nadal pozostaje mężem - jeśli po leczeniu chce wrócić, chce się pojednać - to co? To drugi etap - jeśli decydujesz się na powrót, na odbudowę, by zastanowić się, dlaczego tak się stało.

Na razie masz drugą partnerkę (partnera), dzieci - i stajesz przed wyborem.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 19, 2004 18:09
Zobacz profil
Post 
...."że cię nie opuszczę aż do śmierci"... a jak to w praktyce wygląda?
Statystyki rok 2000, na 100 zawieranych małżeństw, rozwodzi się:
Włochy - 12
Hiszpania - 18
Polska -20
Grecja - 21
Rumunia -23
Bułgaria -30
Dania - 37
Norwegia, Litwa, Holandia - 39
Niemcy - 44
Luksemburg -48
Austria, Węgry, Szwarcaria - 50
Belgia -60
Nie napawa to optymizmem....


N wrz 19, 2004 18:17
Post 
Jotko !
Ano - tyle zmienia, że warto się zastanowić nad tym, czy Małżenstwo zostało zawarte zgodnie z Prawem Bożym - lub też nad tym, czy dziecko zostało należycie przygotowane do życia w małżeństwie.
Jeszcze raz zaznaczam - dla mnie nawet sporadyczna zdrada poparta szczerym przyznaniem się do winy i mocną obietnicą poprawy - nie daje żadnego powodu do rozejścia się ...
Alus :)
Wynika z tych danych, że kraje bardziej religijne (Polska, Hiszpania, Włochy) charakteryzują się mniejszą skalą rozpadu rodzin...
Mogę tak zinterpretować zacytowane przez Ciebie dane ?


N wrz 19, 2004 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
DDV - zakładam, że małżeństwo zostało ważnie zawarte - inaczej nasze rozważania nie mają sensu...
Kwestii dziecka nie rozumiem - czyje dziecko miałoby być przygotowane do małżeństwa i kto miałby się nad tym zastanawiać?

Powodu do rozwodu nie daje zwyczajnie nic. Pojedyncza zdrada czy wielokrotna, czy co jeszcze wymyślisz. Małżeństwo ważnie zawarte jest nierozerwalne.
Niemniej owa jedność została zerwana - to się STAŁO. I coraz bardziej jestem ciekawa Twojego zdania - co wtedy? Co wybrać, skoro czasu cofnąć się NIE DA?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano N wrz 19, 2004 18:51 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



N wrz 19, 2004 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Ddv, przypomnę, że mówimy cały czas nie o pojedynczej zdradzie, ale o latach rozłąki małżonków, dzieci z nowego związku i o tym co robić w takiej sytuacji. Ty, zdaje się cały czas próbujesz uciec od tak postawionej sprawy. Zakładamy też, że małżeństwo było zawarte waznie.


N wrz 19, 2004 18:48
Zobacz profil
Post 
Często oddalenie i "pociąg fizyczny" (zdrada) jest powodem rozpadu sakramentalnych rodzin, chcących żyć w zgodzie z zasadami Wiary - stąd moje słowa.
Jakie są alterantywy do tego rozwiązania, które podałem - trudno mi powiedzieć...
Jeszcze raz zaznaczam - temat szalenie trudny.
Jedno rozwiązanie podałem - czekam teraz na propozycje innych :P


N wrz 19, 2004 20:36
Post 
ddv163
Interpretacja właściwa i może dlatego "aby nie pozostać w tyle" w Hiszpanii zgłoszona została poprawka istniejącego prawa, wg którego dotychczas przed orzeczeniem rozwodu obowiązywał okres separacji.
Aby "ułatwić" życie zamierza się znieść obowiązującą separację i orzekać rozwody w ciągu 2 miesięcy od wniesienia pozwu.
Rosja się powoli nawraca a w państwach zachodnich próbuje się przetransportować prawo istniejące w ZSRR, gdzie szło się do urzędu zarejestrować małżeństwo a gdy nastąpiło wzajemne znudzenie, można było w każdej chwili "wyrejestrować". Stąd tam normalną rzeczą jest, że ktoś jest już w 6-7 związku małżeńskim.
Dziwny jest ten świat.
Nawiasem mowiąc w Irlandii obowiązuje zakaz rozwodów.


N wrz 19, 2004 21:42
Post 
Widoczny efekt laicyzacji życia :co: :(


N wrz 19, 2004 21:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Trzeba powiedzieć, że małżonkowie nie mogą dopuścić do takich sytuacji i postawić się przed takimi wyborami !! Wiedząc o konsekwencjach takiej rozłąki nie powinni się w ogóle na nią decydować.
Niestety warunki materialne współczesnych rodzin nie należą do najlepszych i nierzadko zmuszają do wyjazdów za granicę jednego z małżonków.
Zastanawiam się czasem czy to nie jest takie zamknięte koło :(

Jestem młoda, więc jeszcze wierzę w ideały ;) Dlatego uważam, że nawet za cenę braku pieniędzy czy utrzymania rodziny na niższym poziomie niż sobie wymarzyliśmy, nie można podejmowac takich działań. Trzeba zastanowić się tutaj nad hierachią wartości. Pieniądze i wyższy poziom życia za cenę rozłąki i praktycznie nieistnienia małżeństwa, nieszczęścia dzieci ( nie mają rodziców przy sobie ) ??

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N wrz 19, 2004 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Jedno rozwiązanie podałem - czekam teraz na propozycje innych


Jakie rozwiązanie? Jakoś przeoczyłam. Mówimy o sytuacji dokonanej, gdzie w nowym związku są już dzieci. jak sobie wyobrażasz wtedy powrót do prawowitego małżonka? Z dziećmi/bez dzieci?


N wrz 19, 2004 23:01
Zobacz profil
Post 
Zatem - spórz:
viewtopic.php?p=27744#27744
i następny ...


N wrz 19, 2004 23:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Alez Ddv, dla tego przypadku rozwiązania nie podałeś! Znów przypominam, że mówimy o sytuacji, gdy rozstanie miało juz miejsce a nie ma się dopiero wydarzyc, a z nowego związku narodziły się dzieci, a nie maja się dopiero narodzić.

zadasz pytania:
Cytuj:
dlaczego
1. Ślub akurat z tą osobą.
- co w niej/nim widzisz, że chesz z nim/nią być na całe życie

2. Jak będzie wyglądać Wasze przyszłe życie w małżeństwie
- źródła utrzymanie, szczere podzielenie się z Narzeczonym/ą swoimi przyszyłmi planami życiowymi

3. Dlaczego chcesz się rozejść (przecież ślubowałeś/aś nierozerwalność małżeńską przed Bogiem) oraz nad negatywnymi skutkami tego kroku ...

osobie która już się zdążyła rozwieść i mieć dzieci z innym człowiekiem!? Przecież to bez sensu!

Cytuj:
Poruszanej problematyki nie da się w moim przekonaniu inaczej rozwiązać - jak tylko zapobiegając rozpadowi rodziny ...


Której rodziny? Tej "starej" - bez dzieci (moje założenie), czy "nowej" z dziećmi?


N wrz 19, 2004 23:24
Zobacz profil
Post 
Nie wiem, czy zauważyłaś, Wando, ale ja podaję sposób na to, by tego typu sytuacja nie zaistniała.
I w tym widzę rozwiązanie - by nie dopuszczać do tego typu sytuacji.


N wrz 19, 2004 23:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL