Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 30, 2010 21:27
Posty: 331
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
maly_kwiatek napisał(a):
DonMateusz napisał(a):
A może to jest trochę tak, że KK tak upiera się przy posiadaniu dzieci bo jak już się dziecko urodzi to je trzeba ochrzcić a to jak wszyscy wiedzą w KK kosztuje nie małe pieniądze...


To jest insynuacja poniżej pasa.

a raczej tajemnica poliszynela

maly_kwiatek napisał(a):
Wszyscy wiedzą, ze kodeks kanoniczny wyraźnie nakazuje nie pobierać opłat za czynności w związku z sakramentami wyższych, niż możliwości proszących o sakrament.


Wszyscy wiedza, ze kodeks kodeksem, a zycie zyciem.


Śr lip 14, 2010 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 15:49
Posty: 216
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
A skad wiesz, że:
renata155 napisał(a):
większość księży(zakonnic) doskonale sobie z nim radzi,i nie robi z tego powodu problemu
?

Anonimowe ankiety przeprowadzone wśród księży wykazały (podobno bo osobiście nie widziałam), że większość z nich była przeciwko celibatowi, a to z kolei mogłoby oznaczać, że wcale sobie z nim tak doskonale nie radzą, co zresztą jest zrozumiałe, bo jest to jakaś świadomie wybrana droga, ale wbrew pozorom wcale nie łatwa...

_________________
dawniej monika001 ;)


Śr lip 14, 2010 10:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 4:54
Posty: 707
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
renata155 napisał(a):
daj spokój celibatowi..większość księży(zakonnic) doskonale sobie z nim radzi,i nie robi z tego powodu problemu

Ale ja "lubię" celibat (w końcu nie mnie dotyczy), nie mam zamiaru z nim walczyć.
Gdy byłam sama przesz 28 lat - to pocieszające było dla mnie to, że oni też nie mają z kim sypiać i jakoś żyją i dają radę.
Chciałam tylko powiedzieć, że argument o zgodności z naturą jest niepoważny.


Śr lip 14, 2010 10:15
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
Jak ludzie chcą mieć chrzest z fontannami, dywanami i tysiącami świec i z zamawianymi chórami kościelnymi to płacą więcej. Jak kogoś nie stać i nie chce mieć wydatków związanych z chrztem to nie zamawia szaleństw, a gdy trafi na szalonego księdza, to udaje się do innego księdza, gdzie opłata jest niska lub jej ksiądz w ogóle nie pobierze.
Proste.

jak komuś się Kościół nie podoba to zawsze znajdzie kija by w Kościół uderzyć.
Tak jakby utrzymanie Kościoła i księdza miałoby być wyłącznie na głowie Pana Boga.
Chore to jakieś...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lip 14, 2010 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 15:49
Posty: 216
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
Nie przesadzajcie z tymi opłatami. W większości chyba parafii nie są takie wygórowane - u mnie płaci się 150 zł za chrzest, ale jeśli ktoś nie może dać nawet tyle to ksiądz też chrzci dziecko i nie słyszałam żeby robił jakiekolwiek problemy. :shock:

Chrzciłam troje dzieci w trzech różnych parafiach (tak się akurat złożyło) i nigdzie nie było słonych opłat. :shock:

_________________
dawniej monika001 ;)


Śr lip 14, 2010 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 13:04
Posty: 154
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
To, że w jednej parafii jest dobry ksiądz, który nie weźmie nic za chrzest nie znaczy, że wszyscy tacy są. Bo są księża biznesmeni, którzy na KK robią dobry interes... A na chrzcie za który ksiądz sobie znaczył 700 pln. nie było żadnych udziwnień ale za to było 12 innych par, które też chrzciły dzieci...

Dla jasności: wg. mnie jeden ksiądz nie czyni całego KK. Chodzi jednak o to aby ludzie mieli świadomość, że w łonie tej instytucji również jest pełno zakłamania i hipokryzji...

_________________
[b]Złe termometry mówią mi, Że ty masz ciągle płodne dni[/b]


Śr lip 14, 2010 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 4:54
Posty: 707
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
Mi akurat opłaty nie przeszkadzają.
Nie płacę dziesięciny, więc mogę dać czasem za ślub czy chrzest. To dla mnie oczywiste.


Śr lip 14, 2010 11:03
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
Powtarzam, jak komuś było za drogo, to mógł iść gdzie indziej. Skoro było tak dużo chrztów, to znaczy, że było warto tam chrzcić z jakiegoś powodu.
Zakłamanie i hipokryzja polega na tym, że w rozmowie z księdzem taki człowiek nic nie mówi, tylko wyciąga kasę i płaci, a potem żali się na cały świat całe lata jak to mu kazano dużo zapłacić.

Przy okazji, może czas w końcu skończyć tego off-topa o opłatach, Don Mateusz?
Temat, w którym piszemy, jest inny.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lip 14, 2010 11:04
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
DonMateusz napisał(a):
To, że w jednej parafii jest dobry ksiądz, który nie weźmie nic za chrzest (...)

Znaczy dobry jest ksiądz, który nie pobiera opłat za nic, a żyje z kradzieży? A zły ten, który normalnie gospodaruje parafią?
Bo już kompletnie nie rozumiem, o co w tym chodzi?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lip 14, 2010 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 13:04
Posty: 154
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
A czy ja mówię, że chrzest ma być za darmo? Ja rozumiem 100, 150 zł ale nie 700 zł! Te pieniądze wolałbym przeznaczyć dla dziecka na pampersy czy coś w tym stylu... A normalnie "gospodarzyć" można pobierając mniejsze opłaty... Prawda?

_________________
[b]Złe termometry mówią mi, Że ty masz ciągle płodne dni[/b]


Śr lip 14, 2010 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 13:04
Posty: 154
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
Już na zakończenie tylko jedna kwestia... Nie zawsze można pójść gdzie indziej! A chrztów było dużo bo to było w małej miejscowości... Ludzie wyciągają i płacą bo czasami nie ma innego wyjścia....! No i co Ty na to...?

_________________
[b]Złe termometry mówią mi, Że ty masz ciągle płodne dni[/b]


Śr lip 14, 2010 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
no cóż-mnie zawsze drażniły opłaty za chrzty,i składki I komunijne-teraz mam z tym spokój..don,to że w jednej parafii znajdzie się ksiądz zdzierca,nie znaczy że wszyscy są tacy ;).
anonimowe ankiety..to zawsze anonimowe ankiety..mają przeciwko celibatowi,bo nie potrafią sobie radzić z popędem..czy brakuje im rodzin?..zona,dzieci,i wszystkie z tym związane "przyjemności"? (jest różnica..czego im brakuje)..wierność wyborowi,powinna być podstawą ,kto na serio podchodzi do swojego powołania,z celibatem nie walczy ale się z nim "zaprzyjaźnia"...droga nie łatwa,nie oznacza że niemożliwa.
Don--złego księdza można zmienić..wystarczy,że ludzie przestaną psioczyć po kątach i przez płoty,ale się zbiorą i konkretnie pomyślą,i zaczną działać..ksiądz nie jest nie do "ruszenia" ;)


Śr lip 14, 2010 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 24, 2006 9:08
Posty: 928
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
DonMateusz napisał(a):
A chrztów było dużo bo to było w małej miejscowości... Ludzie wyciągają i płacą bo czasami nie ma innego wyjścia....! No i co Ty na to...?

Coś mi tu nie halo. Ale jeżeli jestem w błędzie to mnie oświeć.
12 chrztów na jednej mszy w małej miejscowości?
W małej miejscowości to jest 12 chrztów - ale rocznie :-).
Stając w obronie opłat a raczej przeciwko ich demonizowaniu.
Przy okazji chrztu robi się zwykle imprezę, prawda? Wylicza sie wtedy tak pieniądze jak dając księdzu? A raczej, jak wczesniej zauważył mały_kwiatek - raczej po tym daniu. Czy mówi się, że nie zaprośmy kogośtam, bo byłoby na pampersy? Raczej nie. A jeżeli już jest taka sytuacja (czyli rodzina niezamożna) - ksiądz n ie zdziera. Przynajmniej ja o takim przypadku nie słyszałem z pierwszych ust.
No a jeżeli taki przypadek jest to wyjątkowy i dużym nadużyciem jest uogólnianie, że "księża zdzierają".
Ale pisząc To, że w jednej parafii jest dobry ksiądz, który nie weźmie nic za chrzest nie znaczy, że wszyscy tacy są masz określoną intencję.
Oczywiście z faktu, że w jednej parafii ksiądz wziął 700 (choć jak pisałem wyżej coś jest przeinaczone) wynika, jak napisałeś w innym miejscu, że jak wszyscy wiedzą w KK [chrzest-K-J] kosztuje nie małe pieniądze.... Czyli kazdy wyciąga wnioski jakie chce :-).
Innymi słowy (jak mawiał prezes Ochódzki): najważniejsze, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów"


Śr lip 14, 2010 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 24, 2006 9:08
Posty: 928
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
klucz napisał(a):
Przedłużanie gatunku najważniejszym moralnym prawem natury...? . Jesteś katolikiem?

Tak. Oba zdania prawdziwe - z tym, że nie wiem czy pasuje tu słowo "moralny".

klucz napisał(a):
Co powiesz na taką sytuację- młode małżeństwo, kobieta nagle choruje i staje się bezpłodna. Mąż ma już na oku inną samicę, z którą chciałby przedłużyć swój gatunek.

Owa "samica", jak się nieładnie wyraziłeś o damie, gatunek może przedłużyć z kimś niezwiązanym aktualnie. Jak wiadomo w procesie przedłużania gatunku ważniejsze są kobiety...
klucz napisał(a):
A wiesz, że całkiem możliwe jest, że dla naszego gatunku lepiej byłoby, gdyby ludzie po 50 ( zgodnie z NATURĄ!) w większości umierali?

Z czego wynika, że życie do 50-tki jest zgodne z naturą? Mój ojciec, przedwojenny organizm, bez "przedłużaczy życia" i praktycznie bez leków przekroczył 80-tkę i ma się całkiem dobrze.
klucz napisał(a):
Jak szczury.
pisząc tak o ludziach wystawiasz sobie cenzurkę.

klucz napisał(a):
w obronie własnych dzieci bądź gotowy zamordować każdego, "myśl" tylko o sobie i swoich genach.

Ojciec, który nie zechce stać w obronie życia swoich dzieci (nawet kosztem życia agresora), nie jest godzien tego miana.

klucz napisał(a):
I KK doskonale o tym wie. KK nic sobie nie robi z tego, że homoseksualizm jest ( o ile jest) wrodzony. Wcale wtedy nie mówi- musisz żyć zgodnie z naturą, kochany geju. Jeżeli natura popycha cię z stronę panów, to musisz naturalnie robić to z panami.

Albo nie przeczytałeś tego, do czego się odnosisz albo pleciesz.
1. Homoseksualizm nie jest wrodzony (słowo przeciwko słowu).
2. Homoseksualizm nie jest potępiony tylko w KK ale w każdej religii (nie mówię o kanapowych odłamach protestantyzmu).
3. Gdyby stosunki homoseksualne służyły przedłużeniu gatunku nie byłyby pewnie potępione przez żadną z religii.
4. Kościół nie mówi "rób wszystko, do czego skłania Cię natura".


Śr lip 14, 2010 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 13:04
Posty: 154
Post Re: Popęd seksualny w małżeństwie a grzech nieczystości
Bardzo chciałbym Ci odpowiedzieć, ale żeby już nie robić Off-topa przemilczę Twoje rewelacje nt. małych miejscowości. Podałbym Ci jej nazwę ale po co... a to, że nie słyszałeś o czymś z pierwszych ust tzn. nie znaczy, że to się nie dzieje... Z mojej strony tyle w temacie opłat za chrzest...

_________________
[b]Złe termometry mówią mi, Że ty masz ciągle płodne dni[/b]


Śr lip 14, 2010 12:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL