Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:23



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska 
Autor Wiadomość
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Ja myślę że idea leczenia jako taka jest OK. Leczę się po to by dać więcej żonie - nie ma powodu akurat w dziedzinie seksu przed tym uciekać.
Problem wg mnie lezy raczej w tym żeby nie upatrywać w farmakologii (czy w ogóle w "technice" - przecież stosuje się tez inne metody np. pierścień opóźniający czy takież kremy) jedynego remedium na problemy. Środki techniczne nie powinny dominować seksu, podobnie jak (przecież jak najbardziej pożyteczne) używanie różnych pozycji nie powinno zdominować seksu w całym jego międzyosobowym pieknie, a być mu raczej podporządkowane.


Pn paź 25, 2010 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 15:38
Posty: 52
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Andriusza. Może to tylko takie moje wrażenie ale robisz wrażenie człowieka, który rygorystycznie podchodzi do samego siebie. Jakbyś musiał być perfekcyjny w każdej dziedzinie. Mówisz, że nie jesteś żonaty. Może rozmowa z kobietą, którą kochasz otworzy ci oczy na siebie samego. Tak sobie tylko myślę, że skoro czytasz o leczeniu przedwczesnego wytrysku to pewnie jest taka, na którą zwróciłeś uwagę. Może rozmowa z nią ci pomoże bez farmakologii. Perfekcjoniście jest ciężko rozmawiać na takie tematy ale czasem zastępuje to leczenie farmakologiczne. Seks to nie tylko doprowadzenie do orgazmu. Może warto zaufać tej kobiecie i z nią rozmawiać. Razem z nią wejść w świat czułości a potem dopiero myśleć o seksie. Ale jak już powiedziałam nie znam twojej sytuacji. Pozdrawiam i życzę odwagi w rozmowie. I.


Pn paź 25, 2010 14:39
Zobacz profil
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
O ile wiem najlepszą metoda leczenia jest częsty seks.


Pn paź 25, 2010 15:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 15:38
Posty: 52
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Do Marek MRB- z żoną po ślubie. :-D A najpierw to trzeba tej kobiecie zaufać co dla perfekcjonisty może być trudne


Pn paź 25, 2010 15:18
Zobacz profil
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Eovina napisał(a):
Do Marek MRB- z żoną po ślubie. :-D
Ajwaj, Pani Eovina - Pani tego nie potrzebowałaś powiedzieć :)
Cytuj:
A najpierw to trzeba tej kobiecie zaufać co dla perfekcjonisty może być trudne
Dlaczego perfekcjonisty ?
Myślę że Andrusza myśli o sprawie już teraz, bo poważnie planuje swoje (przyszłe) małżeństwo.


Pn paź 25, 2010 15:31

Dołączył(a): N paź 24, 2010 15:01
Posty: 11
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Eovina - o czym miałbym porozmawiać z dziewczyną ?


Pn paź 25, 2010 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 17, 2010 15:38
Posty: 52
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Sorki że dopiero teraz ci odpisuję ale miałam malutkie zamieszanie, bo po raz kolejny w tym mieście ktoś oskubał mnie z kasy.( Niech im Bóg wybaczy i poprowadzi drogą swojego miłosierdzia.)
Z twoją dziewczyną rozmawiaj o wszystkim co czujesz a zwłaszcza o problemach.


Cz paź 28, 2010 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Ja myślę, że to jeden z "mankamentów" (choć to zbyt mocne słowo), jakie może mieć człowiek i należy to zaakceptować, a nie walczyć z tym na siłę. Nie ma partnerów idealnych. Jeden mocno chrapie, drugi jest cholerykiem, trzeci ma nie ten rozmiar pewnej części ciała lub kończy zbyt szybko. No i co? No i nic. Jeśli ludzie się kochają to się akceptują. Jeśli wiedzą, że coś u nich nie do końca partenrowi się podoba, starają się minimalizować skutki. Jeden będzie miał przedwczesny wytrysk, a drugi znowu będzie miał totalny brak wyczucia. Z kobietami też nie jest prosto.

Jeśli kobiecie przeszkadza to (czyli tego nie akceptuje, jako "uroku" męża), mimo iż mężczyzna stara się zaspokajać ją inaczej, dla mnie jest to uprzedmiotowywanie i traktowanie go jak wibratora. Gdyby mój mąż miał taki problem, byłoby mi go żal (bo pewnie by się tym przejmował), a nie myślałabym, jaka to ja jestem pokrzywdzona. Nie wyobrażam sobie kazać mu się leczyć. Ale to indywidualne sprawy są, jak większość.


Cz paź 28, 2010 14:41
Zobacz profil
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Ale przecież mąż leczy to (jeśli ma ten problem) nie dlatego że żona tego wymaga, tylko dlatego że chciałby żonie zrobić dobrze !


Cz paź 28, 2010 14:49

Dołączył(a): N paź 24, 2010 15:01
Posty: 11
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Marku - właśnie o to chodzi - tu jest sedno. Do dawania nie można zmusić tak samo jak do miłości, więc to musi być tylko i wyłącznie decyzja mężczyzny, który robi to dla żony (dla siebie również). To delikatna różnica ale wiele wnosząca. Ja również nie wyobrażam sobie że żona mogłaby żądać ode mnie leczenia i nie wyobrażam sobie również że mógłbym na przykład żądać od żony aby powiększyła sobie piersi.
Pozdrawiam wszystkich a w szczególności Panią Szarotkę :)


Cz paź 28, 2010 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 24, 2010 15:01
Posty: 11
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Dopiszę jeszcze tylko, że gdybym poczuł ze strony żony pełną akceptację mojej osoby i miłość (a nie żądanie) to z prędkością światła poleciałbym do lekarza, tylko po to żeby oddać jej miłość którą od niej dostaję.
Tym akcentem kończę mój udział w tej dyskusji, mimo, że odbiegliśmy mocno od tematu to chyba coś zrozumiałem :)


Cz paź 28, 2010 16:19
Zobacz profil
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Andrusza napisał(a):
Marku - właśnie o to chodzi - tu jest sedno. Do dawania nie można zmusić tak samo jak do miłości, więc to musi być tylko i wyłącznie decyzja mężczyzny, który robi to dla żony (dla siebie również).
Niemniej żona ma prawo o to prosić.
U ortodoksyjnych Żydów jest tak, że w noc szabatową mąż ma obowiązek zaspokoić żonę (nie tylko odbyć z nią akt płciowy) - jak nie, może ona się poskarzyć rabinowi :)


Cz paź 28, 2010 16:38

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 4:54
Posty: 707
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Marek MRB napisał(a):
Ale przecież mąż leczy to (jeśli ma ten problem) nie dlatego że żona tego wymaga, tylko dlatego że chciałby żonie zrobić dobrze !

Chyba po raz pierwszy zgadzam się w 100% z Markiem. :)


Cz paź 28, 2010 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Cytuj:
Ci którzy się leczą widocznie mają powód, którego nie rozumiesz, lub który nie jest dla Ciebie wystarczającym.
Dla mnie (subiektywnie) postawa nie leczenia "bo tak" - byłaby właśnie takim "chcę brać (ja mam orgazm); nie chcę dawać (nie zależy mi, żebyś ty też miała)". Ale to tylko moje osobiste zdanie.
Ja rozumiem, żeby leczenie budziło kontrowersje kalibru 'in vitro'. Ale tak nie jest. Dla mnie jest etycznie zupełnie dopuszczalne.

Tak samo można powiedzieć o ludziach, którzy za pomocą chirurgii plastycznej udoskonalają swoje ciała. Nie zawsze jest to grzech, bo czasem służy wyzbyciu się utrudniających egzystencję kompleksów. Czasem jednak wynika to z pychy, która grzechem już jest. Każdy przypadek jest indywidualny.

Abstrahując nieco od powyższego i patrząc z punktu widzenia kobiety, kobiety kochającej najbardziej dojrzale jak potrafi, a jednocześnie kobiety, dla której seks, w tym orgazm ma znaczenie priorytetowe we wspólnym życiu, nie wyobrażam sobie żebym miała wymagać, czy prosić, czy nawet jedynie liczyć na to, aby mój ukochany leczył się psychotropami z powodu przedwczesnego wytrysku. Wręcz przeciwnie, starałabym się wytłumaczyć i wpoić w partnera fakt, że nie musi mieć z tego powodu absolutnie żadnych wyrzutów sumienia i kompleksów. Starałabym się ze wszystkich sił odwieźć go od pomysłu leczenia lekami antydepresyjnymi, o nieobojętnym wpływie na zdrowie i przeorganizować życie seksualne w ten sposób, aby każde z nas miało z seksu przyjemność. Jeżeli żadne sposoby mniej drastyczne by nie pomogły, a partner miałby w związku z tym problemy z samoakceptacją, dopiero wtedy można by było pomyśleć o lekach. Ale nie dla mojego dobrego samopoczucia, a dla jego zdrowia psychicznego.

_________________
Obrazek


Wt lis 02, 2010 18:02
Zobacz profil
Post Re: Leczenie przedwczesnego wytrysku a etyka chrześcijańska
Dobrze powiedziane.


Wt lis 02, 2010 20:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL