Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Głos niemowlęcia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Tam nie potrzeba, tam juz kobiety same o tym mowia, po co jeszcze dorzucac bolu, tam potrzeba innej formy nadzieji. Takie wierszyki raczej maja uswiadomic ludziom ktorzy chca sie na to zdecydowac, lub poprostu opini publicznej.


Cz lut 24, 2005 9:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Te wierszyki są tak samo chore, jak chora jest aborcja, a następnie napedzana spirala winy (np. na tamtym forum). Nie można czymś tak makabrycznym leczyć makabry, bo popadniemy w paranoję.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


Cz lut 24, 2005 9:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Wanda napisał(a):
No, zapewne takie wierszyki do tego zachecają... Może ktoś odważny niosący miłosierdzie rzuci taki wierszyk na tym forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20823 Myślisz, że to pomoże tym kobietom i "da nadzieję"??

No, zdjęcia na tym forum są zdecydowanie mocniejsze od wierszyka :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Wanda napisał(a):
Te wierszyki są tak samo chore, jak chora jest aborcja, a następnie napedzana spirala winy (np. na tamtym forum). Nie można czymś tak makabrycznym leczyć makabry, bo popadniemy w paranoję.

Wybacza, ale to już jest paranoja, jeżeli sugerujesz, że aby powstrzymać "spiralę aborcji" należy nie mówić czym ona jest...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Wanda napisala-"Te wierszyki sa tak samo chore,jak aborcja" :(
Nic,co pomoze w zrozumieniu i uniknieciu zla nie jest chore!
Jak tu juz bylo powiedziane,ktos musi mowic za te dzieci,skoro nie dane im bylo powiedziec tego wlasnymi ustami.
"Czyz moze niewiasta zapomniec o swym niemowleciu,
Ta,ktora kocha syna swego lona?
A nawet,gdyby zapomniala,
Ja nie zapomne o tobie.
Oto wyrylem cie na obu dloniach..."(Iz 49,15-16)
W swej wypowiedzi korzystam z pomocy "Z tej ziemi"(Slaski kalendarz katolicki na rok 2005).Jest w nim artykul poswiecony wlasnie tematyce aborcji.
Nad brama wjazdowa do obozu koncentracyjnego w Oswiecimiu jest napis,ktory wszyscy znaja.Dzisiejszy swiat ma nad soba napis nieco zmodyfikowany-ABORTION MACHT FREI.
Swiat staje sie cmentarzyskiem nienarodzonych i tak jak pierwsze przyjscie Chrystusa(do Ziemi Swietej)poprzedzone zostalo rzezia niewiniatek(W Ziemi Swietej),tak Jego drugie przyjscie(na caly swiat)tez
zostanie poprzedzone rzezia niewiniatek na calym swiecie.
Jezeli na calym swiecie zabija sie rocznie okolo 50 mln dzieci,znaczy to,ze w to dzielo smierci jest wciaganych tyle samo kobiet,prawdopodobnie drugie tyle ich partnerow,nie liczac czlonkow rodzin,lekarzy ,pomocniczego personelu medycznego,oraz innych ludzi.
Jan Pawel II mowi o cywilizacji smierci,bo taka jest rzeczywistosc,ktora nas otacza.Nad czlowiekiem i swiatem unosi sie duchowa skorupa,bo kiedy Bog chce dawac swoje laski i milosierdzie natyka sie na ten pancerz
obojetnosci,na ktorym buduja sie kolejne warstwy grzechow,czyniacym ten pancerz jeszcze twardszym.Wiele dzisiejszych problemow uroslo do tak poteznych rozmiarow,bo u ich podstaw byla aborcja.
"Skoro Bog potrafil najwiekszy grzech i najwieksza zbrodnie w dziejach-jaka bylo zabicie samego Boga,Jedynego prawdziwie niewinnego-przemienic w zrodlo najwiekszych lask i zbawienia,to potrafi On rowniez najwieksze zlo naszych czasow przemienic w najwieksze dobro,najwiekszemu nawet bezsensowi nadac najwiekszy sens.
Na tym polega tajemnica Krzyza.Ofiara tych dzieci przypomina ofiare Chrystusa.Tak jak On byl Jedynym prawdziwie niewinnym,tak i one sa niewinne i nie mialy zadnego grzechu-poza pierworodnym.Grzech pierworodny zmywa sie poprzez Chrzest,one zas przeszly Chrzest Krwi".
Tym dzieciom odmawia sie czlowieczenstwa-nie nadaje sie imon,nie urzadza pogrzebow,ich ciala wyrzucane sa do spalarni,smietnikow,sciekow.
Tylko schylony Chrystus na kolanach zbiera w dlonie rozszarpane szczatki nienarodzonego i sklada je delikatnie z powrotem w calosc.
Jest obraz przedstawiajacy Nawiedzenie sw.Elzbiety przez Maryje.Sa na nim cztery osoby:Elzbieta,Maryja,Jan Chrzciciel i Jezus.Widac na nim jak Nienarodzony blogoslawi Nienarodzonemu.Ponoc ogladajacy odczuwa moc blogoslawienstwa i sile modlitwy Nienarodzonego.
Nienarodzone dzieci tez sa czescia Kosciola-Mistycznego Ciala Chrystusa.
Pragna wstawiac sie za swoimi rodzicami i za calym swiatem.Modlitwa ponad miliarda meczennikow to wielka sila,ale malo kto laczy sie z nimi w modlitwie.Najlepsza modlitwa jest Rozaniec-to modlitwa przyjecia zycia.

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Cz lut 24, 2005 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 20:29
Posty: 165
Post 
Nie rozumiem jak można coś takiego zrobić, jak mozna byc az tak zwyrodniałym, ślepym i głupim!
Nie chcę pisać o kobietach, które to zrobiły lub chcą zrobić, ale nie czuje dla nich zadnej litosci, nie jest mi ich zal, przeraza mnie potwornosc ich czynu, ale jeszcze bardziej oburza zachowanie lekarzy. "Primum non nocere",a oni morduja dla kasy. Uczyli sie tyle lat , wiedza dokladnie jak wyglada aborcja, krok po kroku, ale to robią. Oglaszaja sie w gazetach bez zadnej krepacji. Banda konowałow!
Dlaczego nasza cywilizacja jest tak ślepa, tak okrutna? Pamietamy o łagrach, o obozach i dziwimy sie jak mozna było tak robic,a dlaczego nie dziwimy sie naszej cywilizacji?
Tylko dlatego ze komus przeszkadza dziecko ma prawo go zabic? To moze ja tez pojde odrabac glowe sasiadowi, bo mi przeszkadza.
Nie rozumiem jak Bog moze do tego dopuszczac? Jak ludzie mogą być takim tepym stadem, odczlowieczonym. W Stanach psy i koty maja godniejsze pogrzeby, bo dla nich są tam pomniki,a dla dzieci nie ma.
Rozumiem ze ktoś nie chce miec dzieci, jego sprawa, jego wybór, ale jeżeli juz zdecydował sie na nie posiadanie potomstwa to niech sie zabezpiecza!
Sama mam 3 miesiecznego Aniołka. Codziennie widzę jak nabywa nowych umiejetności, jak sie cieszy gdy mnie widzi, jak zaczyna sie śmiać na głos, jakie jest bezbronne i ufne. Suma dobroci i miłości.
Yasmin


So lut 26, 2005 1:28
Zobacz profil
Post Duchowa adopcja
"Panie Jezu za wstawiennictwem twej Matki Maryii
która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św Józefa człowieka zawierzenia który opiekował się tobą po urodzeniu
Proszę cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które duchowo adoptowałem a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady
Proszę daj jego rodzicom miłość i odwagę aby swoje dziecko pozostawili przy życiu które Ty sam mu przeznaczyłeś Amen"
...nie zapominajmy o takich intencjach
Pozdrawiam
Arek


So lut 26, 2005 14:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Yasmin-nie czujesz litosci?
Przeciez te kobiety potrzebuja milosci a nie litosci.
Po drugie,czy tylko kobiety sa winne takich zbrodni?
A gdzie ich partnerzy,ktorzy daja ciche przyzwolenie na zbrodnie?
Czy to niewinne dziecie spadlo z nieba?
Przeciez do jego poczecia trzeba bylo dwoje ludzi-nieprawdaz?
A potem lepiej wlozyc ten okropny krzyz tylko na ramiona kobiety?

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


So lut 26, 2005 23:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 20:29
Posty: 165
Post 
Gość 12 nie, nie czuje litości jeżeli ktoś zabija drugą osobę tylko dlatego, że przeszkadza mu w życiu. Nie czuję litości ,tylko dlatego, że za czyjąs głupotę mają cierpieć niewinne istotki.

Nie pisałam kto jest tylko winny. Przeczytaj uważniej.

Największą odpowiedzialność według mnie ponoszą lekarze,a oczywistym jest również , że niedoszli ojcowie.

Yasmin


N lut 27, 2005 23:20
Zobacz profil
Post 
Yasmin - a dlaczego nie kobieta, która decyduje się na ten krok :co: ??


N lut 27, 2005 23:35

Dołączył(a): N paź 17, 2004 15:47
Posty: 342
Post 
Wszyscy ponosimy za to odpowiedzialność.
Zachęcam Was do podjęcia aktu Duchowej Adopcji szczególnie dziś w święto Zwiastowania Pańskiego.


Pn kwi 04, 2005 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Zachęcam do posłuchania piosenki:
http://www.parafiarumiajanowo.com.pl/pub/gnich/04_Pozwolcie_im_zyc.zip


Pn kwi 04, 2005 22:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Gosc 12 napisał:
Cytuj:
"Jak tu juz bylo powiedziane,ktos musi mowic za te dzieci,skoro nie dane im bylo powiedziec tego wlasnymi ustami. "


tak właśnie, takie istoty nie potrafią powiedzieć : proszę, nie zabijajcie mnie, chę żyć! ale czy ktoś to rozumie, szczególnie lekarz, myślę, że bardzo dużo winy jest włąśnie ze strony lekarzy, im bardziej by odmawiali tym mniej byłoby aborcji, a jeszcze powinno się wprowadzic prawo zabraniające pod karą więzienia takich zabiegów, wtedy liczba aborcji znacznie by się zmniejszyła, bo kazdy by się bał za taką głupotę iść siedzieć np. na 15 lat czy więcej do paki. no bo jak zabójstwo to zabójstwo, bez względu na to ile ma człowiek lat. a taka istota nie chce żyć? : cry:?

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Pt sie 12, 2005 2:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 14:11
Posty: 1
Post Re: Głos niemowlęcia
Dziś miałbym dwadzieścia lat,
Za sobą wór narkotyków.
Już rano zacząłbym marsz,
Sprzedawać puszki ze śmietników.
Ach, znałbym stan tramalowy,
Zależność - od żyły do głowy,
I ride acodinowy.
I bezwład aviomariny!
I bólu kabli przyczyny!
Do hery podszedłbym nieufnie,
Bo pot na zjeździe źle cuchnie,
Lecz gdybym się wreszcie przekonał,
To w końcu z błogości bym skonał,
Po krótkim, lecz szczęśliwym życiu,
Po wielokrotnym przepiciu,
W imię euforycznej woli,
Na fazie się nie zna niedoli!
Bad tripów przeżyłbym niewiele,
Pomogliby przyjaciele,
Z którymi gadałbym o ćpaniu,
O ostrym po kablach zagrzaniu,
I okazjonalnym jaraniu.
Mamusiu, marysia - słabizna,
To każdy psychonauta Ci przyzna!
Tramalu nic nie pobije,
Lecz w końcu wątroba mi zgnije,
I patrz - zbieg okoliczności,
Że ku mej największej radości,
Tramal przeciwbólowy obroni od dolegliwości!
To świetnie jest urządzone,
Dla ćpuna wygody zrobione,
Tym bardziej, że jest i morfina,
Potencjalnej przygody przyczyna.
...
... Lecz amfy ja nie zaznałem,
Ja nigdy nic nie zaćpałem!
Zostałem szybko wyskrobany,
Nie byłem ni razu nagrzany!
Ja szansy nie otrzymałem,
Ja fazy nie pokochałem!
Nie miałaś prawa decydować
O braku mej przyszłości,
Nie miałaś prawa pozbawić
Swe dziecię wielkiej błogości.
Ni amfa wyskokowa, ni heroina sroga,
Mamusiu, ja mą niedolę,
Przeżywam wciąż jak nieboga.


Cz wrz 05, 2013 14:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL