Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 6:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Witam serdecznie wszystkich!

Czytałam już mase wypowiedzi na tym forum na temat sexu przedmałżeńskiego, lecz nadal jakoś tak... Nie dotarło do mnie zbyt dużo. Albo po prostu dobrze jest jak jest, i temu.

Więc tak... Jestem ze swym chłopkiem od ponad 3 lat, od roku jesteśmy narzeczenstwem. Planujemy ślub w przyszlym roku w wakacje. Wiemy że jesteśmy dla siebie stworzeni. Jesteśmy katolikami wierzącymi i praktykującymi. Zawsze kiedy spedzamy razem noc, kiedy on jest w domu(poniewaz pracuje za granicą kraju) przed snem razem klękamy do modlitwy i się modlimy. Uwielbiam słyszeć z Jego ust że np. idzie się pomodlić za mnie, albo za to żeby sie nam dobrze zycie ułożyło, albo cokolwiek innego... Nie jestem w stanie w poście jednym opisac co jest między nami-po prostu jesteśmy tylko dla siebie.
Ja byłam dziewicą a on był prawiczkiem... Byliśmy, ponieważ jakiś czas temu pierwszy raz uprawialismy sex. Nigdy w zyciu mnie do tego nie zmusil, nawet nie pytal! Tylko delikatnie zasugerował... Zawsze mówiłam że nigdy przed slubem. Nigdy.. No i stało się. I nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego... Czuję się taka bezpieczna przy nim. On często powtarza że chciałby mieć dzidziusia. Zrobiliśmy to... I jakoś nas nie przeraziło to że mogę być w ciąży,a wszystko na to sie słada ze jestem. Bardzo go kocham i bardzo tego chcielismy...
Nie wiem czy to jest straszne co czujemy, ale nie czujemy żebyśmy zrobili coś strasznego. Współżycie sprawilo ze pomimo iz nie widzielismy zycia bez siebie-teraz jest jeszcze to mocniej spojone ze tak powiem. Zbliżyło nas to bardzo bardzo do siebie. I wiemy że będziemy razem do końca zycia.
Jak już mówiłam, w ogóle się tym nie przejmuję ze moge byc w ciazy, a raczej sie bardzo ciesze. Czy to źle ze tak uważam pomimo ze nie jestesmmy malzenstwem? Jesli bede w ciazy to chyba wezmiemy tylko cywilny,a po porodzie koscielny, czy to dobry wybór? Zastanawiamy się nad tym...
Jeśli ktoś zechce się wypowiedzieć, to proszę o szczere wypowiedzi,nie o zbesztanie nas.
Nie jsetem w stanie sama pojąć ZE UPRAWIALIŚMY SEX, I W OGÓLE NIE CZUJEMY SIE WINNI ZE ZROBILISMY COŚ ZŁEGO,ZAKAZANEGO.. Że skradliśmy coś co należy tylko do małżeństw. DObrze sie z tym czujemmy... Nie umiem wiecej nic powiedziec.


Cz lis 03, 2011 10:15
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Nic nie piszesz, dlaczego nie jesteście małżeństwem sakramentalnym?
Może o tym napisz, bo to kluczowa informacja w tej opowieści.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz lis 03, 2011 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Planujemy ślub w przyszłe wakacje...
Nie jesteśmy ponieważ nie śpieszy nam sie az tak do ślubu,ja się ucze, a on pracuje za granica. Bardzo rzadko sie widujemy ;( co 2 miesiace...


Cz lis 03, 2011 10:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
ilovemyboy napisał(a):
Jesteśmy katolikami wierzącymi i praktykującymi.


ilovemyboy napisał(a):
Planujemy ślub w przyszłe wakacje...
Nie jesteśmy ponieważ nie śpieszy nam sie az tak do ślubu


Nie widzisz sprzeczności między tymi dwoma cytowanymi stwierdzeniami?
Możesz tą różnicę wyjaśnić?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz lis 03, 2011 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Nie rozumiem za bardzo... Po prostu nie śpieszy nam się do ślubu, nie śpieszyło... Bo kilka dni temu uprawialiśmy sex pierwszy raz.
To przecież normalne że ludzie planują ślub :) Na kiedyś tam...
W sumie to już w tym roku mieliśmy się pobrać, ale się "zmieniło", i myślimy o przyszłym roku.


Cz lis 03, 2011 10:52
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Chodzi o to, ze katolicy, zwłaszcza wierzący i praktykujący najpierw ustalają datę ślubu, potem sobie ślubują, a potem zbliżają się do siebie cieleśnie :)

Pytam jak Wy godzicie odwrócenie tej kolejności z deklaracją bycia wierzącymi i praktykującymi katolikami. Jak Ty to objaśniasz?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz lis 03, 2011 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Kurcze...
Wydaje mi się że już to opisałam. Jeśli nie, to nie wiem jak mam Ci odpowiedzieć mały_kwiatku na to pytanie... ;-(
Podstawowe pytanie mi zadałaś...
Albo pytanie jest dziwne, bo przecież to że się kochaliśmy nie oznacza od razu ze przestajemy być wierzącymi i praktykującymi... Czyż nie?


Cz lis 03, 2011 11:07
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Cytuj:
Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów” (1 P 4, 8 ).
Miłość naprawia i zakrywa grzechy własne, a także i drugich, W Księdze Przysłów czytamy: „Miłość wszelki błąd ukrywa” (10, 12). Do niewiasty grzesznej Jezus powiedział: „Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała” (Łk 7, 47).


http://mateusz.pl/czytania/2009/20090819.htm

Więc może miłość zasłoniła Wam grzech przeciw szóstemu przykazaniu. Dlatego nie odczuwacie poczucia grzeszności.
Miłość zasłania grzechy, jednak nie czyni ich nieistniejącymi.
"Idź i nie grzesz więcej" - powiedział Jezus do niewiasty, którą wspominam wyżej.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dojścia do stanu małżeńskiego. :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz lis 03, 2011 11:20
Zobacz profil
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Już to,że masz potrzebę o tym pisać o czymś świadczy... ;-)
Piszesz:"Uprawialiśmy sex".Nie chcę Ci sprawić przykrości,ale uprawiać to można ziemniaki ewentualnie sport. :?
Piszesz,że:" Jesteśmy katolikami wierzącymi i praktykującymi".Co to oznacza według Ciebie? :?:
Bo wiesz,że praktykować to można wiele rzeczy ale wcale to nie oznacza,że się jest katolikiem.Diabeł też wierzy w Boga i cóż z tego wynika?
Chyba jednak nie potrzebnie rozpoczęłaś taki wątek bo możesz usłyszeć coś,co Ci się nie spodoba.
Do tego publicznie chwalisz się,że popełniliście grzech ciężki i wcale nie macie z tego powodu wyrzutów sumienia. :-(
A to też dużo o Was mówi.No tak,warto to przemyśleć.

Życzę rozwagi i rozsądku.

Z Bogiem!


Cz lis 03, 2011 11:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Oj tak... Zgadzam się z Tobą. Nie wiem jak będzie, bo zobaczymy sie dopiero w Boze Narodzenie. I chcialabym tego wiecej nie robic przed slubem. Boje sie ze sie nam nie uda :(
Choć.... Dzięki modlitwie 3 lata wytrwaliśmy ;-) Może jest to jakieś pocieszenie... Może się nam uda.


Cz lis 03, 2011 11:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Nie wiesz, czy jesteś w ciąży? A to nie stosowaliście jakiegoś zabezpieczenia? Bo ja myślę, że trzeba podejść tu też pragmatycznie. Na skrzydłach miłości dzieciaka nie wychowasz. Ojciec przydałby się częściej niż raz na dwa miesiące, a i własny kąt dla rodziców również ma niebagatelne znaczenie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 03, 2011 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Nie... No, dlaczego się chwalę? jej...
Nie chwalę się.!
Nie odbierajcie tego tak.
Chce wiedzieć co myślicie na temat tego że zbytnio się nie przejmujemy tym co zrobilismy. I czy to jest normalny objaw w miłości.
mały_kwiatek napisał coś co mnie podniosło na duchu... Wiem że Bóg wybacza, może nam tez wybaczy. Dziękuję ;* mały_kwiatku


Cz lis 03, 2011 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:00
Posty: 17
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Dostałam okresu przed chwila wiec najprawdopodobniej nie jestem w ciaży...
Gdybym była to nasze życie inaczej by wyglądało,napewno przyjechałby bliżej lub mnie wziął by ze sobą.


Cz lis 03, 2011 11:32
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Soul33 napisał(a):
A to nie stosowaliście jakiegoś zabezpieczenia? Bo ja myślę, że trzeba podejść tu też pragmatycznie.

Pytasz o podejście antykoncepcyjne, sprzeczne z podejściem katolickim.
Katolicy w aktach seksualnych z radością powierzają Bogu możliwość sprowadzenia nowego człowieka na świat za ich przyczyną. Jeśli nie czują się gotowi do przyjęcia i wychowania nowego dziecka, to powstrzymują się od seksu.

Ilovemyboy wyraźnie napisała, że nie boi się ciąży, dziecka i w razie jego zaistnienia, z radością przyjmą je na świat, jako rodzice. To jest skądinąd dowód ich katolickości.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz lis 03, 2011 11:35
Zobacz profil
Post Re: Sex przedmałżeński-oboje tego chcieliśmy.
Jeśli zależy Wam na sobie to wytrwacie.Jeśli Ty chcesz żyć w czystości przed Bogiem to Twój narzeczony --jeśli Ciebie miłuje i szanuje to nawet jeśli sam tego nie chce -- uszanuje Twoją wolę.Ale chodzi o to abyście oboje tego chcieli.Bóg wtedy pobłogosławi i da siłę aby wytrwać.
Ważne jest trwać w postanowieniu.

Życzę błogosławieństwa Bożego!

P.S.I powiem Ci tak od serca,że jeśli się kogoś ogromnie miłuje to czas i przestrzeń nie mają znaczenia.Ale jeśli istnieją warunki,aby związek sakramentalny zawrzeć to nie zwlekajcie. :-D


Cz lis 03, 2011 11:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL