Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 1:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić? 
Autor Wiadomość
Post ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Znalazłam przypadkiem taki artykuł, jest on bardzo życiowy. Postanowiłam tu wkleić link do niego, ponieważ uważam, że jest on również związany z wieloma dyskusjami z tego FORUM jeśli chodzi o planowanie rodziny, NPR oraz kontrowersyjne i zabronione przez KK prezerwatywy czy seks oralny "zamiast". Moim zdaniem w obecnych czasach lepiej seks oralny "zamiast" w I fazie, niż potem musieć podejmować takie wybory jak bohaterka artykułu. Oczywiście to moje prywatne zdanie na temat tego seksu oralnego, KK uważa inaczej. Artykuł jest mi również bliski, bo sama mam 2 dzieci i w przypadku trzeciego byłaby totalna załamka. Zapraszam do przeczytania artykułu.

http://www.papilot.pl/historie-czytelni ... -stac.html


Śr lis 09, 2011 12:23
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Jejkuuu :| Strasznie mi szkoda tej kobiety... To musi być starszna decyzja...
Zgadzam się z ikm w 100%.


Śr lis 09, 2011 17:03

Dołączył(a): Pn lut 28, 2011 20:33
Posty: 217
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Widać właśnie jak mała świadomość jest w Polsce .Potrzebna większa świadomość seksualna i większa dostępność do środków antykoncepcyjnych.
Bohaterce artykułu bardzo współczuje .


Cz lis 10, 2011 13:59
Zobacz profil
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
moim rodzicom TEŻ się nie przelewa, TEŻ pracuje tylko tata, TEŻ fizycznie (jak w przypadku bohaterki artykułu) a mimo to gdy nieoczekiwanie zjawiło się w naszej rodzinie trzecie dziecko, postanowili je zatrzymać. mimo cieknącego dachu i malutkiego domu. cóż za patologia!
(dodam tylko że mały Tomaszek był najlepszym co mogło się zdarzyć - uleczył stosunki w naszym domu, które były chronicznie depresyjne i nerwowe, dał nam siłę i nadzieję, że możemy zmienić nasze życie, dążyć do lepszego)
Cytuj:
mam 2 dzieci i w przypadku trzeciego byłaby totalna załamka
smutne że masz do tego taki stosunek.
traktowanie dzieci jako problem, niebezpieczeństwo (bo chyba od tego nazwa BEZPIECZNY seks?) jest nie w porządku. może to i lepiej że ludzie o takich wartościach nie "decydują się" (jakby to od nas zależało! ile ludzi chce mieć dzieci, a nie może - i na odwrót) na potomstwo...


Pt lis 18, 2011 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
ikm napisał(a):
Artykuł jest mi również bliski, bo sama mam 2 dzieci i w przypadku trzeciego byłaby totalna załamka.


Przykre są Twoje słowa, które dziecko traktują jak nieszczęśliwy wypadek i powód do załamania...
Nigdy bym nie powiedział, że którekolwiek z moich dzieci jest dla mnie nieszczęściem. Mam dwójkę kochanych dzieciaków i niedawno z żoną zdecydowaliśmy się na trzecie. Mimo, że świat mówi co innego i w pracy żona słyszy rozmowy o patologii, głupocie itp. U mnie w pracy też dziwnie patrzą coniektórzy...
Nawet gdybyśmy nie planowali tego 3 dziecka to nigdy bym nie pomyślał, że to nieszczęście dla mojej rodziny. Warto popatrzeć na dzieci jak na nasze szczęścia a nie ciężar.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Pt lis 18, 2011 14:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Naprawdę nie możecie wyobrazić sobie sytuacji, w której kolejna ciąża byłaby bardzo poważnym problemem? Trudne to raczej nie jest według mnie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lis 18, 2011 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Jeżeli są to problemy np zdrowotne np zagrażające życiu matki to mogę wyobrazić sobie, że jest to obciążenie dla kobiety. Ale tu chodzi o pieniądze. Zresztą otwartośc na życie i traktowanie dziecka jako błogosławieństwo a nie przekleństwo to dla mnie podstawa w życiu każdego katolika.
Ale słowo "KATOLIK" się bardzo zdezaktualizowało ostatnimi czasy... Teraz lepiej wyznawać "swoją wersję katolicyzmu".
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Pt lis 18, 2011 17:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Tak, mam na myśli sytuację materialną i finansową. Nie możesz sobie wyobrazić? Spróbuj.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lis 18, 2011 18:04
Zobacz profil
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
piona napisał(a):
Ale słowo "KATOLIK" się bardzo zdezaktualizowało ostatnimi czasy... Teraz lepiej wyznawać "swoją wersję katolicyzmu".


A ja myslę, ze najbardziej zdewaluowało się określenie "chrześcijanin". Głównie z powodu tych, co wszystkich wokoło oceniają, potępiają, wyrzucają i obdzierają z czci i wiary. Widzę, że i na tym forum takich nie brak.


Pt lis 18, 2011 18:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Kozioł napisał(a):
piona napisał(a):
Ale słowo "KATOLIK" się bardzo zdezaktualizowało ostatnimi czasy... Teraz lepiej wyznawać "swoją wersję katolicyzmu".


A ja myslę, ze najbardziej zdewaluowało się określenie "chrześcijanin". Głównie z powodu tych, co wszystkich wokoło oceniają, potępiają, wyrzucają i obdzierają z czci i wiary. Widzę, że i na tym forum takich nie brak.


Wiesz co? Może to i lepiej, że ktoś chce oddać dziecko zamiast zamordować poprzez aborcję.
Ale podjeście do dzieciątka jak do nieszczęścia jakoś do mnie nie przemawia.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Pt lis 18, 2011 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Pełny szacunek do tej kobiety.

Nie zabiła, wybrała dla swojego dziecka życie (jakoś niektórzy zdają się tego nie dostrzegać w tym co pisze).
chce oddać rodzinie, która przyjmie dziecko z miłoscią.
I być może (nie znam dokładnie sytuacji) jest to coś najlepszego co może dla swojego dziecka zrobić.
Takie rozwiązanie jest alternatywą dla aborcji.

I trzeba krzyczeć, że może być przejawem miłości do dziecka (takiej na jaką stać matkę w danej sytuacji życiowej)!

A pionie, która pisze, że tu chodzi "tylko o pieniądze" odpowiadam, że nie ma pojęcia czym jest nędza.

Pojawienie się dziecka w rodzinie może być powodem załamania i katastrofą życiową.
To normalne i ludzkie, jak ktoś znajduje się w nędzy. Nie ma co udawać, że jest inaczej

Przyjmij jako dar i się ciesz z dziecka jeżeli (przykład)

1. nie pracujesz bo zajmujesz się poprzednim, poważnie chorym dzieckiem i jeszcze jednym kilkuletnim.
2. mieszkasz w pokoju, który jest równocześnie kuchnią w zagrzybionym i niedogrzanym w zimie mieszkaniu (przez co chorują dzieci)
3. maż zarabia minimalną płacę i nie będzie zarabiał więcej (z róznych powodów) i trzeba się cieszyć, że ma jakąkolwiek pracę
4. nie starcza na jedzenie (dzieci chodzą głodne), ubrania, leki i masz świadomość, że Twoje dziecko nie jest właściwie leczone bo niestać cię na to

itd.

wyobrażasz sobie taką reakcję:

jak wspaniale, jestem w ciąży!
to dar od Boga! jak się cieszę!!!


Mówienie, że dziecko nigdy nie jest problemem a jest tylko darem, który nalezy przyjąć z radoscią uważam za mówienie pustych, frazesów podaktowanych "katolicką poprawnością polityczną" i wypowiadanie takich frazesów swiadczy to o zamknięcie prawdziwe ludzkie dramaty

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pt lis 18, 2011 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
piona napisał(a):
Kozioł napisał(a):
piona napisał(a):
Ale słowo "KATOLIK" się bardzo zdezaktualizowało ostatnimi czasy... Teraz lepiej wyznawać "swoją wersję katolicyzmu".


A ja myslę, ze najbardziej zdewaluowało się określenie "chrześcijanin". Głównie z powodu tych, co wszystkich wokoło oceniają, potępiają, wyrzucają i obdzierają z czci i wiary. Widzę, że i na tym forum takich nie brak.


Wiesz co? Może to i lepiej, że ktoś chce oddać dziecko zamiast zamordować poprzez aborcję.
Ale podjeście do dzieciątka jak do nieszczęścia jakoś do mnie nie przemawia.
piona


Dobrze napisałaś "nie przemawia", bo nie każdemu starcza wyobraźni, żeby sobie wyobrazić, że są sytuacje w których nie da się do tego podejść inaczej.

Ja nie muszę mieć tej wyobraźni o jakiej piszesz (może bym tez tak jak Ty jej nie miała), ale tak się złożyło, że znam takie sytuacje skrajne, takie dramaty gdzie dziecko jest juz tylko nieszczęściem i niczym więcej.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pt lis 18, 2011 19:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
Na marginesie -jestem facetem :) Teraz mi się dostanie... ;)

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Pt lis 18, 2011 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
piona napisał(a):
Na marginesie -jestem facetem :) Teraz mi się dostanie... ;)


A zasłużyłeś?


Pt lis 18, 2011 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 17, 2006 14:05
Posty: 295
Post Re: ARTYKUŁ - Trzecia ciąża i co robić?
prędzej uwierzę, że to zmyślony tekst. no bo halo, kto normalny pisałby w takich sprawach do PAPILOTKA?


So lis 19, 2011 11:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL