Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 1:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 11, 2012 12:05
Posty: 2
Post Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Witam wszystkich bardzo serdecznie. To jest mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję że znajdę tu wspaniałych ludzi którzy pomogą mi z moim problemem. Pewnie dla wielu z was problem ten wyda się niewiarygodny i ciężko będzie w niego uwierzyć ale niestety jest to prawda.
O co chodzi?
Pobraliśmy się z żoną 3 lata temu i mamy małe dziecko. Oboje byliśmy wychowani w głęboko wierzących rodzinach i tak pozostało do dziś. Oczywiście bardzo się kochamy.
Nasz problem zaczął się od razu po ślubie i dotyczy aktu małżeńskiego. (Oczywiście oboje z żoną byliśmy zwolennikami stosowania NMPR.) Szybko okazało się że moje prącie jest nie do końca sprawne. Otóż cierpię na dość rzadką przypadłość polegającą na defekcie, (który nie jest widoczny gołym okiem ale bardzo dokuczliwy) żołędzi, która jest bardzo wrażliwa na dotyk sprawiający ból (na szczęście w trakcie aktu nie jest on tak straszny) a co za tym idzie jestem mega krótkodystansowcem (przeciętnie około minuty lub dwóch).
Po ślubie myśleliśmy z żoną że pewnych rzeczy trzeba się nauczyć, wyrobić w sobie pewne nawyki i umiejętności. Niestety byliśmy w błedzie. Powoli oboje zaczęliśmy być coraz bardziej sfrustrowani tym że nasze życie seksualne nie wygląda tak jak byśmy tego chcieli. Oczywiście oboje okazywaliśmy sobie miłość i zrozumienie, rozmawialiśmy o tym i modliliśmy się wspólnie o to aby nasza sytuacja uległa poprawie. Niestety oboje czuliśmy, że gdzieś miedzy nami jest jakaś niedopowiedziana pustka i rozczarowanie. Nasze relacje w innych sferach życia też uległy pogorszeniu. Chcąc nie chcąc czuję się temu winny. Szukając pomocy zacząłem chodzić od lekarza do lekarza z nadzieją że któryś coś poradzi i będzie dobrze. Niestety żaden u którego byłem nie był w stanie postawić konkretnej i jednoznacznej diagnozy ani też sposobu skutecznego leczenia. Wszystko czego się dowiedziałem to to że jest to defekt wrodzony i takie przypadki czasem się zdarzają ale są one rzadkie. Oczywiście przepisywali mi jakieś środki, które miały pomóc w zahamowaniu przedwczesnego wytrysku i dyskomfortu związanego z bólem. Niektóre z nich trochę pomagały, ale skutki uboczne jakie dawały były straszne. Ogólnie mówiąc źle się po nich czułem, a w dodatku nie można po nich prowadzić samochodu, a moja praca w dużej mierze opiera się na prowadzeniu auta i nie mogę np. przesiąść się na komunikację miejską.
Kiedyś lekarz zalecił też stosowanie prezerwatyw ze środkiem znieczulającym. Pomimo dużych obiekcji na początku postanowiliśmy jednak spróbować. Przyznam się że był to najpiękniejszy akt jak mieliśmy do początku małżeństwa, nawet dziś jak sobie go przypomnę to ciarki mnie po plecach przechodzą:) Prezerwatywy stosowaliśmy kilkakrotnie i za każdym razem było super! Niestety oboje z żoną zdajemy sobie sprawę że w nauce KK stosowanie prezerwatyw jest traktowane jako grzech ciężki. Z tego powodu mamy też ogromne wyrzuty sumienia. Spowiednik, który nas prowadzi i zna sprawę kazał nam zaprzestać stosowania antykoncepcji. Oboje z żoną bardzo mocno przeżywamy tę sytuację bo z jednej strony chcemy być wierni nauczaniu KK i Bogu a z drugiej widzimy szanse na poprawienie naszego życia seksualnego i naszych wzajemnych relacji, które mocno przez to wszytko ucierpiały.
Wiem że cała ta sytuacja może się wydawać dziwna i niedorzeczna ale może jest tu ktoś kto ma podobny problem?


So lut 11, 2012 13:18
Zobacz profil
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Chcesz naciągnąć Kościół na dopuszczenie prezerwatyw? Daremne Twoje prowokacje.
Poradzę Ci: Daj się obrzezać, trochę poboli, ale pomoże!
Głowa do góry i precz z kondonami!


So lut 11, 2012 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Blado napisał(a):
Spowiednik, który nas prowadzi i zna sprawę kazał nam zaprzestać stosowania antykoncepcji.
Utnij końcówkę prezerwatywy, to nie będziesz miał żadnej antykoncepcji.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lut 11, 2012 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 21:32
Posty: 112
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Elbrus napisał(a):
Blado napisał(a):
Spowiednik, który nas prowadzi i zna sprawę kazał nam zaprzestać stosowania antykoncepcji.
Utnij końcówkę prezerwatywy, to nie będziesz miał żadnej antykoncepcji.

Elbrus, moga byc srodki plemnikobojcze plus ewentualnie jakas inna chemia antykoncepcyjna.


Blado, nie sadze, zebys na forum otrzymal satysfakcjonujaca odpowiedz. Sprobuj sie w tej sprawie skonataktowac z o. Ksawerym Knotzem. Dane do kontaktu znajdziesz na stronie: szansaspotkania.net.


So lut 11, 2012 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
epsilon napisał(a):
moga byc srodki plemnikobojcze plus ewentualnie jakas inna chemia antykoncepcyjna.
Podejrzewam, że jeśli takie środki są w nich umieszczane,
to zawsze jest o tym informacja na etykiecie,
a w opisach zamieszczanych w internecie można przeczytać,
że te grubsze prezerwatywy (przeznaczone właśnie do opóźniania wytrysku) nie zawierają tych środków.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lut 11, 2012 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Blado napisał(a):
Spowiednik, który nas prowadzi i zna sprawę kazał nam zaprzestać stosowania antykoncepcji.


Spróbujcie zmienić spowiednika.
W końcu nawet Ojciec Pio dostał kiedyś zakaz sprawowania spowiedzi.


So lut 11, 2012 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 10:57
Posty: 464
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Lol, coraz mniej w Kościele epikei a coraz więcej faryzeizmu.

Mt 12:9-14
Idąc stamtąd, wszedł do ich synagogi. A [był tam] człowiek, który miał uschłą rękę. Zapytali Go, by móc Go oskarżyć: «Czy wolno uzdrawiać w szabat?» Lecz On im odpowiedział: «Kto z was jeśli ma jedną owcę, i jeżeli mu ta w dół wpadnie w szabat, nie chwyci i nie wyciągnie jej? O ileż ważniejszy jest człowiek niż owca! Tak więc wolno jest w szabat dobrze czynić». Wtedy rzekł do owego człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i stała się znów tak zdrowa jak druga. Faryzeusze zaś wyszli i odbyli naradę przeciw Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Można sparafrazować: "Czy wolno stosować prezerwatywy w celu czynienia dobra?"

_________________
Come and see the truth through lies you've been fed.
Weigh the worlds at hand, now which direction will you take?


So lut 11, 2012 20:53
Zobacz profil
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Ja zapytam bardzo technicznie - czy próbowałeś przyzwyczajać prącie do dotyku? Powoli, systematycznie, aby przestało być tak wrażliwe? To jest możliwe.
Druga sprawa... istnieje rozwiązanie bardzo... bardzo BARDZO radykalne - obrzezanie. Po usunięciu napletka (tak będzie boleć, tak długo, nawet do ok. miesiąca) żołądź pozostanie niczym nie osłonięta, co po jakimś czasie również spraw, że stanie się mniej wrażliwa na dotyk. Czy którykolwiek z lekarzy proponował coś takiego?


So lut 11, 2012 21:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Cytuj:
Utnij końcówkę prezerwatywy, to nie będziesz miał żadnej antykoncepcji.


dla takich perełek warto czasem wejśc na forum :-D :brawo:


N lut 12, 2012 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
epsilon napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Blado napisał(a):
Spowiednik, który nas prowadzi i zna sprawę kazał nam zaprzestać stosowania antykoncepcji.
Utnij końcówkę prezerwatywy, to nie będziesz miał żadnej antykoncepcji.

Elbrus, moga byc srodki plemnikobojcze plus ewentualnie jakas inna chemia antykoncepcyjna.


Blado, nie sadze, zebys na forum otrzymal satysfakcjonujaca odpowiedz. Sprobuj sie w tej sprawie skonataktowac z o. Ksawerym Knotzem. Dane do kontaktu znajdziesz na stronie: szansaspotkania.net.


Nie widzę problemu.
przecież są kobiety, które bardzo długo w celach leczniczych stosują środki antykoncepcyjne i współzyją - i jest to jak najbardziej dopuszczalne

tu jest ważna intencja

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N lut 12, 2012 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Awa napisał(a):
Cytuj:
Utnij końcówkę prezerwatywy, to nie będziesz miał żadnej antykoncepcji.

dla takich perełek warto czasem wejśc na forum :-D :brawo:


Jakie obcinanie, no przecież to żołądź jest wrażliwy! Otworki powykłuwać...


N lut 12, 2012 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
Jakie obcinanie, no przecież to żołądź jest wrażliwy!
Te parę milimetrów na środku nie robi różnicy.
Przecież o sam zbiorniczek na końcu chodzi.
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
Otworki powykłuwać...
Konsystencja spermy może być taka, że przedostanie się jej przez te dziurki będzie bardzo utrudnione,
a złożenie nasienia w pochwie przy pełnym stosunku małżeńskim nie ma być tylko symboliczne, prawda?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lut 12, 2012 22:35
Zobacz profil
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
a może to nasienie potem tam z tej prezerwatywy umieścić ręcznie? to się bedzie liczyć?


N lut 12, 2012 23:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Margaret_ka napisał(a):
a może to nasienie potem tam z tej prezerwatywy umieścić ręcznie? to się bedzie liczyć?
Moim zdaniem nie, bo podczas naturalnego (czyli prawidłowego) stosunku
w drogach rodnych kobiety znajdować się może jedynie męski penis.
Nie palec (ręki lub nogi), nie nos, nie język, tylko penis.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lut 12, 2012 23:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Poważny problem w małżeństwie i konflikt z nauczeniem KK
Cytuj:
Nie widzę problemu.
przecież są kobiety, które bardzo długo w celach leczniczych stosują środki antykoncepcyjne i współzyją - i jest to jak najbardziej dopuszczalne


tu jest ważna intencja

Pokażcie mi kobietę,której w tym momencie chociaż na krotką chwilę nie przemknie przez mózg myśl:,,ach jak fajnie sie składa ze i ten problem(niechciana ciąża) mamy z głowy"
Nie wierzę w takie czyste intencje.
Tylko mi tu nie piszcie,ż e leczenie jest potrzebne-to oczywiste i nie kwestionuję.Widzę tu tylko taki ,,myk".Znam tez przypadki ,gdzie spowiednik kazał na czas leczenia zaprzestać współżycia!

Tak zupełnie na marginesie rozważań o dziurawieniu prezerwatyw :czytam rożne fora,takiego nagromadzenia,,świntuszenia i dzielenia włosa na czworo"nie widziałam na żadnym.
Jak daleko jeszcze wejdziecie w intymność aby dowodzić zła lub dobra w dziedzinie seksualności?
W innym temacie dziewczyna od kilku dni publicznie rozstrzyga kiedy zacząć współżycie po ślubie.
Co za czasy, co z a obyczaje :o :D


Pn lut 13, 2012 17:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL