Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info ) 
Autor Wiadomość
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Margaret_ka napisał(a):
Becikowe jest bez sensu.

I mówi to wyborca PO, która to partia UCHWALIŁA, przegłosowując PiS(których chciał tylko dla najbiedniejszych i to połowę mniej, a PO dała wszystkim w podwójnej wysokości).
Dla biednych się przyda, bo choć kupią butelkę, smoczek, zapas pieluch tetrowych itp. Lepsze to niż nic, bo gdyby tego nie mieli, to by było gorzej. Natomiast dla dobrze sytuowanych to nic.
W całej Europie niemal jest becikowe, dlatego u nas też. Jest to pomoc socjalistycznego państwa, taka sama jak zasiłki. Jesteś za zasiłkami- to również jesteś za różnymi "dodatkami", choćby jednorazowymi- taki jest czar socjalistycznej myśli :D


Pn mar 26, 2012 12:23

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Manipulacja Polskich Mediów
http://gloria.tv/?media=272033


Pn mar 26, 2012 12:30
Zobacz profil
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
To, że jestem wyborcą PO nie znaczy, że jestem wobec tej partii bezkrytyczna halo! Co najwyżej jestem bardziej pobłażliwa i mam wiecej cierpliwosci :))
Proszę mnie nie mylić z wyborcami PISu, dla których wszystko co zrobi ich partia jest święte.

Forma pomocy - "becikowe" - jest kompletnie bez sensu.


Pn mar 26, 2012 17:29
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Margaret_ko- a dlaczego zasiłki popierasz?? Bo ja sensu w nich nie widzę- chcesz dziecko, to postaraj się zapewnić mu byt.
Mi się bardziej podoba odpis od podatku za każde dziecko, mogłoby być comiesięczne( wtedy patologia żyjąca z zasiłków nie byłaby taka pazerna, bo by musiała iść do pracy, aby móc płacić mniejsze podatki z tytułu wychowywania dziecka)


Pn mar 26, 2012 17:47
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Popieram zasiłki na dzieci w obecnej sytuacji w Polsce, gdy wiele osób właśnie z powodów finansowych odkłada powiększanie rodziny lub postanawia poprzestać na jednym dziecku. A taki comiesieczny dodatek mógłby im się przydać - pokryłby w jakiejś części np. koszty przedszkola, leków itp. itd.

Inne zasiłki typu dla bezrobotnych itp. - NIE.


Pn mar 26, 2012 17:53
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Margaret_ka napisał(a):
Maluczki ty czytasz coś poza ostatnimi zdaniami postów?


To Ty wyrywasz problemy z kontekstu!
To becikowe, lub jego brak funkcjonuje w jakiejś rzeczywistości i trzeba widzieć całość, a nie wyrwać problem i widzieć go jako coś funkcjonującego ekstra.


Pn mar 26, 2012 19:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Margaret_ka
To proste, zgadzam się że w naszych warunkach nie każdy kierunek w sensie finansowym opłaca się studiować. Ale jak dla mnie studia robi się nie tylko po to aby za chwilę jedynie dzięki nim się utrzymywać. Dlatego też uważam że mówienie że ma się dyplom z niczego, lub że po kulturoznawstwie nic się nie ma, jest po prostu nieprawdziwe. Czy masz z tym problem? Napisałem wyraźnie o co mi chodzi, więc wystarczy że się jakoś do tego ustosunkujesz, bo na razie pytania Twoje zdradzają że nie wiesz o czym ja napisałem. Nie o pracy, bo to jest raczej oczywiste że samo skończenie studiów to jeszcze nie jest powód aby pracodawca nas przyjął, ale o tym że nie jest to znowu takie nic, ale oczywiście na innej płaszczyźnie. Niestety tego się nie dostrzega bo to nie daje kasy. Tak jakby ludzi dziś uznali że bycie człowiekiem myślącym, nie ma znaczenia, a liczy się tylko ilość kasy którą się zarabia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 26, 2012 19:54
Zobacz profil
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
http://niezalezna.pl/25810-2-miliony-16 ... zrobotnych
A ilu jest niezarejestrowanych i żyje gdzieś po norach?
Ile młodych Polaków wyjechało za granicę z powodu przemocy ekonomicznej?


Pn mar 26, 2012 19:56
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Maluczki zlituj się i przeczytaj jeszcze raz mój post.


WIST ja po prostu nie zgadzam się z tym co piszesz - dla mnie ludzie po tym nieszczęsnym kulturoznawstwie nic nie mają. Nie mają nic, co zapewni im przyszłość. Jakąkolwiek.
Nie sprowadzam tego tylko i wyłacznie do pieniedzy ale do perspektyw po takich studiach.
Rozumiem taki kierunek ewentualnie jako drugi kierunek, żeby rozwijac jakieś swoje zainteresowania.


Pn mar 26, 2012 20:38
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Margaret_ka napisał(a):
Popieram zasiłki na dzieci w obecnej sytuacji w Polsce, gdy wiele osób właśnie z powodów finansowych odkłada powiększanie rodziny lub postanawia poprzestać na jednym dziecku. A taki comiesieczny dodatek mógłby im się przydać - pokryłby w jakiejś części np. koszty przedszkola, leków itp. itd.

Inne zasiłki typu dla bezrobotnych itp. - NIE.

Pan Bóg dał wszystkim ludziom świat do równoprawnego używania. Z tego wynika, że każdy człowiek ma prawo do zdobywania środków do życia na równych prawach z innymi ludźmi.
Człowiek pozbawiony tej możliwości, a takim człowiekiem jest bezrobotny, jest człowiekiem okradzionym z daru Bożego. Zasiłek dla bezrobotnych jest tylko nędzną rekompensatą za to złodziejstwo.
Sprawa zasiłku na dzieci jest sprawą wynikającą ze współżycia społecznego. Dzieci powinne być troską całego społeczeństwa, ponieważ od ich startu w dorosłe życie zależy przyszłość i rozwój całego społeczeństwa i narodu.


Wt mar 27, 2012 9:30
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Cytuj:
Pan Bóg dał wszystkim ludziom świat do równoprawnego używania. Z tego wynika, że każdy człowiek ma prawo do zdobywania środków do życia na równych prawach z innymi ludźmi.
Daleko idący wniosek ale chwilowo przyjmuję ten punkt wyjścia.
Cytuj:
Człowiek pozbawiony tej możliwości, a takim człowiekiem jest bezrobotny, jest człowiekiem okradzionym z daru Bożego.
A z tym już nie mogę się zgodzić, bo pracy jest sporo, choć często jest to praca za grosze. Bezrobotni mają możliwość zmiany i podnoszenia swoich kwalifikacji i jeszcze w dodatku płaci im się w czasie nauki. Kursy prowadzone są pod kątem zapotrzebowania rynku.
Cytuj:
Zasiłek dla bezrobotnych jest tylko nędzną rekompensatą za to złodziejstwo.
Zasiłek nie jest rekompensatą niczego, bo nikt nikomu nic nie ukradł. Każdy jest sam odpowiedzialny za swój własny los. A złodziejstwem jest, bo zabiera pracującym a daje nie tylko tym, co potrzebują ale także tym, którym się nie chce.
Cytuj:
Sprawa zasiłku na dzieci jest sprawą wynikającą ze współżycia społecznego. Dzieci powinne być troską całego społeczeństwa, ponieważ od ich startu w dorosłe życie zależy przyszłość i rozwój całego społeczeństwa i narodu.
Dzieci powinny być troską rodziny, to rodzina ma w Polsce obowiązek i prawo wychowywania dzieci. Polska to nie komunistyczny kołchoz.


Wt mar 27, 2012 10:45
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Kozioł- na pewno?- sprawa dzieci: nie zaszczepisz- płacisz karę,
nie zgadzasz się na wysłanie dziecka w wieku 5 lat do szkoły(obowiązkowa zerówka)- kara.
Urzędnik stwierdzi, że nie masz warunków na wychowywanie dziecka- zabierają Ci go( nieraz nagłaśniali takie akcje, gdzie było biednie, ale dzieci nie były głodne- BMI w normie)
Oczekiwanie zasiłków na wychowywanie dziecka- oczekiwanie, że państwo będzię niańczyło dzieci.
Programy przeciw otyłości dzieci- oczekiwanie, ze państwo będzie walczyło za rodziców ( ale mi tu filozofia i trud dla rodzica- nie dawać dzieciaku kasy na żarcie, tylko robić kanapki i pilnować co je)
I nie nazywałabym komuną- tylko zwykłym socjalizmem.


Wt mar 27, 2012 10:59
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Kozioł napisał(a):
Zasiłek nie jest rekompensatą niczego, bo nikt nikomu nic nie ukradł. Każdy jest sam odpowiedzialny za swój własny los. A złodziejstwem jest, bo zabiera pracującym a daje nie tylko tym, co potrzebują ale także tym, którym się nie chce.

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Aby otrzymać zasiłek osoba bezrobotna musi mieć za sobą co najmniej rok zatrudnienia podczas którego opłacane były składki na Fundusz Pracy. Tak więc pieniądze, które otrzymuje w ramach zasiłku były w dużej mierze przez nią wypracowane. Nikt nikomu łaski nie robi.


Wt mar 27, 2012 11:10
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
Masz rację Val, że znów idziemy w stronę kołchozu, tym razem unijnego. Niestety większość społeczeństwa ma mentalność niewolników za których robi się wszystko, bo sami by z założenia spaprali.
Obowiązek szkolny - możesz sama uczyć dzieci, obowiązują je tylko co roczne testy/egzaminy.
Na temat coraz większej władzy urzędników przy ich całkowitej bezkarności i braku odpowiedzialności za decyzję nie chcę rozmawiac, bo szanuję swoje zdrowie a dziś i tak jestem podminowany.
Jestem zwolennikiem jak najmniejszej ingerencji państwa oraz jak największej zachęty do lokalnej samorządności i stowarzyszania się. Niestety jest coraz większy centralizm. Nawet za sprawy lokalne ludzie winią rząd zamiast np. wójtowi normalnie po ludzku dac po mordzie. Nic ludzie nie chcą wziąć w swoje ręce.


Wt mar 27, 2012 11:14
Post Re: To państwo walczy z polską rodziną . ( wklej info )
mauger napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Zasiłek nie jest rekompensatą niczego, bo nikt nikomu nic nie ukradł. Każdy jest sam odpowiedzialny za swój własny los. A złodziejstwem jest, bo zabiera pracującym a daje nie tylko tym, co potrzebują ale także tym, którym się nie chce.

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Aby otrzymać zasiłek osoba bezrobotna musi mieć za sobą co najmniej rok zatrudnienia podczas którego opłacane były składki na Fundusz Pracy. Tak więc pieniądze, które otrzymuje w ramach zasiłku były w dużej mierze przez nią wypracowane. Nikt nikomu łaski nie robi.
Doskonale wiem o czym piszę. Oblicz ile odłoży na fundusz po roku pracy: 2,4% od kwoty powyżej wynagrodzenia minimalnego.


Wt mar 27, 2012 11:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL