Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Co na prezent na ślub cywilny? 
Autor Wiadomość
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
Co do Waszych rozważań, napisze tak. Nie każdemu w życiu rozpada się małżeństwo z jego winy...I wg prawa kanonicznego taka osoba jesli nie ma unieważnienia do końca życia ma pozostać samotna.... Ale nie każdy to potrafi u nieść - tę nakazaną samotność, ludzie chcą miec dzieci i rodzinę i do kogo się przytulić.


N kwi 15, 2012 17:46

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
To zależy jakie relacje łączą cię z nowożeńcami, od tego uzależniłabym zakup. Zaprzyjaźnionym może dwa ciepłe koce? Bo sam "ślub" -jak by na to nie patrzeć, dla wierzących- to nie ślub.


Pn kwi 16, 2012 7:49
Zobacz profil
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
Dzęki za odpowiedzi.
Na pewno damy kasę, to chyba najlepszy prezent- niech sobie kupą co chcą, chodziło mi jednak o to aby do tej kasy dołączyć coś fajnego, niepowtarzalnego.


Pn kwi 16, 2012 8:05

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 4:54
Posty: 707
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
ikm,

Dla nas najfajniejszym prezentem były dwie filiżanki ze spodeczkami.
Na filiżankach nasze imiona, a na spodeczkach data ślubu.
Stoją u nas w sypialni i pijemy z nich w specjalne romantyczne okazje.

Album na zdjęcia też jest dobrym pomysłem.
Dostaliśmy taki "starego typu" z czarnymi stronami do wklejania zdjęć.
Ze ślubu - owszem dostaliśmy gotowy od fotografa - Ale zdjęcia z podróży poślubnej lub nawet z nocy poślubnej (my zrobiliśmy sporo w hotelu - z kwiatami, kartkami z życzeniami i nie tylko).. gdzieś warto trzymać nie tylko na komputerze. ;)


Pn kwi 16, 2012 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 11, 2016 9:39
Posty: 9
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
Książka jest bardzo fajnym prezentem na ślub, tylko musisz dowiedzieć się najpierw jaki rodzaj książki młodzi lubią czytać, czy to ma być właśnie coś w rodzaju książek religijnych, biografii, czy może lubią czytać (ciach) książki ekonomiczne, romanse, czy może jakieś inne.Musi to być coś takiego co ich zainteresuje a nie taka którą postawią na półce i będzie się tylko kurzyła.


Cz lut 11, 2016 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 23:48
Posty: 5
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
Ja ostatnio słyszałam, że na ślub cywilny najlepszym rozwiązaniem jest danie prezentu, że pieniędzy się nie daje a jaką rzecz, kwiaty.. Nie wiem dlaczego, bo ja spotkałam się z takimi prezentami jakie daje się na ślubie kościelnym.. Słyszeliście o takim "rozgraniczeniu"?


Cz kwi 14, 2016 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 18, 2006 8:18
Posty: 140
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
annan napisał(a):
Nie wiem dlaczego, bo ja spotkałam się z takimi prezentami jakie daje się na ślubie kościelnym.. Słyszeliście o takim "rozgraniczeniu"?

Trzeba zrobić zupełnie inne rozgraniczenie. Ślub cywilny dla katolika nie jest ślubem, tylko formalnością prawną.
A co do prezentów - jak ktoś ma życzenie, to może dać komuś willę z mercedesem w garażu z okazji braku okazji. Nie istnieje podział na prezenty z okazji takiej i z okazji innej. Może trochę niepoważnie będzie wyglądało, jeśli ktoś zawiera tylko cywilny związek (np. jest rozwodnikiem albo w ogóle niewierzącym) i dostaje w prezencie Biblię, obraz świętego czy coś w tym stylu. Ale zakazu nie ma, może właśnie taki prezent da mu coś do myślenia.
Uważam, że każdy prezent zawiera w sobie element osobistej relacji dającego z obdarowanym, więc nie można mówić o jakichś rozgraniczeniach. A jeśli obawiasz się, że Twój prezent wzbudzi jakąś niezdrową sensację - daj go "po cichu". Obawiam się bowiem, że wiele prezentów jest dawanych nie dlatego, że się kogoś kocha-lubi-szanuje, tylko dlatego, że "co ludzie powiedzą".

_________________
Zajmij się sprawami Pana Boga, a Pan Bóg zajmie się twoimi sprawami.


Pt kwi 15, 2016 8:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2016 10:58
Posty: 8
Post Re: Co na prezent na ślub cywilny?
O właśnie, racja! Przy prezentach mamy bardzo często taką myśl "jednak dam to, bo tego chyba nie wypada, co powiedzą".. Dlatego też chyba głownie teraz daje się pieniądze, bo tak już się "przyjęło", chociaż ja chodząc na wesela czy śluby zawsze wręczam prezent nie będący kopertą z pieniędzmi. Wydaje mi się, że to jest indywidualna kwestia i w zależności również od pary, czego im potrzeba i czego by oczekiwali. Jednak nie prezent jest tutaj najważniejszy i o tym trzeba pamiętać.

_________________
[url=http://dharma.edu.pl/modlitwy/]modlitwy[/url] pomagają!


So maja 07, 2016 17:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL