Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
No właśnie mi chodzi o to czy w ogóle? Myślę, że jeśli jest tak jak w wypowiedzi tego ginekologa to mało która dziewczyna zdaje sobie z tego sprawę. Bo nikt oficjalnie o tym nie mówi. To jest zatajanie prawdy.
Ja w każdym razie byłam przekonana, że do zapłodnienia nie dochodzi, ponieważ nie ma możliwości na owulację(bo tylko takie działanie tabletek jest ogólnie przekazywane ludziom).
Oczywiście dla wielu ludzi nie będzie miało to znaczenia, ale dla mnie ma bardzo duże i troszkę się podłamałam, bo wiele lat stosowałam antykoncepcję :-(


Wt gru 31, 2013 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 31, 2013 7:43
Posty: 22
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
Akurat tu działa chyba zasada inna niż w normalnym życiu "niewiedza o tym zwalnia z konsekwencji" (nic jednak Cię nie zwolni z poczucia wyrządzonej krzywdy - tylko cynizm by ci "pomógł" - odradzam). Zwalnia z "konsekwencji" - ale tylko gdy poważnie w ulotce nic nie było o tym - a możliwe że było tylko Ci sie nie chciało sprawdzac lub dopytać co to konkretnie oznacza? :)

Dużą role odgrywają intencje towarzyszące Ci wtedy no i "nawrócenie" na tą właściwą drogę :) To też spory plus !


Ale swoją drogą - temat jest o npr a nie pigułkach, po co rozwalać czyjś wątek? Załóż własny?


Ostatnio edytowano Pt sty 03, 2014 18:55 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

scalone posty



Śr sty 01, 2014 4:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
Skoro dla olijuli jest to istotne, to myślę, że w tym wypadku można zapytać.

Zatem w kwestii meritum pytania, to tak, pigułki także przeciwdziałają zagnieżdżeniu zarodka, ale działanie to można nazwać awaryjnym. Działaniem podstawowym nadal pozostaje blokowanie owulacji. To znaczy, że nie wiadomo, czy kiedyś owulacja nastąpiła, ani tym bardziej czy doszło do zapłodnienia. Zawsze jest jednak takie ryzyko przy antykoncepcji hormonalnej.

Na pocieszenie można ewentualnie dodać, że naturalnie w około połowie przepadków, po zapłodnieniu zarodek nie zagnieżdża się lub dochodzi do wczesnego poronienia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 01, 2014 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 31, 2013 7:43
Posty: 22
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
A czy ja mówie że nie można? Można założyć własny wątek a nie rozwalać inny. A może w takim razie jak już temat zszedł z kierunku npr pogadamy o dzisiejszym meczu piłkarek ręcznych dąbrowa - sopot ? :D

Bez przesady :)


Śr sty 01, 2014 13:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
anielaglupiutka napisał(a):
Bez przesady :)

Tak.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 01, 2014 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
przepraszam nie chciałam rozwalać tematu tylko chciałam o krótka odpowiedź kropeczkę i koniec tematu. Już go zamykam


Śr sty 01, 2014 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
a dlaczego się zmuszać? Bo kompletnie nie wiem dlaczego....
No a jeśli uznasz że "jakość" współżycia jest gorsza w fazie poowulacyjnej (ja tak nie uważam, ale powiedzmy że ktoś ma takie doświadczenia) to tabletka wogóle odpada bo masz wyłącznie fazę poowulacyjną przez cały cykl!
Nie każdy pójdzie do burdelu. To chyba oczywiste. Jednak nie da się zaprzeczyć, że małżeństwa związane blisko z Kościołem (nie mówię o masie ludzi którzy udają wierzących, a nijak ma się to do ich codzienności) rozpadają się statystycznie kilka razy rzadziej (ok5% vs ok 30%)
Moja znajoma prowadzi poradnię rodzinną, styka się od lat z małzeństwami z problemami, ze zdradami, nałogami i innymi tego typu. I z jej doświadczeń wynika, że bardzo często bywa tak, że kryzys małżeński jest poprzedzony kryzysem wiary u conajmniej jednej ze stron.
Olijula, tak. To co napisałaś to jakby zacytować normalny wykład dla studentów V roku medycyny:) także sprzed ponad 10 lat :) Każdy student to wie. Wymieniłaś dokładnie mechanizmy działania tabletki. Trudno jest ocenić jak często u danej kobiety owulacja nie zostanie zablokowana i dojdzie do zapłodnienia, bo raczej w praktyce nikt tego nie monitoruje w usg, ale taki mechanizm jest jak najbardziej opisywany, z tego co ja wiem owszem częstszy przy tabletkach zawierających mniejsze dawki hormonów (co jest logiczne, jak mniejsza dawka większe ryzyko że nie zablokuje owulację) . Więc działanie uniemożliwiające zagnieżdzenie już istniejącego zarodka jak najbardziej może wystąpić i jest to nie do przewidzenia kiedy

_________________
Ania


N sty 05, 2014 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: wiedza o NPR:) z cyklu przychodzi baba do lekarza:)
dziękuję kropeczka za potwierdzenie. Widzisz ja nie studiowałam medycyny i nie miałam o tym pojęcia i choć mój narzeczony jest lekarzem(nie ginekologiem) to tez nie miał o tym pojęcia. Dla mnie to bardzo ważna informacja i dziękuję za odpowiedź


N sty 05, 2014 14:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL