Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Czy nie zgłoszenie zamiaru dokonania aborcji przez inną osobę jest grzechem i czy grozi za to ekskomunika?


N mar 03, 2013 23:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Wpierw napisz może jakiego jesteś wyznania, ponieważ pojęcie grzechu cudzego, jest inaczej oceniane przez różne denominacje chrześcijańskie. W żadnej jednak za "życzliwy" donos nie grozi ekskomunika.

Poddająca się aborcji, także nie podlega ekskomunice. A Chrystus nakazuje okazać miłość, troskę i wsparcie takiej nieszczęśliwej kobiecie.
Jednakże, na ile bliscy i środowisko mogą - powinni z dobroci serca pomóc i stworzyć warunki sprzyjające urodzeniu.
Zbawiciel w swym miłosierdziu nie odmawia nawet ludziom Twego pokroju, chcącym jej osobistą tragedię rozszerzyć na osoby trzecie i uczynić potencjalne zło jeszcze większym.

Może też zdobędziesz się na odwagę i przedstawisz nam motywy swego działania oraz poinformujesz, czym Ci ta istota (jej rodzina, lekarze) zawinili? Bo nie przypominam sobie, aby ktokolwiek wcześniej miał na forum, aż takie problemy z sumieniem!

Niech Wiekuisty obdarzy cię łaską miłości do bliźnich. Z Bogiem.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pn mar 04, 2013 0:54
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Poddający się aborcji automatycznie zaciąga ekskomunikę.


Pn mar 04, 2013 8:24

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Otto_Katz - chyba nie zrozumiałeś mojego pytania, albo sobie żartujesz, chodziło mi o to, że jeśli wiem o tym, że ktoś chce dokonać nielegalnej aborcji i nie zgłaszam tego na policję to popełniam grzech czy nie? Wiem przecież, że ktoś kto dokonuje aborcji podlega ekskomunice. Jestem katolikiem.


Pn mar 04, 2013 8:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 0:17
Posty: 139
Lokalizacja: Gotania, Lubelskie
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Trzeba rozmawiać z kobietą, która chce dokonać aborcji, aby odstąpiła od tego zamiaru. Jeżeli masz z nią jakikolwiek kontakt proś ją o to !
Na pewno znajdą się ludzie, którzy zechcą jej pomóc. Na pewno są małżeństwa, które z radością zaadoptują jej dziecko.


Pn mar 04, 2013 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
A jeśli nie ma kontaktu z taką osobą i jest pewność, że to i tak nic nie pomoże?


Pn mar 04, 2013 10:04
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
No to zgłoś, ale to i tak nic nie da. Sam zamiar dokonania aborcji nie jest przestępstwem sciganym karnie. Karze natomiast podlegają nie tyle kobiety które dokonają aborcji, co aborterzy.

Cóż więc z tego, że zgłosisz to na policję? Policja i tak nic nie zrobi bo nie jest od tego by ścigać zamiary, a jakoś nie chce mi sie wierzyć by zechciano kobiete całodobowo poddac obserwacji
Rozumiem, ze chcesz uspokoić swoje sumienie......jednak to będzie tylko pozorne uspokojenie.

Nie masz z nia kontaktu, ale jesteś na 100 % pewien, ze rozmowa i tak nic by nie dała i że aborcji i tak dokona.....hmmm
To lepiej zadzowń do odpowiednich organizacji, które się tym zajmują w sposób fachowy i będa potrafiły do kobiety dotrzeć.
Podaje ci liste z telefonami
http://www.pro-life.pl/?a=pages&id=148
Ty zas zajmij sie tym co możesz zrobić, pomódl sie. Szukanie bowiem pomocy na internetowych forach mija sie z celem.

Zgłoszenie na policje nie ma najmniejszego sensu.


Pn mar 04, 2013 10:39

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
A jeśli taka osoba stosowała już środki wczesnoporonne lub nawet ktoś inny jej w tym pomógł?


Pn mar 04, 2013 11:33
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Senji napisał(a):
A jeśli taka osoba stosowała już środki wczesnoporonne lub nawet ktoś inny jej w tym pomógł?


Srodki wczesnoporonne.....policja tego nie ściga.

Napisałem ci co możesz zrobić. Zadzwoń więc i poproś o pomoc kogoś kto sie na tym zna. Jak ci szkoda wydac na telefon to poszukaj sobie w googlach organizacji pro-life i tam napisz na e-maila.

I daj se spokój z gliniarzami dopóki nie doszło do przestępstwa. Zresztą tłumaczyłem ci już, że kobieta poddająca się aborcji nie jest przestępcą.

Jeżeli natomiast chcesz zapobiec grzechowi...to akurat gliniarze nie sa do tego typu rzeczy powołani.


Pn mar 04, 2013 11:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Jeśli dobrze rozumiem chodzi o zgłoszenie komuś bardziej ze sfery wiary. Tylko komu i co ta osoba miałaby zrobić? Jeśli pytanie dotyczy grzechu i ekskomuniki to nie chodzi o policje, czy organizacje, ale bardziej miejscowego księdza. Warto poczytać w Katechiźmie od 2270: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm Nie dopatrzyłem się tam na razie niczego co dotyczy osób postronnych. Osobiście, ale podkreślam że to moje zdanie, wydaje mi się że jest tak jak pisali przedmówcy - trzeba zrobić tyle ile możesz. Nie patrzeć się czy ja podpadam pod ekskomunikę bo nie zrobię teg i tamtego. Pomyśl rozsądnie, komu chcesz to zgłosić, co chcesz powiedzieć? Jeśli nie masz możliwości pomóc osobiście, nie wiesz co dalej to trudno żeby nakladano na Ciebie karę. Nie jest Ci to obojętne, bo szukasz co można zrobić. Niestety największą tragedię przechodzi ta matka i niestety nie można sie tylko ograniczyć do zachęcenia jej do urodzenia, bo ona musi dalej żyć i opiekowac się tym dzieckiem. Ona nie potrzebuje zmuszenia aby urodzić, tylko zrozumienia, rozpoznania jej sprawy, pomocy materialnej i psychologicznej.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 04, 2013 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Nie chodzi mi o zgłoszenie tego księdzu tylko o to czy trzeba zamiar takiej aborcji zgłaszać na policję i czy jeśli się tego nie zgłosi to jest to grzechem i do tego podchodzącym pod ekskomunikę?


Pn mar 04, 2013 13:10
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Od kilku postów tłumacze ci, że zgłoszenie na Policję jest kompletnym bezsensem, a więc gdybyś logicznie to połączył to stwierdziłbyś, ze nawet grzechu nie ma gdy się tego nie uczyni.


Tak a propos
Ile ty masz lat? 12?


Pn mar 04, 2013 13:16

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Mam 19 lat, tłumaczysz, że prawo nie karze matki, która chce tego dokonać, ale co kiedy ktoś chce jej w tym pomóc?


Pn mar 04, 2013 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Cytuj:
Art. 152.
§ 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
§ 3. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy płód osiągnął zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 153.
§ 1. Kto stosując przemoc wobec kobiety ciężarnej lub w inny sposób bez jej zgody przerywa ciążę albo przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza kobietę ciężarną do przerwania ciąży, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1, gdy płód osiągnął zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 04, 2013 13:33
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Senji napisał(a):
Mam 19 lat, tłumaczysz, że prawo nie karze matki, która chce tego dokonać, ale co kiedy ktoś chce jej w tym pomóc?


No to idź na Policję i zgłoś, ale jak dokonasz zgłoszenia bezpodstawnego to bedziesz miał sam problemy z gliniarzami.

Czytaj co ci radziłem wcześniej! Telefon lub e-mail do odpowieniej organizacji pro-life, a tam dostaniesz jasne wytyczne co masz zrobić.
Jeżeli nie zatelefonujesz lub nie posleś e-maila to .....Anathema sit!


Pn mar 04, 2013 13:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL