Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Nie zrozum mnie źle, ale ta rozmowa jest trochę jałowa. To tak jakby stać obok pędzącego w przepaść pociągu i dyskutować co to będzie. Dwie kwestie - co możesz zrobić i co chciałbyś zrobić, oraz co jest ważniejsze, zwalczanie przyczyn czy skutków. Jeśli możesz coś zrobić to zrób to, a jeśli nie możesz to daj sobie spokój. Wiadomo że chciałbyś pstryknąć palcem, aby problem zniknął, każdy z nas chciałby tak rozwiązywać problemy, ale się nie da. I co chcesz zwalczać? Zamiast pytać na forum idz na policje i powiedz co wiesz, jeśli masz taką odwagę. A jeśli nie to po co dalej tutaj dyskutujemy? Przemujesz się tym czy będziesz miał grzech, czy że stanie się tragedia? Przejmujesz się tym czy ktoś zostanie tutaj aresztowany, czy że ci ludzie widocznie potrzebują pomocy, a nie kary. Strasznie to dziwne wszystko. Nie wiem nadal czego oczekujesz, choć Tobie się wydaje że jasno opisałeś problem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 04, 2013 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
No dobra dzięki za pomoc.


Pn mar 04, 2013 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Nie odbieraj tego negatywnie. Dla mnie po prostu takie teoretyzowanie jest bezsensu. Jak można pytać ludzi, którzy wiedzą mniej niż Ty czy dane działanie przyniesie określony skutek czy nie. Na prawdę dobrze że chciałbyś coś zrobić, ale forum nie jest od takich porad. To że temat dotyczy aborcji, a to jest forum wiara nie oznacza że eksperci odpowiedzą na Twoje pytania. Niektórzy tak, a niektórzy dadzą opinię. Jakby Ci tutaj 10 ateistów powiedziało że masz się nie przejmować, to byś tak postąpił? Skąd niby wiesz kto Ci odpowiada?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 04, 2013 23:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
ok, rozumiem.


Wt mar 05, 2013 0:51
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Masz zmącone sumienie - wiesz o czymś o czym zapewne wiedzieć Byś nie chciał.Chcesz coś zrobić a wiesz , że zrobić wiele nie możesz, chcesz coś powstrzymać , ponieważ masz wrażenie, że się do czegoś przyczyniasz .Jedyne co możesz zrobić prócz modlitwy za tę kobietę - to powiedzieć Jej - " nie rób tego".
Nic więcej nie zrobisz ...nie będziesz obarczony tym grzechem - gdyż to nie Ty podejmujesz decyzję i to nie Ty Jesteś odpowiedzialny za " to życie".

Chyba , że Jesteś?


Wt mar 05, 2013 3:39

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Właściwie nie jestem.


Wt mar 05, 2013 10:41
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Senji napisał(a):
Właściwie nie jestem.


No to sie zdecyduj bo jest róznica pomiedzy "nie jestem", a "właściwie nie jestem".
Albo chociaż rozwiń tę myśl.

Przy takim podejściu do sprawy to moge zacząć podejrzewać, ze np. "przespałem się z ta kobietą, ale właściwie to tylko jeden raz w takim razie to właściwie może nie byc moje dziecko"


Wt mar 05, 2013 10:51

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Nie jestem odpowiedzialny.


Wt mar 05, 2013 11:28
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Senji napisał(a):
Nie jestem odpowiedzialny.


Nie bierz więc odpowiedzialności za czyny drugiego człowieka - na siebie.
Tak jak pisałam wyżej - modlitwa
I tak jak pisałam wyżej ludzkie napomnienie -" nie rób tego"
Jeśli czyn zły nie dotyczy Ciebie bezpośrednio , tylko wolna wola kobiety której to dotyczy może to zmienić


Wt mar 05, 2013 16:43

Dołączył(a): N gru 19, 2010 16:55
Posty: 17
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Teraz już wiem, że jeśli możemy coś zrobić, aby nie dokonało się zło to trzeba to zrobić.


N kwi 14, 2013 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
W tym miejscu warto zaznaczyć że często możemy coś zrobić. Rzadko jest tak, że absolutnie nic nie jesteśmy w stanie uczynić. Pytanie tylko czy to przyniesie jakiś skutek, czy to będzie dobre. Bo przecież można demonstrować brak poparcia, ale co z tego wyniknie? Można wysadzać w powietrze kliniki aborcyjne, ale czy złem można walczyć ze złem? Można widzieć problem i walczyć jedynie z bezpośrednim złem jaki z niego wynika, a zapominać o przyczynach i o tym co będzie dalej. Często to jest też trudna decyzja, emocje, wątpliwości itd. Od początku jasne było to co teraz napisałeś, my szliśmy krok dalej. Jeśli jednak coś to dało, zrozumiałeś coś to super :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 14, 2013 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
W liceum miałem taką sytuację, że (chyba?) słyszałem, że jedna z nieznajomych osób chciała popełnić aborcję. Z nikim nie rozmawiałem na ten temat, jedynie się pomodliłem. Nikomu nic nie próbowałem tłumaczyć. Boję się, że był to poważny grzech.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz paź 31, 2013 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
witamy po dłuższej przerwie.
niewazny12 - do grzechu ciężkiego powinna być
1) świadomość
2) dobrowolność
3) materia wielka

Czy wówczas miałeś świadomość, że to może być poważny grzech? Nie... więc nie rozdrapuj ran po latach, nie warto.


Cz paź 31, 2013 16:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
Nawet nie mam pewności, czy ta dziewczyna była w ciąży. Nie wiem nawet, jak się nazywa.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz paź 31, 2013 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Ekskomunika za nie zgłoszenie zamiaru dokonania?
niewazny12 - zamartwiasz się tyloma rzeczami, że tą jedną sobie odpuść, nie masz powodu


Cz paź 31, 2013 19:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL