Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 facet 36 lat i 2000 zł brutto... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Żartujesz prawda? To Twoja prywatna opinia więc możesz uważać co tam sobie chcesz - nie znaczy to jednak że to prawda. A prawda jest w słowach Jezusa.

Masz inne zdanie niż Jezus ...

Jezus napisał(a):
Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie.Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną;Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.Albowiem gdzie jest skarb twój tam będzie i serce twoje.


N mar 23, 2014 9:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
W ogóle nie zrozumiałeś tego, co napisałam. Ani za grosz. Nie ma sensu, żebym pisałam, bo nie czytasz ze zrozumieniem.

I nie baw się w adwokata Jezusa, bo poważnie bluźnisz. Nie tylko Ty masz Pismo Święte w domu.


N mar 23, 2014 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Pokaż mi gdzie w piśmie jest napisane że bogatym bóg błogosławi? Albo to że problem leży tylko w jego mentalności a nie dlatego że jest bogaty?

Nie wiem kto tu bluźni :P Z resztą to nie istotne. Żadnym adwokatem Jezusa nie jestem - jego słowa bronią się same !

Poprzyj swoje "wydaje mi się" słowami Jezusa to pogadamy - inaczej uznam twoje rozumowanie za "podszepty szatana".


Ostatnio edytowano N mar 23, 2014 10:25 przez NapominacToObowiazek, łącznie edytowano 1 raz



N mar 23, 2014 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Przykłady pierwsze lepsze:

Biblia podaje, że niekiedy Bóg błogosławił swym wiernym sługom, zapewniając im dobra materialne. Na przykład Jakub opuścił dom tylko z rzeczami osobistymi, a 20 lat później powrócił ze stadami owiec, bydła i osłów, które tworzyły dwa obozy. Według Biblii majątek Jakuba był darem od Boga (Rodzaju 32:10). A oto inny przykład: Hiob utracił cały swój dobytek. Niemniej później Jehowa pobłogosławił mu, „tak iż miał on czternaście tysięcy owiec i sześć tysięcy wielbłądów oraz tysiąc zaprzęgów bydła i tysiąc oślic” (Hioba 42:12). Również Salomonowi Jehowa dał wielkie bogactwo, o którym wspomina się po dziś dzień (1 Królów 3:13).


N mar 23, 2014 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
DLATEGO WŁAŚNIE proponowałem Ci zmianę wyznania :)

Podajesz przykłady ze "starego prawa" które Jezus niejednokrotnie OBALAŁ .... oko za oko, bogactwa materialne itp ....

Jakieś przykłady z [NT] ? Najlepiej w słowach Jezusa?

Przypominam tylko że chrześcijanie jak nazwa wskazuje podążają za naukami ... chrystusa ... żydzi zaś lubują się w "starym prawie" ... i nauk chrystusa nie uznają za wiążące ...


N mar 23, 2014 10:28
Zobacz profil
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Na tym forum obowiazuje pisownia: Bog i Chrystus z duzych liter.

Slowa Boze ze Starego Testamentu obowiazuja na zawsze. Bog nie zmienia zdania. To jest zreszta nie STARY Testament, ale Pierwszy Testament. Pan Jezus wyraznie powiedzial, ze niczego z Prawa nie zmieni i ze przyszedl je wypelnic.
Cytuj:
6 Strzeż więc nakazów Pana, Boga twego, chodząc Jego drogami, by żyć w bojaźni przed Nim. 7 Albowiem Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi pięknej, ziemi obfitującej w potoki, źródła i strumienie, które tryskają w dolinie oraz na górze - 8 do ziemi pszenicy, jęczmienia, winorośli, drzewa figowego i granatowego - do ziemi oliwek, oliwy i miodu - 9 do ziemi, gdzie nie odczuwając niedostatku, nasycisz się chlebem, gdzie ci niczego nie zabraknie - do ziemi, której kamienie zawierają żelazo, a z jej gór wydobywa się miedź. 10 Najesz się, nasycisz i będziesz błogosławił Pana, Boga twego, za piękną ziemię, którą ci dał. 11 Strzeż się, byś nie zapomniał o Panu, Bogu twoim, lekceważąc przestrzeganie Jego nakazów, poleceń i praw, które ja ci dzisiaj daję. 12 A gdy się najesz i nasycisz, zbudujesz sobie piękne domy i w nich zamieszkasz; 13 gdy ci się rozmnoży bydło i owce, obfitować będziesz w srebro i złoto, i gdy wzrosną twe dobra - 14 niech się twe serce nie unosi pychą, nie zapominaj o Panu, Bogu twoim, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 15 On cię prowadził przez pustynię wielką i straszną, pełną wężów jadowitych i skorpionów, przez ziemię suchą, bez wody, On ci wyprowadził wodę ze skały najtwardszej. 16 On żywił cię na pustyni manną, której nie znali twoi przodkowie, chcąc cię utrapić i wypróbować, aby ci w przyszłości wyświadczyć dobro.
17 Obyś nie powiedział w sercu: «To moja siła i moc moich rąk zdobyły mi to bogactwo». 18 Pamiętaj o Panu, Bogu twoim, bo On udziela ci siły do zdobycia bogactwa, aby wypełnić dzisiaj przymierze, jakie poprzysiągł twoim przodkom. Pwt 8,6-18


A Jezus Chrystus nigdzie bogactwa nie potepial. Wskazywal droge doskonalsza, ale jednoczesnie obiecywal zaspokoic wszelakie potrzeby.
Cytuj:
28 Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą». 29 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól 30 z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym. Mk 10,28-30


Cytuj:
22 Potem rzekł do swoich uczniów: «Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o życie, co macie jeść, ani o ciało, czym macie się przyodziać. 23 życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie. 24 Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki! 25 Któż z was przy całej swej trosce może choćby chwilę dołożyć do wieku swego życia? 26 Jeśli więc nawet drobnej rzeczy [uczynić] nie możecie, to czemu zbytnio troszczycie się o inne? 27 Przypatrzcie się liliom, jak rosną: nie pracują i nie przędą. A powiadam wam: Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 28 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, o ileż bardziej was, małej wiary! 29 I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! 30 O to wszystko bowiem zabiegają narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie. 31 Starajcie się raczej o Jego królestwo, a te rzeczy będą wam dodane. Lk 12,22-31


N mar 23, 2014 10:51

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
pwt - to stary testament ... a Jezus po prostu obalał nie tylko stare prawo jak podałem wcześniej ale i STARE TRADYCJE .... gdy uczniowie przed posiłkiem postnym nie obmyli się ... Jezus jasno powiedział że takie sprawy są mało istotne.

Cytuj:
A Jezus Chrystus nigdzie bogactwa nie potepial. Wskazywal droge doskonalsza, ale jednoczesnie obiecywal zaspokoic wszelakie potrzeby.


Ja to widze inaczej -> zamiana bogactwa materialnego na bogactwo duchowe. Ale tu można się spierać. Skupiam się nie na "teraz" a na "wśród prześladowań" ... Bo gdy jesteś prześladowany, wypędzany, pogardzany, śgigany - jakie pole możesz uprawiać, jakie bogactwo zachowasz? Ale to już interpretacja ... natomiast to:

Cytuj:
Wtedy Piotr rzekł do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. (Mt 19:27-29)


3) O czym mówi Bóg, o podstawowych żeczech, jedzenie, picie, odzienie, tyle. .... z resztą mówi żeby się o to nie troszczyć .... a o kase jednak trzeba zabiegać, trzeba się troszczyć, bo ... przepadnie ...


Ostatnio edytowano N mar 23, 2014 16:06 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz



N mar 23, 2014 11:28
Zobacz profil
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
NapominacToObowiazek napisał(a):
pwt - to stary testament ... a Jezus po prostu obalał nie tylko stare prawo jak podałem wcześniej ale i STARE TRADYCJE .... gdy uczniowie przed posiłkiem postnym nie obmyli się ... Jezus jasno powiedział że takie sprawy są mało istotne.


Blogoslawienstwo Boze i jego owoce sa malo istotne? Przyrzeczenia Boga zwiazane z wiernoscia Jemu tez?
Ciekawe spojrzenie na wartosc Slowa Bozego.


NapominacToObowiazek napisał(a):
Cytuj:
Wtedy Piotr rzekł do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. (Mt 19:27-29)


3) O czym mówi Bóg, o podstawowych żeczech, jedzenie, picie, odzienie, tyle. .... z resztą mówi żeby się o to nie troszczyć .... a o kase jednak trzeba zabiegać, trzeba się troszczyć, bo ... przepadnie ...


Dlatego chrzescijani powinien sie do "kasy" nie przywiazywac.
Jak to ladnie sw Pawel pouczal:
Cytuj:
10 Tak więc udzielam wam rady, a to przyniesie pożytek wam, którzy zaczęliście już ubiegłego roku nie tylko chcieć, lecz i działać. 11 Doprowadźcie teraz to dzieło do końca, aby czynne podzielenie się tym, co macie, potwierdzało waszą chętną gotowość. 12 A gotowość uznaje się nie według tego, czego się nie ma, lecz według tego, co się ma. 13 Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. 14 Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, aby ich bogactwo było wam pomocą w waszych niedostatkach i aby nastała równość według tego, co jest napisane: 15 Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele. " Kor 8,10-15

Gdyby wszyscy chrzescijanie cierpieli niedostatek, to kto mialby wspomagac ubogich, ktorych "zawsze bedziemy miec wsrod nas"?

Zauwaz, ze Pan Jezus nie odwiedzal tylko biedakow. Wpraszal sie wrecz na uczty bogaczy. Czyli ich nie potepial i korzystal bez wyrzutow sumienia z ich goscinnosci i ... bogactwa.


N mar 23, 2014 11:55

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Mało istotne są 1)tradycje (a raczej obrządki "religijne" takie jak "oblucje") - Jezus to wyraźnie zaznaczył ; 2)dobra materialne - chyba wyraźnie to powiedział... a wy sie doszukujecie precedensu w tym że odwiedzał też bogaczy, albo w tym że "bo niby kto pomoże biednym" - kto? BÓG! I to Jezus też wyraźnie powiedział "nie martwcie się o jedezenie, o ubranie" ...

A wy uważacie że o to zatroszczą się za nas bogaci chrześcijanie? :D


Cytuj:
A Jezus Chrystus nigdzie bogactwa nie potepial. Wskazywal droge doskonalsza, ale jednoczesnie obiecywal zaspokoic wszelakie potrzeby. ... żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań ..."
Cytuj:

Chyba nie chcesz powiedzieć że Twoim zdaniem Jezus mówi tu ... "zostawiliście wszystko, teraz będziecie tak obrzydliwie bogaci że hohoho" - nie żartuj ! Poważnie nie rozumiesz co Jezus przez to mówi? Poważnie myślisz że namnoży im dzieci, że fizycznie będą mieć 100 matek, więcej pól (ziemi) niż mieli, a nie pól (ludzi) które będą "uprawiać"? I nie ma tu żadnego wyszukiwania kruczków - wystarczy ze zrozumieniem przeczytać całe jedno zdanie .... całe do końca a nie łapać za słówko "teraz" :P A reszta nie istotna ...

...........

Jezus napisał(a):
Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego


Mówisz że to nie jest niemożliwe. Oczywiście istnieje pewne prawdopodobieństwo... prawda? A jeśli Tobie nie przeszkadza że z mniejszym (bo wielbłądowi łatwiej) prawdopodobieństwem pójdziesz do nieba to ok :)

Już w tamtych czasach niektórzy rozumieli że Jezus jest królem, da bogactwa i skarby, ale jest królem nie z tego świata a skarby które da nie znikną, nie zostaną rozkradzone, będą wieczne ... nawet Piłat to zrozumiał ... Nawet wodę da ... żywą - taką której nawet zabutelkować się nie da ...


Pn mar 24, 2014 6:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Ja myślę, że samo bogactwo nie jest złem, tylko chodzi o to, że ludzie bogaci często zatracają się w swoich pieniądzach i gubią prawdziwe życiowe wartości. Dlatego pieniądze przesłaniające im wszystko sprawiają iż trudniej ludziom bogatym skupić się na Bogu.
Jednak zdarzają się wyjątki. Wszystko zależy co jest w centralnym miejscu życia i jak spożytkuje się swój majątek. Jeśli tym co się posiada dzielimy się z innymi i pomagamy poprzez swoje pieniądze to samo ich posiadanie nie będzie złem. Grunt to w dobrych celach je wykorzystać.


Pn mar 24, 2014 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Dlatego Jezus mówi żeby nie gromadzić skarbów na ziemi ... nie tylko o nie się nie martwić ale i ich nie gromadzić ...


Pn mar 24, 2014 10:24
Zobacz profil
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
NapominacToObowiazek napisał(a):
DLATEGO WŁAŚNIE proponowałem Ci zmianę wyznania :)

Podajesz przykłady ze "starego prawa" które Jezus niejednokrotnie OBALAŁ .... oko za oko, bogactwa materialne itp ....

Jakieś przykłady z [NT] ? Najlepiej w słowach Jezusa?

Przypominam tylko że chrześcijanie jak nazwa wskazuje podążają za naukami ... chrystusa ... żydzi zaś lubują się w "starym prawie" ... i nauk chrystusa nie uznają za wiążące ...

Hm... że tak się wtrącę a co Ty na to "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić" (Mt 5,17)??? I kto tu ma problem z wyznaniem? :roll: Już nie wspomnę o kontekście tych słów i do kogo głównie były kierowane :roll: Ale cóż, dla niektórych to za dużo do pojęcia :roll:
P.S. Najpierw zaznajom się co znaczy słowo "obalać" a potem pisz.

A poza tym mam pytanie do moderatora - czy nie jest to wątek do usunięcia? skoro i tak nie dotyczy tematu?


Pn mar 24, 2014 10:54

Dołączył(a): So mar 22, 2014 14:21
Posty: 24
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Cytuj:
I kto tu ma problem z wyznaniem?

To nie mój problem (i nie dlatego że uważam że to ja mam racje) - domyśl się dlaczego :P

Cytuj:
czy nie jest to wątek do usunięcia? skoro i tak nie dotyczy tematu?


Dotyczy tematu - kasa, związki i wiara .... o tym jest wątek ... więc ... nie ma co usuwać moim zdaniem




Mamy więc sprzeczność w takim razie ... Bo mówi wyraźnie ""powiedziane było że..."" ""a ja wam mówię żebyście czynili co innego"" np. oko za oko --a ja wam mówię-->miłujcie nieprzyjaciół swoich itd.

Czy to wypełnienie czy jednak zniesienie starego "prawa"?

Można to jeszcze spróbować interpretować, że dopuki Jezus żyje obowiązuje jeszcze stare prawo. "Przyszedłem nie obalić a wypełnić" ----kolejne zdanie---->stare prawo obowiązuje dopuki się wszystko nie wypełni

ciekawostka:
Muzułmanie też uważają że bóg nie ma w sobie żadnych sprzeczności, dla nich to nawet test swego rodzaju czy pismo jest natchnionym słowem boga (dlatego twierdza że biblia nie jest ....->) a jednoczesnie koran zawiera tyle sprzeczności że powstało nawet specjalne prawo "abrogacji" mówiące który ze sprzecznych wersów jest obowiązujący a który nieważny ....


Wt mar 25, 2014 7:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
to Ja :) napisał(a):
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić" (Mt 5,17)


Zawsze się zastanawiałem nad sensem tego cytatu ponieważ leży w sprzeczności z tym co Jezus mówił i robił.

1 Sm 15, 2-3 napisał(a):
Tak mówi Pan Zastępów: (...) idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły.


Wt mar 25, 2014 9:44
Zobacz profil
Post Re: facet 36 lat i 2000 zł brutto...
Ale akurat to nie jest Prawo.
Prawo to Dekalog i w ogole to co jest w Piecioksiagu.


Wt mar 25, 2014 10:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL