Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jest taka sytacja, że... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jest taka sytacja, że...
Cały czas sprowadzasz swój problem do kwestii seksu, a przecież gołym okiem widać, że jest on znacznie poważniejszy. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale jeżeli nadal kochasz żonę, to musisz o nią powalczyć. Małżeństwo samo w sobie niczego nie załatwia. To może brzmi dziwnie, ale musisz swoją żonę po prostu.. poderwać. W końcu wzięła z tobą ślub, więc nie wygląda, by wszystko było stracone. Czasami miłość nie pojawia się ot tak sobie, czasami trzeba ją "wypracować". Wspaniale to ukazuje choćby tytuł książki Wandy Półtawskiej, przeznaczonej dla małżeństw: "Przed nami miłość". Przed nami! I chodzi o prawdziwą miłość, nie o zauroczenie. O coś, co trzeba wspólnie budować, a nie coś, co się pojawia samo z siebie. A kiedy pojawi się miłość, pojawi się też i seks, bo jest on nieodłącznym składnikiem prawdziwej miłości. Masz zadanie do wykonania i stać cię na to, by mu podołać. Powodzenia! Na modlitwę możesz liczyć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 02, 2013 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jest taka sytacja, że...
Johnny99 napisał(a):
Cały czas sprowadzasz swój problem do kwestii seksu, a przecież gołym okiem widać, że jest on znacznie poważniejszy. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale jeżeli nadal kochasz żonę, to musisz o nią powalczyć. Czasami miłość nie pojawia się ot tak sobie, czasami trzeba ją "wypracować". Wspaniale to ukazuje choćby tytuł książki Wandy Półtawskiej, przeznaczonej dla małżeństw: "Przed nami miłość". Przed nami! I chodzi o prawdziwą miłość, nie o zauroczenie. .

Otóż to, a może by udało się wam umówić na rozmowę z Panią Profesor?
O ile znam jej publikacje- nie takie problemy małżeńskie rozwiązywała...
I jeszcze jedno, oby ta sprawa Was nie dotyczyła- czasami totalna niechęć do seksu jednego z małżonków wynika z tego, że jest ktoś inny, jakaś fascynacja, niespełniona fantazja, lub młodzieńcza miłość, co niekoniecznie wiąże się ze zdradą fizyczną.
Dawniej w małżeństwach aranżowanych zapewne tak było. Znam małżeństwo którego dziś już nie ma; nie byłó chęci do seksu, bo był ktoś inny.... :(
Pozdrawiam :)


Pn gru 02, 2013 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Jest taka sytacja, że...
No byc moze DonMateusz także nie kocha zony i chodzi mu tylko o seks i zaspokojenie swoich żądz. Bo o tym cały wątek jest a nie o tym że żona go nie kocha co mu otwarcie powiedziła jako,s go to nie rusza nie ma w tym problemu tylko problem bo żona mu nie "daje". Tak jak już pisano wyżej pracujcie nad wzajemną miłościa to i seks sie pojawi.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt gru 03, 2013 7:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 13:04
Posty: 154
Post Re: Jest taka sytacja, że...
Gdybym nie kochał żony to już dawno nie było by żadnego małżeństwa. Tylko miłość daje mi szanse znosić to wszystko. Bardzo mnie dotyka to, że mnie nie kocha, ale do miłości nikogo zmusić nie można. A o miłość powinny się starać dwie osoby a nie tylko mąż. Co do seksu to im dłużej o tym myślę to sam mam coraz mniej ochoty na seks z nią...

Czy jest ktoś inny? Cóż... wszystko możliwe.

_________________
[b]Złe termometry mówią mi, Że ty masz ciągle płodne dni[/b]


Wt gru 03, 2013 7:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Jest taka sytacja, że...
To są jak dla mnie trudne tematy. Miłość, rozstanie, rozwody, unieważnienie małżeństwa itp. Mnie samej również trochę ten temat tyczy. Tylko cały czas sobie zadaję pytanie: po co np. takie unieważnienie małżeństwa przez jakiegoś tam biskupa? I co to niby daje? Mnie interesuje co na to Bóg? Co on uważa i czy on uważa słuszność takowego rozwiązania. Czy nie to jest istotne? Przecież nie biskup jest wyrocznią i on nie może rozstrzygać które małżeństwo w jego oczach jest ważne a które nie(biorąc jeszcze pod uwagę wiele kłamstw małżonków w tym procesie) Chyba najważniejsze jest jak to wygląda w oczach Boga. Co nam da unieważnienie małżeństwa na papierze po różnych kombinacjach? Czy będzie to zgodne z wolą Bożą?


Wt gru 03, 2013 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Jest taka sytacja, że...
Byc moze Twoja zona jest aseksualna poprostu. Jakos nie moge wyobrazic sobie ze przez tyle lat nie porozmawialiscie o sednie problemu. Macie progblem z komunikacja wzajemna. Wiele pracy przed wami aby to naprawic.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt gru 03, 2013 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jest taka sytacja, że...
olijula napisał(a):
Co nam da unieważnienie małżeństwa na papierze po różnych kombinacjach? Czy będzie to zgodne z wolą Bożą?

Nie ma unieważnienia jest stwierdzenie nieważności od początku mimo pozorów ważności :roll:


Śr gru 04, 2013 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Jest taka sytacja, że...
mareta napisał(a):
olijula napisał(a):
Co nam da unieważnienie małżeństwa na papierze po różnych kombinacjach? Czy będzie to zgodne z wolą Bożą?

Nie ma unieważnienia jest stwierdzenie nieważności od początku mimo pozorów ważności :roll:

Te sprawy wbrew pozorą nie sa rozwiązywane od ręki ciągną sie latami, i gdy małżeństwo rzeczywiście jest uznawane za nieważne to nie wydaje mi się aby to było niezgodne z wolą bożą.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 04, 2013 19:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL