Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 21:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 NPR a antykoncepcja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NPR to antykoncepcja
Podejrzewam że masz żony i zazdrościsz współżycia

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 04, 2014 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Re: NPR to antykoncepcja
Wydaje mi się, że celibat jest chwalebny.


So sty 04, 2014 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 19:19
Posty: 78
Post Re: NPR to antykoncepcja
sebawadhw napisał(a):
Moim zdaniem powinno się po prostu zaprzestać współżycia jeżeli ktoś nie chce mieć więcej dzieci.

Czy znasz jakiś specjalistów od spraw rodziny (psycholodzy, duszpasterze, itp...), którzy by zaprzeczali więziotwórczej roli seksu?


So sty 04, 2014 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NPR to antykoncepcja
Ale celibat tylko dla tych co go wybrali. Czy jedni mają żyć sobie bez żony w celibacie a drudzy ponosić trudy rodzicielstwa i też żyć w celibacie?
"Jeśli jednak nie mogą zachować wstrzemięźliwości, niechaj wstępują w stan małżeński"
Polecam wykłady księdza Ksawerego Knotza.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 04, 2014 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: NPR to antykoncepcja
sebawadhw napisał(a):
Moim zdaniem powinno się po prostu zaprzestać współżycia jeżeli ktoś nie chce mieć więcej dzieci.

No całkiem nie zaprzestać tylko korzystać z NPR, nie wszysyc są gotowi na całkowity brak współżycia.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


So sty 04, 2014 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: NPR to antykoncepcja
Wiele par stosuje NPR, a jak już nie mogą wytrzymać (bo w ich przypadku NPR skazuje ich na 20 dni wstrzemięźliwości) to używają prezerwatywy w środku okresu wstrzemięźliwości lub skracają sobie okres celibatu stosując prezerwatywy w czasie jeszcze potencjalnie lekko płodnym. Rozwiązań jest wiele. Ważne, aby odpowiadało danej parze.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 19:19
Posty: 78
Post Re: NPR to antykoncepcja
Co robią konkretne pary, to nie wiem, bo nie zaglądam do ich łóżek ;)

Natomiast
sebawadhw napisał(a):
Ludzie wymyślili sobie npr aby usprawiedliwić sobie chęć uprawiania seksu. Ogólnie zostaliśmy stworzeni do płodzenia dzieci. Przecież w dawnych czasach nikt nie znał metod npr i kobieta właściwie rodziła co rok. W Piśmie Świętym też nie ma wzmianek o npr.

W Piśmie Świętym nie ma wielu rzeczy opisanych, a one istnieją.
I dalej jestem przekonany, że starożytni musieli coś wiedzieć o cyklu kobiecym
Na http://zapytaj.onet.pl/Category/015,006/2,72417,Osiagniecia__starozytnych_Egipcjan.html
lista dot. medycyny jest dość długa.


So sty 04, 2014 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: NPR to antykoncepcja
A ja wiem co robią niektóre pary, bo się swego czasu tym interesowałem (jak dowiedziałem się o istnieniu czegoś lepszego niż kalendarzyk małżeński).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NPR to antykoncepcja
A co jest lepszego?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 04, 2014 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: NPR to antykoncepcja
No właśnie NPR.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NPR to antykoncepcja
JA za bardzo się nie znam. Czy NPR to coś innego niż kalendarzyk?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 04, 2014 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: NPR to antykoncepcja
NPR to taki zaawansowany kalendarzyk.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Naturalne_ ... ie_rodziny

Mam nadzieję, że nie dostanę ostrzeżenia za wklejenie linku do Wikipedii. Przyznaję jednocześnie, że NIE SPRAWDZIŁEM czy wszystko co tam napisane jest zgodne z prawdą i Prawdą.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 04, 2014 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: NPR to antykoncepcja
Andy, nie ośmieszaj się, naparwdę. W tych czasach?????
"Kalendarzyk" małżeński to metoda mająca blisko 100 lat, opracowana przez Ogino i Knaussa przed II wojną!
W latach 70tych XX wieku Bilingsowie podłożyli podwaliny pod metodą objawowo termiczną (40 lat temu!!!) znaną już naszym matkom. Metoda pomiaru temperatury była znana wcześniej nawet.
Podstawy stworzone przez Billingsów są stale udoskonalane i w tej chwili chyba jedną z najpopularniejszych jest metoda Rotzera lub podobne do niej modyfikacje, bo w zasadzie wszystkie opierają się na tym samym.
Przełomem w NPR było właśnie odejście od kalendarzyka
tzn współczesne metody NIC z góry nie obliczają i nie zakładają, każdy cykl zapisując całkiem od nowa, więc całkowicie bez znaczenia jest jakakolwiek nieregularność cyklu. Są tam niby ciągle podawane takie różne obliczeniowe reguły, ale traktowane raczej ostrożnie, ja ich np nigdy nie stosowałam.
Współczesny NPR służy nie tylko określeniu dni niepłodnych jeśli nie chce się zajść w ciążę, ale także pozwala bardzo zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu w staraniu się o dziecko, np bardzo dokładny i nowy model Creightona stosowany w tym celu.
Są obecnie na rynku urządzenia wspomagające obserwację cyklu, nawet osobisty analizator poziomu hormonów w próbce moczu (dosyć to drogo wychodzi narazie, paski są drogie) ale dzieje sie coś ciekawego w tym temacie więc jeśli ktoś ma np trudności może się takim urządzeniem wspomóc.
Skuteczność prawidłowo i dobrze stosowanej metody Rotzera jest porównywalna tylko z tabletką.

_________________
Ania


N sty 05, 2014 11:13
Zobacz profil
Post Re: NPR to antykoncepcja
Małe sprostowanie.
Dr. John Billings zaczął pracę nad metodą w w 1954r. Od 1964 roku dr. Evelyn Billings (żona) zaczęła tą metodę propagować i kształcić instruktorów. Metoda wykorzystywana jest przez WHO od 1978r.
Ta bardzo prosta metoda ma skuteczność 97-98%.

Reguły obliczeniowe we współczesnym NPR mają wg mnie znaczenie głównie historyczne (ale w swych poglądach jestem w mniejszości) i "ratunkowe". Są używane przy wyznaczaniu początku okresu płodnego obok innych wskaźników (nigdy samodzielnie). W praktyce nieznacznie zaostrzają i sporo utrudniają metodę (trzeba prowadzić co najmniej półroczne, a czasami roczne archiwum :/ ).
Pomocne sa za to przy nauce, szczególnie w kręgu kultury europejskiej.


Pn sty 06, 2014 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: NPR to antykoncepcja
Trzeba zaznaczyć, że wysoka skuteczność NPR jest obarczona także "wysokim kosztem" użytkowania. Mam tu na myśli dość rygorystyczne sposoby pomiaru temperatury, wpływ (nie)regularności) życia, przebywane choroby, zmiany strefy czasowej itd itp. Do tego dochodzi konieczność analizy i interpretacji wykresów. To powoduje, że metody NPR są metodami najbardziej uciążliwymi w porównaniu do wszystkich innych (spirala - nic nie robisz, tabletka - łykasz raz dziennie, prezerwatywa - musisz prawidłowo nałożyć i uważać by nie pękła czy nie została w środku).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sty 06, 2014 14:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL